Skocz do zawartości

Pantherturm 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z niemieckich miast. W powietrzu czuć jeszcze gryzący dym po ostrzale...młody niemiecki żołnierz wyszedł na plac, żeby zorientować się w sytuacji..."Umocnienia właściwie nietknięte" pomyślał patrząc na wieżę pantery......

 

 

 

e88e58d68b2e1afe.jpg

 

2f18137b5109144a.jpg

 

18773c5e0fa8371e.jpg

 

0b64c266d5574405.jpg

971c2c11afd7f761.jpg

 

b30e5f7e23ad7810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada jakby z silowni wracal

Dobre,

 

Pafica Żołnierzyk poprzez swoją jakość raczej osłabia całą dioramkę, co prawda jest to wina producenta, ale mogłeś coś z tym zrobić. Samo Pantherturm dość ładne i schludne omalowane i po montażu do podłoża wygląda nieźle, ale obok tych ładnych cegiełek są takie duże ilości czerwieni, pewnie miał to być pył z popękanych cegieł, niestety wygląda jak krew. A jeśli o nią Ci chodziło, to nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby diorama pokazywała efekty przejazdu Krzyżowców przez saraceńską wioskę, ale tu w realiach II wojny światowej jest jej zdecydowanie za dużo... Reszta bardzo pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada jakby z silowni wracal

 

Lepiej daj mu do ręki wiaderko, że idzie po wode albo po ziemniaki.

 

Fajnie, tylko jak na krajobraz po ostrzale to mało dramatyzmu:

 

1. Przydałby się jakiś lej po wybuchu

2. Te cegły i ceglany pył... skąd one się wzięły? Może daj kawałek muru, z którego spadły. Może dać parę tych kamieni z bruku rozrzuconych wokół? Na pewno parę ich wykopali przy wkopywaniu kloca. Po co to koło od pantery? Na miejscu tą wieżę demontowali?

3. Przydałby się jakiś kikut drzewa albo krzaka,

4. Ja bym dodał jeszcze może jakiś poskręcany metal?, starą pogiętą beczkę?, szynę tramwajową? Może przewrócony słup telefoniczny z poskręcanymi kablami? Może spalona karoseria samochodu?

5. Dobre wrażenie zrobiłby też drut kolczasty i jakieś szmaty/gazety

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj mu do ręki wiaderko, że idzie po wode albo po ziemniaki.

 

Dobry pomysł, pomyślę.

 

Fajnie, tylko jak na krajobraz po ostrzale to mało dramatyzmu:

 

To była wolna interpretacja dioramki.

 

Te cegły i ceglany pył... skąd one się wzięły? Może daj kawałek muru, z którego spadły. Może dać parę tych kamieni z bruku rozrzuconych wokół? Na pewno parę ich wykopali przy wkopywaniu kloca. Po co to koło od pantery? Na miejscu tą wieżę demontowali?

 

To jest koło od III a nie pantery. Leżało sobie na drodze to położyli jako dodatkowy "rykoszetnik". Kamyczki z bruku to jednak dla mnie chyba za duże wyzwanie w tej skali, po protu niemiaszki zabrali je na sąsiednie stanowiko pak`a czy co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka i wieża:

wieża ok(po co zostawiłeś hamulec wylotowy w jasnym dkgb,a resztę rdzawe(?)

podstawka(wspominałem o cegłach w Twoim warsztacie) mało ok, wyżej wspomnieli o- niewiadomo skąd.

Dopóki te się nie pojawiły było fajnie- oczywiście dla mnie,a to Tobie ma się podobać.

 

Kocie łby(bruk) i wystająca gleba ok

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze może jakiś poskręcany metal?, starą pogiętą beczkę?, szynę tramwajową? Może przewrócony słup telefoniczny z poskręcanymi kablami? Może spalona karoseria samochodu?

popieram ten pomysł trochę zbyt pusto jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegły są ok ale możesz coś zrobić z kolorem żeby nie były takie krwiste. kamyczki z bruku czekają na Ciebie w najbliższej piaskownicy :-) mogą się przydać. jakby co to daj znać, podeślę Ci trochę z zapasów. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajny, koncepcja fajna, kompozycja już mniej a wykonanie poniżej poziomu który reprezentujesz. Ale pierwsze koty za płoty - i tak są już z Ciebie ludzie Nastepna będzie lepsza.

 

Zastrzeżenia - zbyt duży format w stosunku do scenki

- niechlujnie wykończona podstawka.

- bruk średnio ładny

- za mało chaosu tego co pisali koledzy - blach, cegieł itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna będzie lepsza

 

Potaram się. Co do niechlujnego wykończenia-też mnie to razi i jest jako pierwsze do poprawy. No ale zawsze czegoś się nauczyłem, prawda??

 

(Chociaż swoją drogą akurat dioramy to coś, czego opanować póki co nie mogę, i prawdę mówiąc "czysty" model daje mi większą satysfakcję-może mi to przejdzie, ale póki co podstawki i dioramy idą na dalszy plan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale póki co podstawki i dioramy idą na dalszy plan)

 

Szkoda.Fajny pomysł miałeś, wykoanie też niczego sobie. Posiedziałbyś nad tym jeszcze trochę i byłoby naprawdę ekstra! Zresztą, możesz tam nawet jakiś pojazd wstawić, miejsca jest dość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że opierałeś się koncepcyjnie na zestawie Mig'a . Ogółem wszytsko jest ok , ale to co napisali poprzednicy , cegły psują po trochu całokoształt Twojej pracy . Nie pasują one poprostu , jeżeli są to ruiny miasta , to tonacja dioramy powinna być mroczna , w odcieniach szarości ( gruzy , jakieś po odpadane tynki itp ) Ale to moje zdanie .

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o postawke to.

Jeśli robisz jasną ziemie to również szpary między kamieniami na drodze powinny mieć jasny kolor i odwrotnie jesli chodzi o ciemne kolory.

Osobiscie zmiejszylbym podstawke, a na wieży postawił czolgiste z lornetką.

Chociaż ten jest bardzo sympatyczny wyglada jak pijany dezerter.

Strasznie go ściąga w prawo

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.