Skocz do zawartości

Radziecki czołg cieżki IS-3 -od podstaw


kat

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach i 3 miesiącach od chwili zaczęcia prac nad tym modelem nareszcie skończyłem. Model nie jest wolny od błędów, w trakcie prac ciągle przybywało mi dokumentacji, pewnych rzeczy które zrobiłem wcześniej nie dało się już poprawić. Ale ogólnie to jestem zadowolony

Główny budulec użyty do budowy to różnego rodzaju karton oraz odrobina styropianu. Malowany Pactrą przy użyciu pędzla.

 

Relacja z budowy dostępna tutaj

 

Ludowe Wojsko Polskie posiadało 2 czołgi tego typu, oba zachowały się do dziś, jeden w stanie niemal idealnym w muzeum Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu, a drugi mniej kompletny znajduje się obecnie w Muzeum Wojska Polskiego Fort Czerniakowski w Warszawie. I właśnie ten czołg postanowiłem odwzorować.

 

th_w76.jpg th_Is-3197.jpg

 

 

th_Is-3183.jpg th_Is-3187.jpg th_Is-3174.jpg th_Is-3175.jpg th_Is-3176.jpg th_Is-3181.jpg th_Is-3182.jpg th_Is-3202.jpg th_Is-3203.jpg th_Is-3198.jpg

 

th_Is-3194.jpg th_Is-3195.jpg th_Is-3196.jpg th_Is-3199.jpg th_Is-3200.jpg th_Is-3201.jpg th_Is-3184.jpg th_Is-3185.jpg th_Is-3186.jpg th_Is-3188.jpg th_Is-3189.jpg th_Is-3191.jpg th_Is-3192.jpg th_Is-3193.jpg th_Is-3177.jpg th_Is-3178.jpg th_Is-3179.jpg th_Is-3180.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! I to wszystko od podstaw? Moze za jakies 20 lat tez takiego zrobie

 

Powiedz tylko...jaka skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że to forum modelarstwa plastikowego? Był już tu taki jeden, co robił z kartonu od podstaw Rudego. Oczywisćei Twojego dzieła nie można nawet do tamtego porównywać, bo to tak jakby porównywać krzesło z krzesłem elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz odrobina styropianu

Jeeest plastik Podziwiam budowę! Piękna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło że moja praca się wam podoba

 

Czak, robiłem od podstaw bo chciałem mieć ten czołg w swojej kolekcji, a żadne wydawnictwo nie ma tego modelu na przyzwoitym poziomie w swojej ofercie.

 

Mierzu, odkąd jestem na forum to parę modeli nie z plastiku sie tu przewinęło, tego T-34 o którym piszesz tez pamiętam, prace tamtego modelarza są dla mnie niedoścignionym wzorem

 

Reggy, peryskopy są jeszcze z plastiku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach osiemdziesiątych wydał go w swojej serii "Mały Modelarz" - pamiętam, bo był to mój pierwszy MM i pierwszy model :-) ale to uwaga na marginesie. czołem o glebę (z podziwu, rzecz jasna)! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że to forum modelarstwa plastikowego? Był już tu taki jeden, co robił z kartonu od podstaw Rudego. Oczywisćei Twojego dzieła nie można nawet do tamtego porównywać, bo to tak jakby porównywać krzesło z krzesłem elektrycznego.

 

Kilka razy było już to podnoszone na forum, i odpowiedź zawsze była identyczna, dopuszczamy na tym forum wykonanie modeli od podstaw w zasadzie z materiałów dowolnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także uważam że materiał to rzecz drugorzędna, liczy się pasja i artyzm. chyba nikt nie wpadnie na to, żeby dłubać z kości słoniowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już tu taki jeden, co robił z kartonu od podstaw Rudego.

 

Ja mam na swoim kocie RUDEGO, zrobionego od podstaw z kartonu, w skali... 1/12. Tyle tylko, że nie prezentowałem go na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy było już to podnoszone na forum, i odpowiedź zawsze była identyczna, dopuszczamy na tym forum wykonanie modeli od podstaw w zasadzie z materiałów dowolnych...

Nie wyczułeś w mojej wypowiedzi lekkiej ironii z tamtego Rudego od podstaw? Jak już napisałem nie ma co tu do czego porównywać, poza tym, że i ten i tamten "czołg" był robiony od podstaw z dowolnych materiałów ( tamten to już nawet ze wszystkiego). Piszę zatem dosłownie: drogi Kacie! Kawał dobrej roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki są takie jak na oryginalnym czołu stojącym w Warszawie. Błotniki z przetłoczeniami były montowane na późniejszych wozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej póść na łatwiznę i kupić coś plastikowego?

Osobiście, wielki szacunek dla Ciebie Kat, za tą kilkuletnią robotę, wymagającą, nie byle jakich umiejętności. Z drugiej strony dziwię się troszkę, ponieważ Tamiya robi IS-3, co prawda w skali 1/35 jednak, jakość jest bardzo dobra, a po dodaniu jakiś blaszek, metalowej lufy i gąsek otrzymujemy wręcz bajeczny model. Ale to oczywiście kwestia wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej póść na łatwiznę i kupić coś plastikowego?

Osobiście, wielki szacunek dla Ciebie Kat, za tą kilkuletnią robotę, wymagającą, nie byle jakich umiejętności. Z drugiej strony dziwię się troszkę, ponieważ Tamiya robi IS-3, co prawda w skali 1/35 jednak, jakość jest bardzo dobra, a po dodaniu jakiś blaszek, metalowej lufy i gąsek otrzymujemy wręcz bajeczny model. Ale to oczywiście kwestia wyboru...

 

Pamiętaj tylko, że nie każdy żyje tylko modelami plastikowymi. Ja na ten przykład oprócz plastikowego He-162D i dioramki ,,Projekt Chronos", które mam w tej chwili na warsztacie, sklejam kartonowego Brummbara w 1/25. Przykładowa fotka tego co zrobiłem przez ostanie 1,5 miesiąca:

 

th_DSC00856.jpg

 

Po prostu jedni budują tylko plastiki, inni i plastiki i kartony, a jeszcze inni tylko kartony. Przy okazji gratuluję Tobie Kat wspaniałego modelu. Jest po prostu piękny i nie ważne z czego jest zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować gotowy model jak można zrobić samemu? Jak sam robie wszystkie elementy to daje mi to o wiele większa satysfakcję niż składanie gotowych części. W plastiku nie mam aż takiej wprawy jak w kartonie. Odlewanie w żywicy to dla mnie czarna magia, a zaprojektowanie czegoś w kartonie to żaden problem, i dlatego zdecydowałem się na takie właśnie modele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.