Skocz do zawartości

1/24 Ferrari F10 [Revell]


Emilssi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Oto moj najnowszy ukonczony projekt. Jak na Revela to jestem bardzo mile zaskoczony - przyjemnie sie go budowalo a i jakosc modelu tez jest znacznie lepsza niz poprzednich revelowskich bolidow. Szkoda ze to 1/24 a nie 1/20. Ale najwazniejsze ze mam odpowiedni model do wlozenia do gablotki z czapka ktora Fernando Alonso osobiscie podpisal kiedy go spotkalem podczas zeszlorocznego GP Korei

 

SNC15482-1.jpg

 

SNC15479-1.jpg

 

SNC15474-1.jpg

 

SNC15470-1.jpg

 

SNC15403.jpg

 

Jak zwykle Wasze komentarze i uwagi sa mile widziane.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego wyścigu? Na ostatnim zdjęciu widać kawałek innego samochodu. Co to?
kiedy go spotkalem podczas zeszlorocznego GP Korei

Byłeś?

 

Dzięki! To model z zeszlorocznego gp Bahrainu. Wybrałem ta wersje bo było to pierwsze zwycięstwo Alonso w Ferrari i podobał mi się kod kreskowy

 

Model w tle to stara Tamiya 1/12 Ferrari 641/2. Dam pare fotek do galerii jak wrócę z pracy

 

Tak byłem na wyścigu - niezapomniane przeżycie, zwłaszcza ze udało mi się porozmawiać i zrobić zdjęcia z praktycznie wszystkimi kierowcami

w tym roku planuje poprosić kilku kierowców o podpisanie moich modeli (jeśli mi się uda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model dlaczego nie ma przedniej szyby ?

 

Dzięki,

W rzeczywistości ta owiewka jest mało widoczna - jest niska i przedewszystkim bardzo cienka w przeciwieństwie do części revella która widać z kilometra (jest taka gruba ) wiec uznałem ze model wyglada lepiej bez niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i czysto wykonany bolid. Bardzo podobają mi się opony. Szkoda, że nie wykonałeś jakiegoś zamiennika dla tej szybki, ale bez niej też jest ok

 

Jaki kolejny projekt ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonana maszyna. Podejrzewam, że gdybyś w odpowiedni sposób ustawił na jakimś "wyścigowym tle" to można by pomylić z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolejny projekt ?

 

 

Wczoraj zaczalem 1/16 Ford Model T od Academy, na ktory niedawno natknalem sie bedac na zakupach w lokalnym supermarkecie (maja wielka sekcje z modelami!!!). Postaram sie zamiescic jakis warsztat moze w weekend kiedy bede juz mial cos do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w zestawie była opcja wykonania miękkich opon? Planujesz robić jeszcze jakieś bolidy z zeszłego sezonu?

 

Tak, byly kalkomanie ale moim zdaniem zielone paski niezbyt pasuja do czerwonego Ferrari. Planuje zbudowanie Mercedesa i Mclarena (mam nadzieje ze w tym roku podczas GrandPrix uda mi sie zdobyc na nich podpisy Schumachera i Hamiltona ) A Mercedes napewno bedzie na miekkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już te modele? Jeśli tak, prosiłbym o porównanie McLarena i Ferrari. Chcę któryś zbudować (odległa przyszłość), ale nie wiem, który lepszy. Na który wyścig wybierasz się w tym roku?

 

Jeszcze nie widziałem pozostałych revellow na żywo ale widziałem kilka zbudowanych na f1m.com. Z relacji tych którzy zbudowali wszystkie trzy wynika ze są podobnej jakości. A opony to i tak loteria - dostaniesz mniej lub bardziej zcentrowane niezależnie czy to fer czy mer czy macca

Co do wyścigu to znowu Gp Korei - już nie mogę się doczekać. Od tygodnia mam bilety dzięki znikomej popularności F1 w kor. Mam największe szanse spotkać tu kierowców poza torem wiec może uda mi się zrealizować plan z podpisaniem modeli... Pozatym babcia mojej zony mieszka zaraz obok toru wiec zaoszczedze na hotelach hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry model, ale jak dla mnie nieskończony. Rozumiem, że tej szybki nie widać, ale to chyba nie powód, żeby jej nie robić. Przecież przyklejenie kawałka folii zamiast części z zestawu, to nie jest żadne karkołomne zadanie Poza tym brak jest anteny na nosie no i wnętrze wlotu powietrza do silnika zrobiłeś w kolorze nadwozia. Na zdjęciach oryginału natomiast widać, że jest tam gołe włókno.

Tak więc model świetny, ale brakuje przysłowiowej kropki nad "i"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.