Skocz do zawartości

FW-190 A-8 1:72 (Airfix A01020)


kjp_a_man

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo się rzekłofoczka nr 1 reloaded, ponieważ terminów nie dotrzymałem.

 

Dzisiaj udało mi się zamknąć wannę w kadłubie.

  • ZRGoxoOm.jpg
  • IE9F1uGm.jpg

Wczoraj wypstryknąłem celownik żyroskopowy z pęsety i najbliższy etap będzie polegał na dorabianiu celownika.

 

Próbowałem wyprostować krzywo wklejony karabin przy pomocy ciepłego powietrza.

RfyAqG5m.jpg

więc czeka mnie robienie karabinu z igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No Edzio zrobił chyba lepszego FW - 190 od Airfixa co nie zmienia faktu ze da się zrobić ekstra model z tego zestawu Ogólnie nieźle to idzie ale spróbuj jakieś bardziej wyraźne zdjęcia robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Edzio zrobił chyba lepszego FW - 190 od Airfixa
Z tym nie bedę dyskutował, bo do zestawu Edka nie zaglądałem. Dla mnie to co pokazał kermit żaba jest poziomem na którym mogę się wzorować.
co nie zmienia faktu ze da się zrobić ekstra model z tego zestawu
Z tym odrobinę podyskutuję. Ma ten zestawik parę wadek. Do zalet zaliczę w kolejności znaczenia dla mnie
  1. Niska cena.
  2. Dobra jakość wyprasek i odwzorowania.
  3. Prawie bezproblemowa składalność. Śmiem twierdzić, że na osławionym poziomie Tamiya.

Ogólnie nieźle to idzie
Dziękuję!

Maskę na owiewce nakleiłem niezbyt symetrycznie. Przednia owiewka wystaje pół milimetra nad tylną. Tylna owiewka troszkę wystaje na kadłub. Płyta za pilotem jest pionowa, kiedy chyba powinna być odchylona do tyłu. Pasy pilota przymocowałem pod płytą pancerną, a nie na tylnej ścianie fotela. Porobiłem zacieki podkładu. Był to wynik nierównej walki z białym podkładem Vallejo, ale w żadnym razie mnie to nie usprawiedliwia.

ale spróbuj jakieś bardziej wyraźne zdjęcia robić.
Nie chce wyciągać aparatu i rozstawiać statywu. Postaram się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no proszę Cie, za mentorstwo się nie zabieram …
Sposób maskowania silnika „wziąłem” od ciebie.
… Planujesz robić preshiding?
Dla nie lubiejących czytać.

Nie.

 

Dla lubiejących długie i pokrętne hizdoryje.

Boję się prysiudyngu. Ze względu na napięcia w ciele ręka mi nigdy nie idzie wzdłuż zamierzonej linii' date=' tylko zbacza. Nie planuję, ponieważ wczoraj wieczorem mnię wzęło i zrobiłem mazakiem, ale mi było wstyd pokazywać.

  • NtfuoQum.jpg
  • oHvX0pMm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko proponuje Ci spróbować pre czarnym, albo ciemno szarym. Jak nie wyjdzie to przynajmniej malowanie cienkich kresek poćwiczysz, co przyda się w malowaniu plamek pod wężem. Później pryśniesz kamuflaż i po nieudanej próbie nie będzie śladu. Za to jak się uda to zostanie widoczny efekt i samozadowolenie ;)

Weź zostaw ten mazak....do oznaczania słoików z przetworami niech Ci służy ;)

Uważaj na te włókna z komór podwozia, żeby Ci się do farby nie przykleiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za uwagi. Sprobowałem zmywać. Częściowo się dało, częściowo się nie dało, częściowo zaczęło rozpuszczać i robić brzydkie plamy.

Podjąłem decyzję. Jadę dalej z tym co jest. Jeśli wyjdzie marnie, to model zostanie przeznaczony na naukę i eksperymenty, a ja kupię drugi taki sam wraz z blachą od Edka i zrobię porządną kabinę.

 

Pomalowałem dwie warstwy RLM 76. Prawdopodobnie Pactra, albo Vallejo. Nie pamiętam, bo kupowałem z rok temu. Zdjęcia robione dobę po malowaniu.

  • Na lewym płacie kreski wymyte, a na prawym rozpuszczone.
    Dg2AZu5m.jpg
  • Na lewym płacie plama na styku lotki i klapy od przecieknięcia przy zmywaniu dolnej powierzchni, oraz lekko rozpuszczone kreski. Na prawym płacie lekko rozpuszczone kreski.
    udgescpm.jpg
  • 2T2uV6Vm.jpg
  • UJmhULkm.jpg

 

Zamierzam jeszcze raz pomalować RLM 76 na dolną powierzchnię. Gdy wyschnie i wyjdzie wynik będzie czas na decyzję czy kontynuować, czy odnowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciałeś już RLM, a może podkład by zakrył tego pisaka?
Pisak nie był na gołym plastyku. Był na podkładzie. Dlatego się tak brzydko zmywał.
… Zamierzam jeszcze raz pomalować RLM 76 na dolną powierzchnię.
Co dzisiaj uczyniłem. v8vYOmgm.jpg

Gdy wyschnie i wyjdzie wynik będzie czas na decyzję czy kontynuować, czy odnowa?
Z punktu widzenia moich ambicji jest wystarczająca dobrze aby kontunuować nie inwestując w ponowny zakup zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.