Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/48 Dragon 1:72


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?t=5471

 

Witam! No to ja drugi Model sklejałem relaksacyjnie, krótki odbieg od 1:35. Był to mój pierwszy założony na forum warsztat nie mówiąc już o konkursie . Ja sam jestem średnio zadowolony z modelu, może dlatego że po wypadku (z lufą) już mi gorzej poszło i tak jakoś z mniejszym zapałem go robiłem, no ale zrobiłem. Sklejając go właśnie uświadomiłem sobie, że jedyną słuszną skalą jest 1:35. Co do fotek, to mam z nimi jeszcze mniejsze obeznanie niż z modelarstwem , tak więc przepraszam (nie pamiętam już który raz) za ich jakość ale coś tam widać. Mam nadzieję że kolejny model będzie lepszy. Przy okazji chciałem podziękować za wszystkie posty w warsztacie. Dzięki za pomoc i kibicowanie. Teraz fotki:

73f9g13.jpg

8fvtb0h.jpg

8bxt9jt.jpg

71nubfn.jpg

7xx09km.jpg

81q8jv6.jpg

6prh2k4.jpg

6z4ngv4.jpg

6py7ddc.jpg

8108pwl.jpg

86rwbyw.jpg

87lxn54.jpg

6uik2m1.jpg

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No to zacznijmy od złego. :( Śledząc Twoją relację wiem co się działo z lufą, ale właśnie w tamtym miejscu jest to brzydko zrobione. Mógłbyś spróbować z jakąś szpachlą. Usyfienie na schurzenach jest trochę dziwnę. (szare plamy, wyglądaja nienaturalnie) i jeszcze jedno, jedna z kalkomanii wydaję się jakby nacięta...

A teraz te dobre strony. Ogółem koncepcja modelu jest fajna, widać w nim życie. Nie jest piękny jak ta lala. Kamo jest fajnie zrobione, choć w niektórych miejscach mogłes lepiej zrobić te kropki koloru piaskowego. Schurzeny fajnie że nie są całe i widać że hłop po przeżyciach.

Chociaż może nie jest to usprawiedliwienie, ale tak jak napisałeś był to odskok od '72...

Pzdr Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik wygląda dobrze, pewnie nie będziesz łatwą konkuręcją, ale żeczywiście daj lepsze foty bo nic nie widać (model brzydko doświetlony).

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jest fajny, ale tak jak tutaj wszyscy powyzej pisza ze ta szmatka jest nie podszebna. Ja tez tak sadze. Ale jest ok;p

 

o ile pamiętam to koledze zginął hamulec wylotowy... stąd szmata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłoby dorobić hamulec albo dokupić metalową lufę? W pierwszej chwili myślałem, że końcówka lufy się stopiła.

A tak przy okazji fotografując model mogłeś go postawić na mniej zaplamionym obrusie;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany dość dobrze.... Na początek to co dobre.

Wielkie brawa za malowanie - jest piękne.....

Natomiast do poprawki: jarzmo armaty, lufa, gąski.

Oczyść narzędzia z tych śmietkow. Zdjęcia proponuję robić na jednolitym dobrze oświetlonym tle, najlepiej w dzień (nie jestem ekspertem, ale jak zwracam uwagę na powyższe rady to moje fotki wyglądają lepiej.

Kolor tła dobrze jak jest zupełnie inny niż modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.