Skocz do zawartości

1:24 Alfa Romeo 101 Giulia Spider


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Chciałbym przedstawić fotografie mojego modelu Alfa Romeo 101 Giulia Spider. Model zbudowany z zestawu firmy Revell, numer 07316. Jest to przepak modelu firmy Protar numer 231, model ten był też dostępny jako Italeri numer 3691. Samochód ten był budowany jako prezent dla ważnej dla mnie Pani Mimo, że części w ramkach wyglądają dość średnio, ze sporą ilością nadlewek, to w mojej ocenie pasowanie części jest zaskakująco dobre. Problemów dostarczają ślady łączenia formy na chromowanych zderzakach, które zeszlifowałem i zakleiłem folią metalową. Przeróbki, które wprowadziłem w stosunku do instrukcji to przewody zapłonowe w silniku, dorobione białe dna reflektorów, kołki ustalające położenie maski w pozycji zamkniętej i wygłuszenie maski dorobione z folii aluminiowej z opakowania jogurtu, boczne szyby spiłowane tak, żeby pokazać je w pozycji opuszczonej, poprawione położenie dźwigni zmiany biegów z dorobionym od podstaw mieszkiem i dorobione dźwigienki przestawiania foteli, a także "zaślepione" tyły oparć tychże foteli.

 

Ale dość pisania, oto zdjęcia:

 

alfa01b.jpg

 

alfa02b.jpg

 

alfa03b.jpg

 

alfa04b.jpg

 

alfa05b.jpg

 

alfa06b.jpg

 

alfa07b.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Włoszczyzna" po prostu jest ładniejsza od wszelkich innych wynalazków.

Piękne auto, chociaż niestety widać, że forma modelu ma swoje lata i mimo zabiegów trochę od XXI wiecznych standardów Tamiyi odstaje:))

Czy nie kusiło Cię wyłoszowanie czarnym kolorem atrapy chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za komentarz. Faktem jest, że nie widać tego na zdjęciach, ale w tym modelu kratka jest ażurowa - ma dziurki tam gdzie powinny być, dlatego szczerze powiem, że nie - nie pomyślałem o cieniowaniu akurat tego elementu. Pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Bardzo fajny samochodzik i bardzo fajnie Ci się udał Jedynie do czego bym się czepił to górna "linia drzwi" niewpasowująca się w linię karoserii. Domyślam się jednak, że może to konsekwencja starych form i tego, że model wszak wiekowym modelem jest

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie widać tego na zdjęciach, ale w tym modelu kratka jest ażurowa - ma dziurki tam gdzie powinny być

 

A dałbyś zdjęcia mordki tej włoszki?

 

Model "gtubo krojony" z form, ale dużo z niego wycisnąłeś i wygląda suuuper Chciałbym postawić taki model u siebie na półce, a najlepiej w garażu. Małe autko, lekkie, cabrio i do tego kształty które pożeram oczami, oj pojeździłby takim...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziękuję za komentarz! Maszyna już stoi w gablotce, więc z fotą jest trochę krucho, ale pozwolę sobie zamieścić fotkę kolegi o nicku "Porsnatic", który robił ten sam model na konkurs, jednakże w kategorii "prosto z pudełka". Opis budowy jest tutaj:

 

http://cs.scaleautomag.com/sca/modeling_subjects/f/31/t/79227.aspx

 

Kratka jest na nim widoczna i w moim modelu była jakby lepsza:

 

DSC_2004.jpg

 

Przy okazji widać o ile lepszy efekt się uzyskuje dodając białe dna reflektorów - w zestawie reflektory w ogóle nie maja dna.

 

Mam nadzieję, że to pomoże, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzięki za komentarz! Wieje nudą? A ja się tak starałem :-((

 

Te reflektory bez dna od razu mi się wydały podejrzane, więc je zmieniłem.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MartiniOCP, Mark666 - bardzo dziękuje za komentarze i za miłe słowa. Wszystkiego dobrego w nowym roku! Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ładnie wyszło. Ale przysiadłbym do dopracowania lakieru. Ta czerwień aż się prosi o lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz!

 

Oczywiście lakier mógłby być bardziej błyszczący - ale ja jeszcze się muszę dużo uczyć, żeby wykręcić coś takiego, a na tym modelu czas mnie gonił - jak już pisałem, budowałem go na prezent.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.