Skocz do zawartości

4TP 1:72 scratch


FLECZER

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za uwagi ;-) Tu malowanie nie wygląda najlepiej na fotkach. Mógłbym podeprzeć się starym tekstem że w rzeczywistości wygląda lepiej...i tak jest tyle że makro nie wybacza błędów.

Niestety niezły model zepsuty malowaniem.

W niektórych miejscach wygląda jakby był malowany od serca starą gęstą temperą.

 

Zdaje się ze przyczyną może być nierówna powierzchnia po sido w miejscach gdzie jest zagęszczenie nitów.

 

Bardzo ciekawe modele robisz. Jednak chyba trzeba by popracować nad ich malowaniem/brudzeniem. Zeknij do warsztatów Erolo2000. Zdaje się że malujesz pądzlem (no chyba że się mylę). On też. Widać u niego poprawę poprzez kilka celnych uwag kolegów.

 

Co do warsztatów w 1/72 jest ich tyle co kot napłakał. Erolo też prezentuje modele już pomalowane.

Kolor bazowy kładę aero. Pędzel to wash olejny i brudzenie. Tutaj mam wrażenie błędem było położenie zbyt grubej warstwy sido pędzlem (z lenistwa nie kładłem aero jak zwykłem to robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa pracy,wkładu,inwencji i prawdziwego modelarstwa!

Malownie jak inni piszą-pogadaj z erolo:)

Jeśli to aero, to efekt jest jakby farba była stanowczo za gęsta!

Mimo wszystko Twoje modele są bardzo wartościowe- a warsztat epicki!

Gorąco pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa pracy,wkładu,inwencji i prawdziwego modelarstwa!

Malownie jak inni piszą-pogadaj z erolo:)

Jeśli to aero, to efekt jest jakby farba była stanowczo za gęsta!

Mimo wszystko Twoje modele są bardzo wartościowe- a warsztat epicki!

Gorąco pozdrawiam!

 

Dzięki!

Co do malowania. Możecie mi wierzyć albo nie ale po analizie zdjęć i oglądu samego modelu na żywo wyciągam jeden wniosek. Wstawiłem za duże zdjęcia. Można sobie dzięki zapałce porównać fotki właśnie u wspomnianego Erolo i u mnie. Na moim monitorze na moim zdjęciu zapałka ma 16,5 cm u erolo w galerii Polski Stuart Mk.VI M5A1 - Mirage Hobby 1:72 czyli porównywalnym wielkością modelu mamy 5,5 cm. Co za tym idzie wszystkie nawet mikroskopijne niedoskonałości są zwielokrotnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, do tego zrobiony "samemu" - czyli wielki plus .

No, ale muszę zgodzić się powyższymi opiniami - malowanie psuje efekt pracy. Pojazd zbyt styrany... może na bardzo "brudnej" podstawce jeszcze by się jakoś komponował, ale sam wygląda niezbyt fajnie. Za dużo efektów brudzenia na takie maleństwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.