Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR-1400 - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spróbuję przedstawić swoja pierwszą galerię, jeśli się nie uda proszę o wyrozumiałość i ew. pomoc, jeśli będzie wszystko OK to życzę miłego oglądania.

Jeśli pozwolicie na początek krótki wstęp o sobie. Prezentowany model jest moim pierwszym motocyklem w tej skali. Wogóle modelarstwem (szeroko pojętym) zajmuję się od... chyba szkoły podstawowej a obecniej już idzie 42 wiosna Początkiem były to modele kartonowe i plastyki. Później (w miarę dorastania) modele zdalnie sterowane. Kiedyś tam w życiu nastąpiła dłuższa przerwa w realizacji tego hobby (wiadomo, wkraczanie w dorosłe życie, praca, rodzina...). Potem znów w miarę stabilizacji życiowej powrót do pasji modelarstwa. Głównie modele R/C ale od niedawna powrót do korzeni, czyli modelarstwo redukcyjne. Prezentowane Kawasaki jest tak naprawdę drugim modelem (pierwszym była Yamaha w 1:6 - galeria jak tylko wstawie zdjęcia). Model zrobiony prosto z pudła, malowany głównie sprayami Tamiya. Kolor uzyskany poprzez nałożenie złotego i na niego mica red. W rzeczywistości jest bardziej rudawy niż na zdjeciach.

Teraz zdjęcia....

 

86b893dad99b18acmed.jpg

 

c6095727a1e024e8med.jpg

 

41fa654c0d8698d7med.jpg

 

747eea5fa0566bd5med.jpg

 

b1d408f11a192cf7med.jpg

 

e5806bf81922b87bmed.jpg

 

fda7726d062d5d12med.jpg

 

0f1645342d78c193med.jpg

 

ed46cf359b72e0f1med.jpg

 

8305476d5a34f8f6med.jpg

 

6e4b2b2dfb59771dmed.jpg

 

1920264ed5702698med.jpg

 

d3fbc95a3f7cb0c8med.jpg

 

ffad4a079a061613med.jpg

 

edc089c7dc89d2cfmed.jpg

 

2be9b51f828e5324med.jpg

 

466efcf31252cb4fmed.jpg

 

fc1ab1bcf43d1ademed.jpg

 

f4806d06e504cee9med.jpg

 

5b985c8b245b1513med.jpg

 

451452cc3bb65621med.jpg

 

c4eba787182ad6b7med.jpg

 

2f63600121eacb11med.jpg

 

798fba3b42a4839cmed.jpg

 

db0139eaf3598caamed.jpg

 

0f7b46463a8105camed.jpg

 

Wiem, że model nie jest doskonały, pokazuję to co zrobiłem i mam nadzieję, że każdy następny będzie lepszy, w miarę zdobywania coraz to większego doświadczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model git, kolorek ciekawy, mi tez sie bardzo podoba. Te chromy troche sztucznie wygladaja, tak "plastikowo", ale moze to wina zdjec. Troszeczke widac laczenia na zbiorniku paliwa i z przodu na blotniku, ale to sie czepiam. :P

Jak dla mnie model swietny, malowanie bardzo dobre 5+.

Pokazuj reszte, jesli sa tak zrbione jak Kawa to bedziemy mieli na co popatrzec.

pozdrawiam

AFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolorek, ładnie i czyściutko, jedyne co to jak już kolega wspomniał to te chromy na wydechu, ale ogólnie przyjemnie dla oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy śmiało pakuj do kreta i spuszczaj ten pudełkowy chrom. Wygląda on zbyt zabawkowo. Do tego najlepiej kupić sobie farbki alclada.

Wszystko się błyszczy jak dla mnie trochę aż za bardzo. Powinno być więcej zróżnicowania np. siedzenie fajniej by wyglądało gdyby było bardziej matowe. Co do łączeń na baku to najlepszy sposób na to to skleić zbiornik przed malowaniem na CA i zalać dobrze spoinę. Potem ją wyszlifować i śladu nie ma.

Generalnie model całkiem ładnie wykonany i widać, że po podszlifowaniu jeszcze paru technik będziesz wypuszczał ładniutkie maszyny.

Pozdrawiam i czekamy na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii przedmówców. Wybrałeś bardzo ładny kolor. Powierzchnia wygląda świetnie. Przydałaby mu się teraz sesja zdjęciowa podobna do tych jakie robią inni "motocyklowi" koledzy

 

Moje Gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za przychylne opinie .

Niedługo (za dzień lub dwa) trafi do galerii Corvette '85 (1:8), nie wiem jednak czy będzie się czym chwalić, no ale zobaczymy

 

Następne w kolejności, które aktualnie są na warsztacie, to czołg T-34 (1:16) oraz Ferrari Testarossa (1:12). Ale jak znam siebie pewnie w międzyczasie zrobię Yamahę Virago XV1000 (1:12) lub Moto Guzzi V10 Centauro (1:12).

Prace nad T-34 idą powoli bo model bardzo szczegółowy i staram sie przy nim jak mogę, Ferrari z kolei to.... Revell więc z jakością gorzej, to i zapał mniejszy

Odrazu uprzedzam - nie robię modeli na ilość (chociaż tak to może komuś się wydawać- bo kilka naraz). Ja jak długo siedzę nad jednym modelem to w ramach "odpoczynku" lubię zrobić coś innego, a potem "wypoczęty" wrócić do poprzedniego..... U mnie taka taktyka się sprawdza, wtedy właśnie nie staram się kończyć modelu na siłę i szybko, bo mam już go dość

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda... wogóle nie jeździ moto.... :(

Wpadka ewidentna i gdyby nie zwrócenie uwagi wogóle bym tego nie zauważył Nie wiem dlaczego wcale nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić kierunek bieżnika....

Sorry... obiecuję więcej takich wpadek nie popełniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.