Skocz do zawartości

Alfa Romeo Giulia GTA, Tamiya 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończony. Zestaw fajny tylko, że męczy kilkoma detalami takim jak szyby czy maska. Szyby średnio pasują do kasty, tzn, leżą w miarę dobrze, ale w kilku miejscach widoczne są prześwity do środka. Ja starałem się podkleić to taśmą od wew. Maska źle leży na firmowych zawiasach i ogólnie montaż razem z przednią ścianą i siatką jest raczej upierdliwy. Zawiasy poszły do kosza bo nie mogłem znieść tej nierówności. W ogóle, z wykonania nie jestem szczególnie zadowolony. Myślę, że wygląda w miarę dobrze bo ma przepiękną sylwetkę -byłem nią zachwycony również kiedy na kaście nie było ani grama farby. Z modelu można było wyciągnąć dużo więcej. Najgorszy babol (w mojej ocenie) to zostawione nadlewki przy tylnych szybach. Nie wiem gdzie miałem oczy jak szlifowałem dach, przód i spód. Chyba uznałem, że to część obramówki tylnych szyb i zostawiłem. Potem dopiero przy nakładaniu bmf-u doszło do mnie, że będzie jednak kaszanka. Rejestrację zostawione a'la noname ponieważ Giulia staje się częścią większego projektu i jeszcze nie wiem jakie blachy będę zakładał w całym zestawie.

 

1022.jpg

 

104_4273.jpg

 

104_4272.jpg

 

104_4267.jpg

 

104_4262.jpg

 

104_4258.jpg

 

104_4257.jpg

 

104_4255.jpg

 

104_4254.jpg

 

104_4252.jpg

 

104_4248.jpg

 

104_4241.jpg

 

104_4237.jpg

 

104_4236.jpg

 

104_4277.jpg

 

104_4269.jpg

 

104_4276.jpg

 

A teraz projekt, w którym Alfa od tej chwili bierze czynny udział. Otóż, pomyślałem sobie, że fajnie byłoby do włoszki dorobić ciągnik i przyczepę Tak, jak wspominałem w warsztacie, będzie to ukłon w stronę kolegów ciężarowców, ale w wydaniu "mini." Chciałem, żeby zestaw był w miarę realistyczny, więc koniem pociągowym zostaje Toyota Landcruiser, dokładniej taka:

 

104_4275.jpg

 

Natomiast lawetę postanowiłem zrobić od podstawi i będzie to coś takiego:

 

T2618806_1-1.jpg

 

Miałem możliwość zwymiarowania w/w wynalazku i jestem zdeterminowany, żeby go wykonać. Oczywiście, guzik z tego może wyjść, ale poczekamy, zobaczymy . Myślę, że taka kombinacja- landcrusier/laweta/alfa - jest całkiem prawdopodobna.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiedz mi co ja tu mogę napisać?

Świetna jest ta Alfa bez dwóch zdań, nie zauważyłem nic niepokojącego, nawet przygladałem sie tej szybie tylnej i nic.

Cóż, gratuluję kolejnego pięknego modelu

Co do całego projektu, oczywiście jestem za, Landcruiser do lawety pasuje idealnie, w końcu kolekcjoner klasyków musi mieć woła który uciagnie jego skarby

Cały ten Twój post jest jak najbardziej na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rażą ramki szyb tylnej i przedniej - cos malo się przyłożyłeś

 

Masz rację. Do szyb podchodziłem kilka razy. Najpierw miały być srebrne obramówki z drucika, próbowałem 2 razy - 2 razy położyłem temat. Wszystko było maskowane z 5 razy, ale w rezultacie zmęczyłem tylko plastikowe szkło zamiast od razu ładnie zamaskować i malować na czarno/ srebrno.

 

Dzięki za komentarz.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Martini Twoja Alfa jest naprawdę piękna. Pomimo wymienionych przez Ciebie niedoskonałości, do których przyznajesz się i to Ci się chwali, model robi bardzo dobre wrażenie. Ja dodałbym jeszcze tylko wspomniane "poszarpane" ramki okien i nieco sztucznie wyglądające wycieraczki.

 

Według mnie jednak te wszystkie błędy nie psują ogólnego wrażenia jakie robi na oglądającym Twoja Giulia. Jest po prostu elegancka i mam wielką nadzieję, że Old Timery poza maszynami Ferrari również wejdą Ci w krew.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dziękuje za zainteresowanie tematem

 

Ja dodałbym jeszcze tylko wspomniane "poszarpane" ramki okien i nieco sztucznie wyglądające wycieraczki.

 

Dobrze, że wspominasz o wycieraczkach. Oczywiście, zgadzam się, że nie wyglądają zbyt dobrze. Dla osób, które planują budowę tego modelu - wycieraczki trzeba załapać do szyby na kropelkę. Znacznie odstają i kleje modelarskie do szyb nie mają "siły" przytrzymać ich w odpowiedniej pozycji. Z kolei małe wymiary wycieraczek powodują, że te z zestawu firmy ABER są o 2 rozmiary za duże.

 

mam wielką nadzieję, że Old Timery poza maszynami Ferrari również wejdą Ci w krew.

 

Po skończeniu zestawu (laweta+Toyota) i Countach'u biorę się za klasyczne trio z Japonii.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Mam wrażenie, że lakier jest położony b.grubo, przy krawędziach porobiły się zgrubienia...Wygląda jak tani diecast.

Na koniec warto było spolerować najdelikatniejszą pastą na wysoki połysk.

Szyby wyglądają jak zaparowane. To samo reflektory. Co się im stało?

Chromy wyglądają b.przeciętnie. Mam wrażenie, że lepiej by wyglądały pomalowane Alcladami.

Diabeł tkwi w szczegółach. Felgi np. wyglądają b.dobrze, ale niewiele kosztowało pomalowanie śrub na ciemny kolor.

 

Samochód piękny, jeden z moich fetyszy, dlatego zaglądnąłem, ale wykonanie modelu nie podkreśla urody tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Co do szyb i reflektorów to mgły na nich nie ma. Były wstawiane klejem do przeźroczystych plastików - tak jak mówi Mark666 - chyba jakieś zdjęcia takie "mleczne"

 

Tutaj wygląda lepiej:

 

104_5340.jpg

 

Lakierowanie to nie jest moja mocna strona, szczególnie jeśli chodzi o grubość powłoki lakierniczej. Krytyka przyjęta na klatę:D Z drugiej strony, model na półce wygląda całkiem ładnie. Wolę go od diecastów, nawet tych za ponad stówkę. Rażą grubą blachą, mega szczelinami między elementami uchylanymi, zawiasami, które w rzeczywistości ważyłby ze 20kg/ szt.

 

P.S - niezły odkop:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bezb. używam aero. Żadna górna półka, chyba 100zł za niego dałem. Dysza 0,5. Trzeba się ciągle uczyć. Oczywiście, fajnie byłoby pracować z lakierami w jakimś przystosowanym do tego miejscu a nie zabudowanym balkonie i w zimowych temperaturach:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.