Skocz do zawartości

Mercedes L3000 DAK Tankstelle Transporter - Italeri - 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

I gotowy, kilka ostatnich nocy poświęciłem temu Mercedesowi, mam nadzieje, że Wam się spodoba.

 

Oto link do warsztatu:

 

Warsztacik Merc L-3000

 

Co do dodatków: Wykonałem ruchomą prawą burtę paki pojazdu, ruchomą lewą klapę maski silnika, silnik wzorując się na fotografiach. Wnętrze przedziału silnikowego ( okablowanie, el. wyposażenia ), wnętrze kabiny ( wymiana podłogi, prawidłowe położenie drążków zmiany biegów i hamulca ręcznego, dorobiłem "sprzęgło", "hamulec" i "gaz" ), całkowita przeróbka podwozia wzorując sie na zdjęciach zmodyfikowałem ramę pojazdu, tylni hak, mocowania silnika, wstawiłem napęd 4x4, zmodyfikowałem chłodnicę. Oczywiście warto wspomnieć o użyciu dość ciekawego zestawu blach Lion Roar - bardzo dobre. Dodałem koła o raz ładunek na pace z żywicy. Oraz kilka drobniejszych elementów we własnym zakresie.

 

 

Obejdźmy go dookoła:

th_DSC08388.jpgth_DSC08386.jpgth_DSC08385.jpg

 

 

th_DSC08384.jpgth_DSC08383.jpgth_DSC08381.jpg

 

 

th_DSC08380.jpgth_DSC08379.jpgth_DSC08400.jpg

 

 

th_DSC08399.jpgth_DSC08398.jpgth_DSC08397.jpg

 

 

th_DSC08396.jpgth_DSC08395.jpgth_DSC08394.jpg

 

 

th_DSC08393.jpgth_DSC08392.jpgth_DSC08391.jpg

 

 

th_DSC08390.jpgth_DSC08389.jpg

 

 

A tu już na podstawce ( podstawa to owalna deska do krojenia, ziemia to piasek dla gryzoni, kolumny ręczna robota )

 

th_DSC08407.jpgth_DSC08406.jpgth_DSC08405.jpg

 

th_DSC08404.jpgth_DSC08403.jpgth_DSC08402.jpg

 

 

I na koniec miły akcencik:

 

th_DSC08409x.jpg

th_DSC08408x.jpg

 

P.S. Czy już mogę iść spać, naprawdę nie mam siły

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich biorących udział w konkursie

Przemo

 

 

Ad. do Galerii: Oto kilka fotek, które właśnie wykonałem ( już po poprawieniu klamek drzwi ), fotki są rozwinięciem powyższej galerii i różnią się tylko i wyłącznie w/w detalem.

 

Na podstawce:

th_DSC08422.jpgth_DSC08421.jpgth_DSC08420.jpg

 

th_DSC08419.jpgth_DSC08418.jpg

 

Widok ogólny:

th_DSC08417.jpgth_DSC08416.jpgth_DSC08415.jpg

 

th_DSC08412.jpgth_DSC08411.jpgth_DSC08410.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasowy modelik, szacunek za wykonanie zarówno w kwestii malarskiej jak i kwestii delikatności detali.

 

Pozwoliłem sobie wybrać moim zdaniem najlepszą fotkę:

DSC08396.jpg

 

Pozdrawiam, gratuluję pięknej repliki.

 

PS: Szkoda, że nie pokusiłeś się o dorobienie nowych klamek, ale i tak czas w jakim go zbudowałeś jest imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy na kołach w Afryce ?

Pzdr

 

To akurat jest jak najbardziej uzasadnione i historycznie i technicznie.

 

Model bardzo mi się podoba, a szczególnie właśnie malowanie w wersji Trop. Dla mnie klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Obicia jak zwykle rozmieszczone ni pięć ni w dziesięć.

 

A czy nie tak powstają obicia ??

 

 

Na której widać paskudne klamki, gdzie te blachy ?

 

Jak zobaczyłem to, aż podskoczyłem, ledwo wróciłem z pracy już poprawiłem klameczki. A czemu nie od razu - klamek nie ma w zestawie Lion Roar !! Zapożyczyłem z Eduarda.

 

Oto fotki.

 

th_DSC08409.jpgth_DSC08408.jpg

 

P.S. Wieczorkiem poprawie wszystkie fotki, na których widoczne są stare klamki. Wstawie zamiast widocznych.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, modelik naprawdę zacny ;] Kurde coraz bardziej mi sie podoba to wszystko co robisz, widać cały czas ten osławiony "progres"

Fajne malowanie. A te klamki to tak w sumie rzeczywiście przy całym modelu paskudy ;-) Dobrze, że masz je czym zastąpić, bo myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w powyższej galerii dołączyłem dodatkowe fotki, które ukazują model z przerobionymi już klamkami.

 

Dzięki za Wasze opinie, mam nadzieje, że ta galeria zmotywuje kogoś do budowy tych wspaniałych ciężarówek, jakimi był produkcje Opla, Mercedesa, Kruppa czy Demaga.

 

P.S. Niebawem zabieram się za kolejną - cel: Steyr 1500 + konwersja CMK...

 

Tymczasem pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.