Skocz do zawartości

[galeria] Schnellboot S-100 Revell 1:72


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wakacji, z przerwami, dłubałem sobie już drugiego swojego Schnellboota. Poprzedni okręt pokazywałem już na forum. Ja osobiście widzę bardzo dużą przepaść jakościową w wykonaniu modelu, choć minęło niespełna pół roku. Dla ciekawskich galeria poprzednikaTU . Tym razem model malowany bez użycia Surfacera, na czarny olejny podkład z Humbrola 33, farbami Vallejo Model Color. Wash olejny, trochę pigmentów rdzawych i ziemnych.

Parę zdjęć z budowy jest tutaj: KLIK

Zapraszam do krytyki.

P.S. Tak, wiem, skrzywiona jest antena Ale tak się śpieszyłem żeby zrobić zdjęcia nim zajdzie słońce (zachmurzenie jest chyba 99% - trafiłem akurat na ten 1%) że trochę ją potrąciłem, a potem jak zauważyłem słonko już zaszło

PB240007.JPG

PB240002.JPG

PB240003.JPG

PB240004.JPG

PB240005.JPG

PB240006.JPG

PB240008.JPG

PB240009.JPG

PB240011.JPG

PB240013.JPG

PB240015.JPG

PB240017.JPG

PB240018.JPG

PB240020.JPG

PB240023.JPG

PB240025.JPG

PB240027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny :-))))) Bardzo fajne faktury.Sam sznelbot to też przedmiot który robi na mnie wrażenie. Tak czy inaczej oglądanie go to duża przyjemność. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są za szmaty na relingu??

A wieszali sobie takie:) Pewnie żeby woda nie wlewała się tak obficie na pokład (Schnellbooty pocinały nawet 78 km/h (S-100 Classe)) albo aby zasłonić choć częściowo załogę w celu zmniejszenia skuteczności nieprzyjacielskiego ognia.

schnell1oj6.jpgschnell2po8.jpg

schnell3rr5.jpg

 

Podoba mi sie efekt jaki uzyskałeś w malowaniu burt.

Za to kocham farby Vallejo na matowym olejnym podkładzie. Świetnie przenikają się barwy, świetnie się cieniują i dużo wybaczają.

Dziękuję za pozytywne komentarze! Na pewno nie jest to mój ostatni statek w życiu, choć zapewne ostatni w tym rozdziale życia. Następny albo po studiach, albo jak okaże się, że i na studiach można modelować. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy

A wieszali sobie takie:) Pewnie żeby woda nie wlewała się tak obficie na pokład (Schnellbooty pocinały nawet 78 km/h (S-100 Classe)) albo aby zasłonić choć częściowo załogę w celu zmniejszenia skuteczności nieprzyjacielskiego ognia.

Przed nieprzyjacielskim ogniem takie szmaty mogły zabezpieczyć jedynie psychologicznie...

Miały pewnie jedynie zapobiegać przed bryzgami wody i spełniały też funkcje wiatrochronu. Zwłaszcza zimą jest to odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne komentarze! Na pewno nie jest to mój ostatni statek w życiu, choć zapewne ostatni w tym rozdziale życia. Następny albo po studiach, albo jak okaże się, że i na studiach można modelować. :P

Można można, ale nie zawsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nieprzyjacielskim ogniem takie szmaty mogły zabezpieczyć jedynie psychologicznie...

Chodziło mi ogólnie o zasłonę wizualną Gorzej strzela się do czegoś, co kiepsko widać bo jest za szmatą No ale raczej chroniły przed wodą i wiatrem - fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Administracji za wyróżnienie fotką tygodnia!

Przy okazji chciałbym się pochwalić, że otrzymałem propozycję napisanie relacji krok po kroku z budowy tego modelu wraz z opisem technik użytych do Modelarstwa Okrętowego. Zobaczymy jak mi wyjdzie, czy materiały jakie przygotuję zostaną zaakceptowane. Jeżeli wszystko pójdzie okej, to w Modelarstwie Okrętowym AD 2008 powinno to się pojawić. Swoją drogą to mój debiucik i czuję tremę - będzie co będzie. Wyróżnienie dla mnie, modelarza z półtorarocznym (ledwo) stażem to znaczne.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że się należy koledze!!

 

Bardzo ładnie wykonany model, ze szczególnym zwróceniem uwagi na cieniowanie i ślady eksploatacji. Nie jestem jedynie przekonany do samej flagi - myślę, że jest zbyt sztywna i błyszcząca.

 

Jeśli zaś chodzi o sprawy techniczne, to czy dobrze zrozumiałem, że olejny podkład/matt + akrylowa baza (i klar?) to dobre połączenie godne częstszego zastosowania? (tzn. chciałbym dowiedzieć się czegoś o ewentuallnych skutkach ubocznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ostatnio zawsze stosuję podkład z czarnego Revella lub Humbrola i na to akryle Vallejo. Nie mam zastrzeżeń, wszystko trzyma się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też Dlatego ustawiłem sobie go na pulpit zamiast swojego T-34/85:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

I relacja z budowy ukazała się w "Modelarstwie Okrętowym" - gratulacje za publikację (pierwsza w życiu?).

 

P.S. Jednak fotki na forum ładniej się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.