Skocz do zawartości

[W] Cougar 6x6 HEV - Meng 1:35.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Malując PLZ05 dłubię kolejnego pokraka czyli Cougara 6x6 w wersji HEV czyli Hardened Engineer Vehicle. Czemu ta wersja? No cóż chyba głównie ze względu za zapasowe koła ładnie wiszące po bokach i komponujące się bryłą pojazdu.

Na początek pudełko, niezaduże ale wyładowane wypraskami:

IMG_3724.JPG

-

IMG_3725.JPG

 

 

Generalnie instrukcja umożliwia zbudowanie dwóch wersji. Regularnego MRAPa (A) i HEVa (B) chociaż model ma jeszcze trzecią tajemniczą opcję ©:

IMG_3726.JPG

 

 

Sama konstrukcja rozpoczyna się od opcjonalnych schodków i zawieszenia. Dosyć ubogiego w detale, ale też i po założeniu kół bardzo mało widocznego:

IMG_3734.JPG

 

 

Później czas na osie i elementy napędu. Pod środkową pokrywą oczywiście niczego nie ma:

IMG_3735.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ma jeszcze trzecią tajemniczą opcję ©

Najprawdopodobniej JERRV.

 

 

Pozaglądam, Twoja osoba jak zwykle gwarantuje szybkie tempo i bardzo dobry rezultat No i efektowny model na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go na rozkładzie, ale w wersji standardowej. Popatrzę na Twoje tempo prac licząc na efektowny model.
Dzięki. Postaram sięnie zawieść oczekiwań.

 

model ma jeszcze trzecią tajemniczą opcję ©

Najprawdopodobniej JERRV.

Pozaglądam, Twoja osoba jak zwykle gwarantuje szybkie tempo i bardzo dobry rezultat No i efektowny model na warsztacie.

Hmm, być może. Niestety nie do końca się na tym znam. A czy JERRV nie wywodzi sie właśnie z HEVa?

Model fajny. Kiedyś wpadł mi w ręce i miał iść na handel ale jakoś się uchował. Zacząłem go robić bo trafiłem niechcący na fajny filmik na youtube jak go testowali i urwali tylną oś przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z netu wychodzi, że zawieszenie w modelu jest dosyć ubogie i chyba środek też trochę potraktowany po macoszemu.

Na razie posklejałem zbiorniki paliwa i zderzać z wyciągarką. Zestawową imitację liny zeszlifowałem i zastąpiłem cieniutką nitką:

IMG_3737.JPG

 

 

Posklejałem też elementy wnętrza, ławeczki, fotele, jakiś regał itd:

IMG_3736.JPG

 

 

I pomalowane:

IMG_3738.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile chcesz sie bawić we wnętrze. Ja trochę czasu zainwestowałem, ale pomimo otwarci tylnych drzwi niewiele widać. Z drugiej strony sumienie nie pozwalało mi zostawić pustostan w środku. Brakuje elektroniki, kabli, dużej częsci wyposażenia.

Ps. Środek jest w prawidłowym kolorze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile chcesz sie bawić we wnętrze. Ja trochę czasu zainwestowałem, ale pomimo otwarci tylnych drzwi niewiele widać. Z drugiej strony sumienie nie pozwalało mi zostawić pustostan w środku. Brakuje elektroniki, kabli, dużej częsci wyposażenia.

Ps. Środek jest w prawidłowym kolorze???

Szczerze? To nie chcę. W D9R nie przyklejałem dachy żeby można było zdjąć go i zajrzeć do środka bo przez szyby nic nie widać. Nawet przez otwarte drzwi tam niewiele widać. Tu obawiam się będzie podobnie, jak nie gorzej. Góry nie będę robił zdejmowanej bo za dużo cięcia i kombinowania - łatwo coś zepsuć.

Co do środka to na pewno nie jest. Znaczy się podłoga nie jest. Ale to z premedytacją ją przemalowałem na inny kolor. Gdzieś widziałem takie zdjęcie i nie mogę go teraz zlokalizować. Tak czy siak środek prawie gotowy, jeszcze tylko lakier matowy, deska rozdzielcza i trochę pigmentów:

IMG_3740.JPG

 

 

I porównanie do malowanej haubicy PLZ05:

IMG_3742.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wiedząc, jak elegancko potrafisz pomalować model, to tutaj jestem zawiedziony. Ten kombinowany preshading jest po prostu przekombinowany, dziwnie te kolory dobrałeś. Na zdjęciach oryginałów powierzchnia tych w miarę nowych pojazdów jest niemal jednolita, a farba CARC Middlestone jest bardzo trwała. Wiem, że trzeba jakoś z zabawki zrobić model, ale tutaj te przebijające plamy psują efekt. Nie padaj ofiarą zbytniego efekciarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, jak elegancko potrafisz pomalować model, to tutaj jestem zawiedziony. Ten kombinowany preshading jest po prostu przekombinowany, dziwnie te kolory dobrałeś. Na zdjęciach oryginałów powierzchnia tych w miarę nowych pojazdów jest niemal jednolita, a farba CARC Middlestone jest bardzo trwała. Wiem, że trzeba jakoś z zabawki zrobić model, ale tutaj te przebijające plamy psują efekt. Nie padaj ofiarą zbytniego efekciarstwa
Dzięki. W rzeczywistości te plamy sa bardz omało widoczne, aż się bałem że ta powierzchnia jest za jednolita, taka wręcz płaska. Zdjęcia trochę to podbiły i stąd taki wygląd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.