Skocz do zawartości

IS-2 - Lutowa Przygoda - Italerii 1:72


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - chciałbym Wam przedstawić wesołą przygodą w zimowej scenerii.

 

Początek historii. Jechał sobie IS-2 i dostał dwa czopsy w bok i wpadł do pobliskiego stawku/rzeki/jeziora. I sobie jedzie drugi IS-2. Koniec historii.

Wyjściowo modele miały być tylko próbą zimowego kamuflażu, ale mi się spodobały i stanęły na dioramce. Przy okazji obcykałem robienie lodu.

Warsztat tu: viewtopic.php?t=6801

 

P5080004.JPG

P5080006.JPG

P5080008.JPG

P5080009.JPG

P5080011.JPG

P5080013.JPG

P5080014.JPG

P5080015.JPG

P5080017.JPG

P5080018.JPG

P5080020.JPG

P5080021.JPG

P5080022.JPG

P5080025.JPG

P5080029.JPG

P5080031.JPG

P5080073.JPG

P5080076.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy Jesteś Mistrzu!!!!

Temu człowiekowi chyba mózg na wiesz wychodzi taki ma łeb hehe!!

Szacunek dla pana!!! Miód, Malina i orzeszki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Dioramka fajna. Prace oglądałem od początku. Gratuluje zrobienia czegoś z niczego(bo fakt faktem modele do gier bitewnych nie wyglądają tak ładnie jak modele na półkę). Jeszcze raz gratuluję.

PoZdRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś do mnie nie przemawia twoja praca reggy :]

 

po pierwsze do dioramy jej trochę brakuje.. np. figurek :P

jeżeli ten pierwszy dostał 2 trafienia to raczej by go rozerwało, ewentualnie jarał by się albo coś w ten deseń.. i raczej "dłuższą chwilę" tam egzystuje skoro już taka rdza :] a skoro dłużej.. to pewnie kra by się jakoś ułożyła i zmroziła.. śnieg by go przysypał chociaż trochę albo podwiał śnieg w zakamarki podwozia..

przy tym jadącym nie pasuje mi błoto, którego zbyt dużo napchałeś między koła jezdne - powinna być tam minimalna ilość błota i śniegu, przecież maszyna w ruchu jest

ogólnie podstawka wydaję się jakaś pusta i mało urozmaicona, i radził bym zmienić ten dziwny kolor wykończenia brzegów.. wygląda bardzo "zabawkowo" i sztucznie

 

robiłeś dużo lepsze prace.. wróć do 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinie juz znasz-plus(wielki) za terenoróbstwo*

Fakt, ta kość słoniowa lepiej chyba wyglądałaby na jakimś dostojnym wygodnochodzie..marki XXX

Dłub i w tej i w tej skali, nie ograniczaj sie do jednej ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie na pancernych się nie znam, ale co tam :P

Pierwsze wrażenie... robi wrażenie ;) Malowanie mi się podoba, diorama wprawdzie nieco pustawa, ze dwie-trzy figurki ożywiły by całość, ale ujdzie i tak.

Kolor boku terenu niestety nietrafiony - chyba lepiej na jakiś ciemny zmienić, bo odciąga uwagę od modeli.

Ustawienie modeli, szczególnie zniszczonego - nie pasuje mi tu podniesiona lufa - skoro dostał trafienia w takich miejscach, że załoganci dzielni nawet nie zdążyli otworzyć włazu celem ewakuacji (bo pewnie zginęli od razu), to jakim cudem znaleźli czas na podniesienie lufy (pewnie żeby im się woda tamtędy do tanka nie wlała)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zmianę koloru boku Bardzo poważnie.

Co do lufy zniszczonego - był to model fast-assembly do bitewniaków- jarzmo działa było odlane razem z połową wieży i nie miałbym jak go wyciąć żeby opuścić. No niestety - ograniczenia materiałowe. Dzięki za wszystkie komentarze - na pewno nie zrezygnuje z żadnych ze skal i lubię po nich skakać. Poligamia skalowa nawet pociąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka bardzo mi się podoba Nie jestem pancerniakiem, a i wogóle z wojskiem nigdy nie miałem nic do czynienia ale nasuwa mi się takie pytanko - czy wierza z takim trafieniem nie powinna gdzieś sobie odfrunąć, a przynajmniej jakoś inaczej leżeć na czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajoska dioramka i fajoskie wykorzystanie zabawki do bitewniaka :-)

jedyne "ale" z mojej strony, to lekka monotonia scenki...wg mnie fajniej by było, jakby zniszczony czołg miał wieżę w jakiś sposób obróconą w stronę drogi, ale podkreslam że to moje wrażenie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba to monotonna kompozycja (była wyżej o tym mowa) - łatwe do poprawienia: ja polecam obrócić wieżę sprawnego ISa do tyłu lub na skos (może w stronę narożnika w którym jest tył wraku).

 

Figurka pewnie by się przydała (jakiś żołdak oglądający wrak) ale chyba nic już nie trzeba dodawać.

Wykonanie - pierwsza klasa, szczególnie dobór kolorów oraz wykonanie śniegu i lodu. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - chciałbym Wam przedstawić wesołą przygodą w zimowej scenerii.

Początek historii. Jechał sobie IS-2 i dostał dwa czopsy w bok

 

No, setnie sie usmialem. Szczegolnie jak pomysle co sie stalo z zaloga.

 

Dioramka i modele niezle, ale pokazywales jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
a jak zrobił Pan ten lód???

Jaki ja tam Pan Sami koledzy tutaj...

Odpowiedź na pytanie znajdziesz w tym i kolejnych postach:

viewtopic.php?p=100414#100414

 

A tak całkiem przy okazji - szmat czasu temu przemalowałem podstawkę Zapomniałem Wam pokazać foteczki.

P6230026.JPG

P6230027.JPG

P6230030.JPG

P6230032.JPG

P6230034.JPG

P6230038.JPG

P6230041.JPG

P6230047.JPG

P6230049.JPG

P6230052.JPG

P6230057.JPG

P6230058.JPG

P6230064.JPG

P6230065.JPG

P6230069.JPG

P6230072.JPG

P6230075.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.