Skocz do zawartości

U 552 Revell 1/72


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Walka z moim pierwszym okrętem zakończona. Na pewno będą następne bo spodobał mi się ten rodzaj modelarstwa . W planach U 96 w 1/144. Co do U 552- nawierciłem otwory przelewowe, zrobiłem przy nich wręgi, wykorzystałem zestaw blach Eduarda ,toczone peryskopy i lufę do osiem ósemki. Wygląda to tak;

DSCF1859.JPG

DSCF1860.JPG

DSCF1861.JPG

DSCF1862.JPG

DSCF1863.JPG

DSCF1864.JPG

DSCF1865.JPG

DSCF1866.JPG

DSCF1867.JPG

DSCF1868.JPG

DSCF1869.JPG

DSCF1870.JPG

DSCF1871.JPG

DSCF1872.JPG

DSCF1873.JPG

DSCF1876.JPG

DSCF1877.JPG

DSCF1878.JPG

DSCF1880.JPG

DSCF1883.JPG

DSCF1884.JPG

DSCF1885.JPG

DSCF1886.JPG

DSCF1887.JPG

DSCF1888.JPG

DSCF1891.JPG

DSCF1892.JPG

DSCF1893.JPG

DSCF1894.JPG

DSCF1895.JPG

DSCF1896.JPG

DSCF1897.JPG

DSCF1898.JPG

DSCF1899.JPG

DSCF1900.JPG

DSCF1901.JPG

DSCF1902.JPG

DSCF1903.JPG

DSCF1904.JPG

DSCF1905.JPG

DSCF1906.JPG

DSCF1907.JPG

DSCF1908.JPG

DSCF1909.JPG

DSCF1910.JPG

DSCF1911.JPG

DSCF1912.JPG

DSCF1913.JPG

DSCF1914.JPG

DSCF1915.JPG

DSCF1916.JPG

DSCF1917.JPG

DSCF1918.JPG

Model docelowo będzie stał na podstawce imitującej suchy dok i popiersiem Ericha Toppa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny Bardzo mnie się podobuje. Doczepię się tylko do lin, korzystałeś ze zdjęć, lub instrukcji rozciągając je ? Nie zawijały się na izolatorach i nie wracały na przód kiosku. A propo samych izolatorów, mogłeś chociaż użyć ciężarków wędkarskich, okropnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie słabizna

swoją drogą czym kierowałeś sie mocująć anteny linowe

 

dscf1853r.jpg

 

dscf1855s.jpg

 

sam zresztą zapodałeś na tej samej stronie zdjęcie poprawnego i prostszego mocowania

u552_03.jpg

 

Ja bym się wstydził spojrzeć w twarz dając komuś taką wydumkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wypowiedzi i zainteresowanie.

Kamil bandera bezsprzecznie ciekawa. Teraz niemcy pod szyldem Revella takie produkują. A poważnie to przesyłka ze sfastykami gdzieś utknęła.

Dumapolski- jak dostanę podstawkę to całość razem z figurką i banderą ze sfastyką pokażę. Nie wiem kiedy, bo podstawkę ma dostarczyć gotową zamawiający razem z kalkami na banderę.

Plastikk jak masz w planach to zaczynaj robić. Następny paprykarz w październiku.

Barlog- byłem pewien, że o okrętach wiesz sporo i stąd moje lekkie zdziwienie. Zdjęcie które wrzuciłeś przedstawia późną wersję U 552. Ja zrobiłem wersję wczesną, którą jak wielokrotnie pisałem w warsztacie dowodzł Topp. Jak będziesz łaskaw zajrzeć na pierwszą stronę mojego warsztatu znzjdziesz tam zdjęcie kiosku wczesnej wersji którą zrobiłem i przy okazji odpowiedź na pytanie czym się kierowałem mocując anteny linowe. Tym zdjęciem i monografią Vii. A różnica jest spora, poczynając właśnie od anten linowych a kończąc na łamaku fal kŧóry był wywinięty do góry. I jeszcze sprawa która staje się chyba ostatnio Twoją obsesją- czyli kwestia wstydu i patrzenia komuś w twarz. Ja bym nie mógł spojrzeć w twarz na przykład komuś u kogo zamawiam modele lub akcesoria modelarskie nie mając na to kasy i nie mogąc się rozliczyć. To bezprzecznie wstydliwa sprawa. Wykonanie modelu jest zawsze kwestią dyskusyjną. Jednym się podoba, drugim nie i zawsze tak będzie. Osobiście jestem zadowolony ztego co zrobiłem z tym ubootem w czasie 3 tygodni. nie oznacza to że wpadam w samozachwyt. Widzę wiele niedoskonałości i rzeczy które bym poprawił w tym modelu. Następną porcję odpowiedzi będę mógł zamieścić dopiero w następną sobotę, jak znowu zjadę z delegacji na weekend. Życzę wszystkim miłego tygodnia i owocnej pracy z modelami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Tak jak wczesniej napisalem w Twoim warsztacie-chyba-modele uboota z Revella sa jakie sa.Zeby poprawnie wykonac replike nalezaloby spedzic troche zycia nad nim.Jedno co mozna zrobic w tym modelu,oprocz wydaje mi sie obowiazkowych blaszek, to sprobowac pomalowac go w taki sposob aby przyciagnac uwage ogladacza.Tobie sie to udalo.Wykonales model lajby jedyny w swoim rodzaju,w pozytywnym tego slowa znaczeniu.Ma on pewne braki,uproszczenia ale napewno nie ma takiego drugiego.A ze jeszcze byl fan przy tym -super.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat 1 post. Ma chłop rację, swoje uwagi wycofuję.

 

Chłop niema racji bo na tym zdjęciu niema takiego rozwiązania jak pokazał i nie wiem skąd wytrzasnął ten sztywny łącznik anteny linowej

ponadto liny naciągu idą przez izolator a nie przez zblocze jak to jest w modelu

ale to tylko jedna z porażek autora

 

100rqq.jpg

 

74608051.jpg

 

33999048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny łącznik jest dawany zestawowo, z PSu, ja swój robiłem ręcznie, a i tak izolatory czekają na wymianę i zrobienie z modeliny. Ja nadal pocieszam się że to jest model robiony dla kogoś, więc przymykam oko na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlog- byłem pewien, że o okrętach wiesz sporo i stąd moje lekkie zdziwienie. Zdjęcie które wrzuciłeś przedstawia późną wersję U 552. Ja zrobiłem wersję wczesną, którą jak wielokrotnie pisałem w warsztacie dowodzł Topp. Jak będziesz łaskaw zajrzeć na pierwszą stronę mojego warsztatu znzjdziesz tam zdjęcie kiosku wczesnej wersji którą zrobiłem i przy okazji odpowiedź na pytanie czym się kierowałem mocując anteny linowe. Tym zdjęciem i monografią Vii. A różnica jest spora, poczynając właśnie od anten linowych a kończąc na łamaku fal kŧóry był wywinięty do góry.

 

Wiem sporo ale nie uważam się wszechwiedzącym bo jeszcze sporo nauki przedemną !!!

Nauki której ty templess nie przyswajasz i wszystko odbierasz jako atak na własna osobę i na twoje jakże doskonałe modele

Ja zawsze słucham co sie do mnie mówi, zobacz temat deskowania barki

Koledzy zwrócili mi uwagę i mimo iż miałem zakupiony materiał to kupiłem inny co uważam za słuszne i jestem wdzięczny za radę i zawsze oczekuję na więcej

 

Pozatym nie przekręcaj mojego nicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szkoda ze zdjecia nie sa lepsze. Niewiele na nich widac .

Dodatkowo piszesz ze wykonales wersje u-boota Toppa powinienes w takim razie usunac spychacz sieci z przodu modelu.

Ten U-boot nigdy takiego nie mial. Jest to blad Revella . W tym watku tez jest jedno zdjecie pokazujace brak tego elementu dodatkowo potwierdzilem to w kilku innych zrodlach . M.in. Kagero ( U-boot VIIc 3D drawings ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie podoba mi się ten model... Olinowanie do wymiany, otwory przelewowe warto w następnym modelu frezować od wewnątrz, pomalowany tak sobie... Jesteś pewien, że dobrze przykleiłeś elementy na kadłubie po obu stronach działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A mnie się podoba. Choć siedzę w Panterce, to model fajny. Tak fajny że aż też go sobie kupiłem. na razie leży na szafie i czeka na skończenie innych projektów Dobrze że warsztat zrobiłeś, będzie bardzo pomocny dla mnie. Możesz powiedzieć w jakim sklepie kupiłeś te blachy, lufę, peryskop i chrapy? szukałem szukałem i nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba. Choć siedzę w Panterce, to model fajny. Tak fajny że aż też go sobie kupiłem. na razie leży na szafie i czeka na skończenie innych projektów Dobrze że warsztat zrobiłeś, będzie bardzo pomocny dla mnie. Możesz powiedzieć w jakim sklepie kupiłeś te blachy, lufę, peryskop i chrapy? szukałem szukałem i nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam.

 

 

Chcesz zobaczyć warsztat z prawdziwego zdarzenia to zapraszam tutaj

 

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=123846

Na jakimś polskim forum też jest bo Siara to polak

 

No i znalazłem

 

http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=31&t=1907&sid=d0b41694ec39331c0f9a78568e99f36e

 

Powodzenia z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Na pewno wykorzystam także tamten warsztat. Prawdziwa dosłownie sztuka, tak działać jak Kolega Siara.

Jeszcze raz dzięki za link.

 

Siara jest niesamowity

zobacz sobie na jego bloga

w pierwszym poście relacji jest link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.