Skocz do zawartości

One Shoot One Kill 1:72


Sofa

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku oczekiwania na rozpoczęcie prawdziwej roboty wykleiłem takie oto maleństwo

Pierwowzorem były screen-y z gry Call of Duty 4:

shot0104.jpg

 

shot0107.jpg

 

A więc:

shot0074.jpg

 

I sama dioramka. Snajperzy to Revell, a budynek scratch i resztki MiniArt-a.

 

03022012323.jpg

03022012324.jpg

03022012325.jpg

03022012328.jpg

03022012329.jpg

03022012330.jpg

 

Tutaj nastrojowo

03022012331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj dalej Dioramka jest malusieńka, warto byłoby zrobić coś w skali 1:35 Łatwiej byłoby odwzorować, wyglądałaby starannie, ale myslę, że koncepcja jest fajna Polecam Ci, jeszcze jedną taką zrobić w 1:35 i na pewno będzie o niebo lepsza. aaaaa i masz błąd w nazwie "One shot, one kill" a nie "one shoot..." ale to taki drobiazg Czekam na kolejne dioramy z CoD:MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea całkiem niezła. Jedyne co mi się nie podoba to ułożenie nóg strzelca wyborowego. Do postawy leżąc daleko temu, a okoliczności nie wskazują na brak możliwości jej przyjęcia. Kto strzelał wie jak to wpływa na celność. Obserwator ma z grubsza sensownie ułożone nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mocno kibicuje wszystkim, którzy rzucają się na współczesnych wojaków, tematyka fajna, ale nie w 72 . . . W twojej dioramie szyba ma niemal taką samą grubość co strop, na którym leżą żołnierze, 35 pozwoli oddać więcej detali . . . trzymam kciuki za dalsze prace o podobnej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędu w pisowni to trudno, można polenizowac że to nawiazanie to soczewek lornetki

Ale tak nie miałem mozliwości zmiany układu nóg strzelca taka już była ta figurka.

Co do skali to prawda na początku miało być 1:35 ale na próbę zrobiłem mniejszą.

Do okien to słusznie są za grube bo robione z plastikowego pudełka folia lepiej oddałaby skale, ale to było trodno zamocowac, aco dopiero cienka folie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż opieranie się na grze wykonując dioramki może doprowadzić do zrobienia czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca, a w COD takich smaczków jest sporo. Tutaj jest kwestia stanowiska strzeleckiego. Nigdy zespół snajperski nie wybrałby tego miejsca, gdyż nawet średnio zdolny zespół kontrsnajperski by ich wyłapał.

Drużyny snajperskie najczęściej strzelają przez małe otwory strzelnicze

495429019_aWZif-L.jpg

885ff0dd44558c87ee65398c7ea8_grande.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór stanowiska jest zazwyczaj indywidualną sprawą strzelca. Nie zgadzam się z tobą w kwestii, że scenka zrobiona z cod nie ma prawa mieć miejsca. Jeśli popatrzysz na screen z gry to zobaczysz, że stanowisko strzelca, nie jest odkryte. Widziałem wiele fotografii na których strzelcy wyborowi mają wręcz odkryte stanowiska . . . Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że modelarz wykonujący dioramę stara się uzewnętrznić wszystkie detale a nie zamaskować i ukryć swoją postać . . . Z twojego punktu widzenia żadna diorama przedstawiająca snajpera z merytorycznego punktu widzenia nie ma prawa zaistnieć, no chyba, że wygląda tak http://v_1d800.img.gibo.pl/snajper-kamuflaz-strzelanie-z-ukrycia_img_134de73f3096850fb4ceda59d1b54274_800_0_0_0_0_0_ffffff_0_a8ea4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortez ależ oczywiście występują takie stanowiska strzeleckie

495427799_BTqFE-L.jpg

armywithm24night.jpg

 

Występują jednak w momencie kiedy snajperzy wspierają atakujące wojska, lub bronią pozycji. Tu mamy historię kiedy przez długi czas snajperzy czekają na pozycji, więc się przez długi czas wystawiają się na ekspozycję dla zespołów kontrsnajperskich.

 

Proponuję poczytać trochę podręczników dla snajperów, mogę kilka polecić Ew obejżeć powtórkę programu SNajper XXIw na dicovery, w szczególności o oddziałach STA USMC, będących elitą wśród snajperów, tam będzie to ładnie wytłumaczone.

 

P.S. Jeżeli twierdzisz że pozycja jest ukryta to jak wyjaśnisz wystającą lufę karabinu, i czemu do cholery jasnej śmigłowiec w grze wykrył to stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses - jesteś genialny, gość robi dioramkę wzorując się na grze a ty masz już do nmiej ułożoną całą bajkę . . . więć niech ci będzie, że ci co leżą będą wpierać nacierających zołnierzy . . . śmigłowiec w grze wykrył stanowisko strzelca, bo tego wymagała fabuła gry, jeśli popatrzysz na screena to zauważysz, że broń której używa bohater to barret m82, jeśli POCZYTASZ SOBIE na ten temat (polecam książki, które polecasz innym), lub pooglądasz jeszcze troszeczkę programy na discovery, to dowiesz się jak wygląda wystrzał z takiej broni, oraz, że trudno być wtedy niezauważonym . . . Strzelcy wtedy korzystają z przewagi zasięgu jaką daje ta broń, oraz potężnej siły przebicia . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses - jesteś genialny,

Wiem

 

że ci co leżą będą wpierać nacierających zołnierzy . . . śmigłowiec w grze wykrył
To po co im Ghille? Poza tym w grze historia przewidywała co innego.

 

barret m82, jeśli POCZYTASZ SOBIE na ten temat (polecam książki, które polecasz innym), lub pooglądasz jeszcze troszeczkę programy na discovery, to dowiesz się jak wygląda wystrzał z takiej broni, oraz, że trudno być wtedy niezauważonym

 

Masz Ci los, nie wiesz nawet jak się mylisz.

Znasz jedną z kilku zasad pola walki? Jeżeli wróg jest w zasięgu Twojej broni, Ty też jesteś w zasięgu ich broni? Uważasz że jeżeli snajperzy mają M82 to mają w nosie wszelakie zasady bezpieczeństwa?

 

Aha rozumiem że na forum można tylko publikować pochlebne opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra drodzy panowie spokojnie, usiądźcie odetchnijcie.

Ja miałem zamiar wykonać scenkę z gry, w której jest pełno błędów technicznych. Sam czytam książki i oglądam filmy (te na Discovery również ) i wiem że ta scena z pewnych oczywistych powodów jest błędna.

- Bardzo oczywista pozycja, wysoki budynek, duże okna ( jakbym był pilotem to sam z własnego przeczucia strzeliłbym tam dla pewności

- Stroje maskujące były przydatne w dostaniu się na pozycje, a nie maskowaniu ich obecnosci podczas strzału

- Strzał oddany został przez niższego stopniem strzelca, cytaty typu "pamiętaj czego cię uczyłem", pierwsze zlecenie zabójstwa po II Wojnie, a tu strzelać ma młody uczeń trochę nie teges co??

- na zdjęciach z gry widać że lufa karabinu wystaje z budynku, zawodowy snajper nie popełnia tego błędu ( nawet w filmie o tym było "Shooter" ). Z własnej małej inicjatywy usunąłem ten błąd dlatego nogi strzelca wystają poza podłogę

Ja zabrałem się za ekranizację scenki z gry nie na podstawie realnych zdjęć, może jeszcze kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - jestem zwolennikiem konstruktywnej krytyki, zalogowałem się na tym forum, gdyż uważam że znajdę tutaj wielu modelarzy, którzy udzielą mi pomocy zarówno w kwestiach merytorycznych, jak również porad technicznych dotyczących wykonania modelu, oraz użytych technik modelarskich. Cieszę się, że są na tym forum ludzie z twoim poziomem wiedzy i cieszę się czytając ich uwagi. Nie zgadzam się tylko z sformułowaniem "czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca" - życie pisze różne scenariusze, szczególnie w warunkach bojowych, powstrzymuję się przed komentarzami typu "gość nie ma prawa tutaj leżeć, nie ma prawa mieć takiej broni, lub takiego oporządzenia" . . . Czasami mam zastrzeżenia do formy w jakiej komentujesz, gdyż można w sposób subtelny zwrócić uwagę na błędy rzeczowe, dzieląc się swoimi informacjami i próbować je korygować, lub posługiwać się sformułowaniami typu "Proponuję poczytać trochę podręczników dla snajperów" . . . gdyż można wyjść na zarozumiałego buca . . . nie mniej jednak rozumiem twoje argumenty i apeluję do kolegi "Sofa" by przeniósł temat do działu SF jako "czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mniej jednak rozumiem twoje argumenty i apeluję do kolegi "Sofa" by przeniósł temat do działu SF jako "czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca"

 

Ale po co ten sarkazm? Wychodząc z podobnego założenia połowa modeli oraz 3/4 dioram by się tam znalazło.

 

Nie zgadzam się tylko z sformułowaniem "czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca" - życie pisze różne scenariusze, szczególnie w warunkach bojowych, powstrzymuję się przed komentarzami typu "gość nie ma prawa tutaj leżeć, nie ma prawa mieć takiej broni, lub takiego oporządzenia"

 

W warunkach bojowych snajperzy tym bardziej nie popełnili by takiej głupoty. Wychodząc z podobnego założenia możny by było na dioramce o Point du Hoc obok Rangersów umieścić Marinesów, a w Iraku umieścić kolesia w oporządzenia z Namu. Można i trzeba pisać że coś nie miałoby prawa się zdarzyć, dzięki temu mnie powstanie potworków.

 

Czasami mam zastrzeżenia do formy w jakiej komentujesz, gdyż można w sposób subtelny zwrócić uwagę na błędy rzeczowe, dzieląc się swoimi informacjami i próbować je korygować, lub posługiwać się sformułowaniami typu "Proponuję poczytać trochę podręczników dla snajperów" . . . gdyż można wyjść na zarozumiałego buca

 

Nie zamierzam owijać bułkę przez bibułkę, i pisać tak aby kogoś nie urazić że coś źle zrobił.

 

BTW co do Twojej wcześniejszej wypowiedzi o nie możliwości ukazania snajperów na pozycji w budynku

http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/t/123950.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac tego posta akurat pojawił się nowy ale wracając do tematu:

Zgadzam się z tobą co do istnienia owej scenki, jak powiedział kiedyś ktoś mądry "wszystko jest mozliwe", a to że gry co zauważył kolego Moses nie odzwierciedlaja pełnego obrazu pola walki jeżeli nie są to tzw. symulatory. Cała ta misja nie trzyma się w ogóle kupy. Otóż jeżeli ktoś grał to może pamięta:

W spotkaniu brało udział tylko kilka UAZ-ów

shot0103.jpg

natomiast po oddaniu strzału i dalszej pogoni strzelców leciała już cała armada śmigłowców Mi-8 wypełninych żołnierzami co znaczy że skądś musiały wylecieć nie dalej niż jakieś 30 km sądząc po czasie przybycia, a jak wiadomo spotkanie miało być w "tajemnicy" na czarnym rynku, a okręg o promieniu ok.35km od Czarnobyla to strefa strzeżona to jeszcze jeden z błędów co do fabuły, ale wychodzimy z wniosku że przedstawiona scenka mogła mieć miejsce.

 

Tak więc nie będę już przenosił tematu ani nic zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym Sofa gdzie zabezpieczenie terenu? Gdzie drużyny kontrsnajperskie i czemu Price nie zamontował na Barreta tłumika dźwięku? Można by było to mnożyć, ale to tylko gra. Liczę Sofa że pracując nad głównym tematem będziesz co nieco korygował aby to jakoś miało się do rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego Moses, kazdy Marines będzie miał M240 i AT-4 na plecach i żadnej osłany w promieniu 50 m od czołgu .

Ale tu juz na serio, tak postaram się nie przekroczyc tej cienkiej linii między prawdą, a Call of Duty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dioramę z cod na której będą biegać ruscy po ameryce - moses wtedy dostanie zawału . . .

 

Hehe wtedy po prostu odpuszczę sobie oglądanie tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/t/123950.aspx

Tutaj się zgadzam - fajnie pokazana pozycja snajperska w budynku (chociaż też brak skrytej obserwacji) zdjęcie nr 5, chyba że przyjmujemy że zespoły kontrsnajperskie atakują zawsze z przodu więc spoter siedzący przy oknie może się czuć bezpiecznie . . .

Bez względu na to na ile "poprawne" z taktycznego punktu widzenia jest umiejscowienie strzelca, praca z linka, który podałeś bardzo mi się podoba i dążę do tego by kiedyś zrobić figurkę w 35 ce w taki sposób . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortez 77.

To nie jest pozycja snajperska. To dwóch facetów podgląda jak w sąsiedniej ruderze się dziewucha rozbiera. Brakuje tam jeszcze piwa i świerszczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc "pozycja" miałem na myśli stanowisko snajperskie, chociaż głównie podobają mi się detale, mam tylko zastrzeżenia do wykonania szkieł lunety i lornetki, jeszcze raz napiszę, że nie wypowiadam się co do merytorycznej strony dioram. Pytania typu "czy oni tak mogą ? czy to jest zgodne z taktycznymi założeniami szkolenia ?" itp. uważam za pozbawione sensu. Kolesie w 70 % tych fotek pozują do nich, naiwnością jest twierdzić że w trakcie działań wojennych z snajperem i spoterem (którzy z założenia mają działać skrycie) buja fotograf i dokumentuje ich prace . . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . pozycja oczywiście jest nie do przyjęcia, na drugim zdjęciu strzelec trzyma broń praktycznie jedną ręką i oddanie celnego strzału graniczyłoby z cudem, ja jednak oceniam kunszt modelarski a nie to czy koleś złożony w ten sposób do strzału trafi w cel czy nie . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAA... to zupełnie inna sprawa - ta pozycja To jak ma nóżki albo jak ma rączki nie ma większego znaczenia. Takie postawy to sobie można przyjmować tam gdzie do tego są warunki. To tak jakby facet na diorce dłubał w nosie a przecież wszyscy wiedzą że dłubać w nosie nie wypada.

Tu można tez przyjąć że tego co ma nogi "nie tak" właśnie wsza ugryzła w łydkę i się musi podrapać drugą nogą

Co do stanowiska - to może lepiej pominąć bo geniusze nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością - jest takie jakie w danym momencie się znalazło. Zadanie wykonuje się w warunkach takich jakie są a nie dostosowuje się warunki do zadania.

 

Co do analogicznej diorki przedstawiającej dwóch facetów w łóżku to jest właśnie sytuacja bez sensu. Dwóch facetów siedzi na łóżku które z racji posiadania 4 nóg jest niestabilne. Poza strzelcem tyłek tam posadził obserwator co temu pierwszemu zadania nie ułatwia bo wystarczy że oddycha to przeszkadza.

 

Co do "drugiego zdjęcia" autor figurki odtworzył ją w momencie gdy broń jest o coś oparta więc jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż opieranie się na grze wykonując dioramki może doprowadzić do zrobienia czegoś co nie miałoby prawa mieć miejsca, a w COD takich smaczków jest sporo. Tutaj jest kwestia stanowiska strzeleckiego. Nigdy zespół snajperski nie wybrałby tego miejsca, gdyż nawet średnio zdolny zespół kontrsnajperski by ich wyłapał.

Drużyny snajperskie najczęściej strzelają przez małe otwory strzelnicze

495429019_aWZif-L.jpg

885ff0dd44558c87ee65398c7ea8_grande.jpg

Moses, weź zajedź do Afganistanu i powiedz temu strzelcowi wyborowemu że ujowo prace wykonuje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.