Skocz do zawartości

PAK 40 Africa Korps [ITALERI] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja kolejna armata z mojej kolekcji... ponieważ jest to najlepiej zrobione działo więc zdecydowałem go tu wstawić

Jak zrobiłem już kampanię Włoską, nadszedł czas na kampanię w Płn. Afryce. Oczywiście nie mogło zabraknąć w niej legendarnego Africa Korps i ich sprzętu. Niestety narazie mam tylko owego Pak'a 40 i parę skrzynek z amunicją oraz beczki z benzyną. Pak 40 jest z Italeri i na samym początku tworzenia działa zauważyłem że w kołach nie ma otworów pomiędzy ramionami felgi, a samą felgą. Były po prostu zalane i źle odlane! W takiej firmie jak Italeri nie zdarzało mi się coś takiego do tej pory... ale poradziłem sobie Pomalowałem go naturalnie na piaskowy kolor, a żołnierza pomalowałem tak jak byli naprawde neimieccy żołnierze umundurowani czyli na jasno oliwkowy + piaskowy jasny. Model robiłem ok. 2 dni

Tak moja armata wygląda:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dfd0f8030b29df74.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d103c6a6a07cca6d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5c0a0129f8810823.html

 

Moim zdaniem jest dobrze, ale nie najlepiej. Może powienienem dodać jakieś ślady użydkowania i zużycia? Prosił bym was o to abyście mi napisali co i gdzie powinienem poprawić oraz jak to zrobić i jakimi narzędziami.

Pak 40 miał działo kal.75mm, więc co za tym idzie był zabójczo skuteczny, szczególnie z dużej odległości. Niemcy ukrywali je bardzo dobrze z w przydrożnych zaroślach Normandii niszcząc przejeżdżające obok nich alianckie czołgi. Ogólnie armata była użytkowana w Normandii, we Włoszech i Sycylii, Północnej Afryce oraz Froncie Wschodnim. Pak 40 powoli jednak zaczął być wypierany przez swojego rywala Flak 88mm, który początkowo miał byc działem przeciwlotniczym, ale gdy dowiódł swojej przydatności w niszczeniu celów naziemnych o razu zaczęto go stosowac do właśnie takich celów...

Ogólnie model myślę że jest wykonany starannie wraz z żołnierzem. Ale prosił bym jednak o waszą ocenę i oczywiście żebyście napisali co się wam w nim nie podoba.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, że jest czysty I nie wiem, czy dobrze widzę, ale chyba za grubo troszkę nałożyłes farbę. A co do postarzania, to dodaj wash, odpryski, zacieki itp. Aha, no i popraw ślady łączenia na beczkach Reszta ok

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nawet fajnie wygląda. Wash rzeczywiście troszkę przesadzony, powinien być bardziej subtelny. Hamulec pomalowałeś czarną farbą? Następnym razem przykurz go jakimś czarnym pigmentem, no i dobrze by było, jakbyś rozwiercił lufę. No i jeśli to Afryka o myślę, że trochę kurzu by tu nie zaszkodziło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czym washowałes model i czym malowałeś

Malowałem Humbrolem 24(piaskowy) pomieszany z 33(Czarny) oraz czerwony 60[proporcja 5:1:0,2] Co do wash'a to raczej nie jest to wash. Stwierdziłem że jest z tym za dużo roboty. Tam trzeba jakiś sidolux? Ja poprostu rozcieńczyłem czarną farbę i delikatnie nałożyłem. Potem jak wyschło to patyczkiem higienicznym zamoczyłem w terpentynie i pociągałem z góry na dół :P Tak to zrobiłem

 

 

... i nawierć lufe chyba, że coś z zdjęciami nie tak.

No bardzo chciałbym nawiercić ale sie boję że rozwale cały hamulec wylotowy.Kiedyś tak próbowałem.Ale w sumie nie mam czym tego zrobić :/

 

hamulec wylotowy nadal zaczerniony "umyślnie".

No tak zgadza sie. Ten Pak 40 był pod Gazala w '42(bodajże) i owe armaty które brały tam udział w bitwie miały pomalowane na czarno hamulce wylotowe.

 

No i jeśli to Afryka o myślę, że trochę kurzu by tu nie zaszkodziło.

No z pewnością by nie zaszkodziło tylko mi powiedz jak powinienem to wykonać. Bym był bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to kupić sobie jakieś suche pigmnety(MiG'a, Agamy, Tamiya) i nałożyć pędzlem na model. Możesz sobie kupić także suche pastele(tańsze niż pigmenty),zetrzeć na proszek i także nałożyć pędzlem. Można też zrobić taką mgiełkę z aerografu, ale tutaj nie mogę nic powiedzieć, bo takowego nie posiadam.

A lufę możesz rozwiercić małym wiertełkim w oprawce, albo włożonym w wolnoobrotową wiertareczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.