Skocz do zawartości

Scania New T Longline 'Lady Croft'


dan-720

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Mam zamiar robić Scanie i przerobić ja na Torpedo Longline wersji Tomb Raider jak w tytule.

Model dojdzie dopiero jutro (to już jest pewne ;) i wiem ze chcecie mieć już kilka zdjęć z prac) ale chciałbym już pokazać projekty jak ma wyglądać i co będę zmieniał.

Mam tez nowe pomysły na malowanie, w innym moim temacie pisałem ze będzie w brązie albo w ciemnym pomarańczowym.

Ale zmieniłem zdanie (tymczasowo) i będzie on chyba czarny. Zresztą pokaże jak ma być i będziecie mogli komentować i dać morze wasze pomysły ;)

 

Tak wygląda prawdziwa scania longline torpedo

DSC00012.jpg

Tak ma wyglądać grill z przodu( nie patrzcie na resztę na rysunku, dużo się zmieni)

ScaniaKrystalall.jpg

numrisation0003.jpg

Tu jest rysunek od tylu

numrisation0001.jpg

prubowalem trochę w paint przerobić ciężarówkę żeby zobaczy jak to naprawdę będzie wyglądało, nie jest to pierwsza klasa ale morze być.

IMG-0754-border2.jpg

Tu są zmiany zaznaczone na czerwono

numrisation0002.jpg

Mam zamiar przerabiać światła z przodu, chciałbym zrobić pasek na ledy (nie będzie prawdziwego oświetlenia ale chcę zrobić po prostu pasek sztucznych ledow, no nie wiem jak to powiedzieć)

numrisation0004.jpg

A to jest pomysł na malowanie: czarny błyszczący lakier i kalkomanie Lary Croft.

2952363521_1_3-1.jpg

 

Mam nadzieje ze się podoba pomysł i mówcie na co morze uważać w takich zmianach i jakieś sugestie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dziękuje za słowa otuchy

A rysunki sa mojego autorstwa. Lubie projektować auta i ciężarówki. I od niedawna zacząłem rysować portrety

Miedzy innymi Lare Croft hehe

 

A co chodzi o przeróbki to mam nadzieje dla siebie czy podołam tego.

Ciesze się ze się wam podoba pomysł i jak tylko dostane ciężarówkę zacznę coś robić i dam zdjęcia z warsztatu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Longline, która wyszła okropnie kiedyś wezmę się za renowacje. Będzie dużo przeróbek ramy, do tego te skrzynki. Ale trzymam kciuki bo Torpetka w Longu jest najciekawsza wersją Scanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę ze jest najciekawszy ze Scanii

 

A o jakich skrzynkach mówisz?

Dlaczego wyszła okropnie, były problemy z sklejaniem?

 

A wiesz morze ile trzeba przedłożyć ramę?

Bo słyszałem ze rama od longline i od torpedo (oddzielnie) są takie same. Wiec musialbym go przydłużyć podwójnie.

Jedyne co nie wiem to o ile, a ma być 6x2. Gdyby ktoś wiedział to bym nie musiał szukać i przeliczać.

Byłbym bardzo wdzięczny.

 

A tu są kandydatki na kalkomanie do scanii (Gdybym się zdecydował na czarną)

 

LaraScania2.jpg

Lara_Croft_In_The_Darkness_by_Halli_well.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze post pod postem.

 

Dostałem już przesyłkę

DSC01650.jpg

DSC01651.jpg

DSC01652.jpg

DSC01655.jpg

DSC01649.jpg

Tak wygląda torpedo

DSC01654.jpg

 

Zacznę robić już coś przy nim, a jutro dam zdjęcia z postępów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images21.fotosik.pl/60/c1bd6a4ce382240d.jpg Tu masz wymiar ramy torpedy podziel to przez 24 i zrób razy dwa. A chodziło mi o skrzynki na ramie. Ogólnie słabo jest wymyślone połączenie miedzy bokami kabiny a drzwiami. I tez musisz jakoś rozwiązać tylne mocowanie kabiny bo tam gdzie wyjdzie Ci ono w kabinie rama jest wąska i musisz coś podłożyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka i za informacje, bardzo mi sie przydadza ;). A tak poza tym prace szły na przód i mogę nareszcie coś pokazać, inaczej byłby już trzeci mój post.

 

Do tej pory raczej psułem,a nie budowałem, tylko ze taka praca przy przeróbkach.

 

Wyciąłem paski od wlotu powietrza i zastąpię je siatka która kupiłem(Nie usunąłem całego paska bo po bokach są one z mniejszymi otworami)

182945_highres_10205-004.jpg

DSC01651.jpg

DSC01679.jpg

 

gril na masce tez już jest prawie gotowy, musiałem go trochę zwerzyc żeby dopasować do reszty.

DSC01667.jpg

DSC01675.jpg

 

No i kilka innych modyfikacji gdzie trzeba było odcinać.

DSC01669.jpg

DSC01672.jpg

DSC01668.jpg

 

Przy odlewie zauważyłem wielki bolec w suficie, ciężko było go usunąć ale się udało.

DSC01663.jpg

 

I przymiarka ogólna żeby zobaczyć jak to w sumie wygląda.

DSC01659.jpg

 

A na koniec coś śmiesznego.

Takie miałem skojarzenie

DSC01658.jpg

tukan_ptaki_zwierzeta.jpg

 

czekam na komentarze i już będę coś robił przy ramie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to obie Lary będą każda z jednej strony.

A za komplement bardzo dziękuje.

 

Dzisiaj już zaczynam robić coś przy ramie, jak będę miał jakieś zdjęcia to będę dawał.

 

I proszę, jakby się zdarzyło to nie przypominajcie mi ze post pod postem bo nie da się inaczej.

Czasami po prostu nikt nie pisze przez kilka dni, i wtedy to czekać bym musiał aż ktoś się zlituje

 

Takie pytanie mam, kupiłem te dodatkowa os i zauważyłem ze raczej te kola nie będą się obracać. Czy tak naprawdę będzie ze będą po prostu sztywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan720 - kola z piastami z KFS niestety sie nie obracaja, ale przeciez nie bedziesz sie nim chyba bawil? Jeszcze co do kol - zeby kola Ci lepiej "lezaly" na modelu to mozesz uzyc od strony wewnetrznej kola z Italeri normalnie tak jak jest w instrukcji Italki, a z zewnatrz doklejasz KFS. Wtedy wstawiasz w srodek tylko ten wystajacy fragment piasty. Co do siatki na grillu to niezawsze te narozne czesci sa z drobniejszej siatki, sa tez z jednakowej na calej dlugosci, a raz widzialem nawet ktos sobie wstawil zupelnie inna, nieseryjna siatke, takze ja bym sie nie klopotal wycinaniem tylko czesci bo laczenie tej plastikowej czesci z siatka z KFS nie wyjdzie Ci za ciekawie. Juz lepiej bys zrobil, jakbys ja wycial i wstawil calosc z KFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje tomeka6. Nie będę się bawił, chodziło mi tylko o to ze po prostu jest realniej

A gril chciałem zrobić jak w Scanii R730, dlatego tak wyciąłem. Zrobie mala próbę na siatce której nie potrzebuje i będę wiedział co i jak.

 

A jeżeli chodzi o okablowanie to owszem chcę, i będę próbował robić. mam kilka zdjęć z okablowań scanii i moge tez uzyc tych z MAN-a mojego ojca,ale jeśli macie, to bardzo się przydadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pneumatyka nie różni się od siebie niczym szczególnym może tylko pierdoły jak osuszacz czi poszczególnie zawory będą w innym miejscu ale t juz można sie bawić w przypadku 100% odwzorowania. Ehh pamiętam te czasy jak się składało kabinę hehe. Sama w sobie jest prosta do złożenia środek tez pasuje elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciężarówkę ojca do dyspozycji przez cały weekend wiec będę mógł zawsze zobaczyć i zrobić kilka zdjęc gdzie co idzie.

 

Wiem już jaka długość będzie ramy i już chciałem się zabierać do sklejania.

Mam taki oto problem:

W tej ciężarowce widzę wlew paliwa pod kabina (jeśli ten otwór jest faktycznie od paliwa)

ScanialonglineT.jpg

 

Mam tak zrobić tez u mnie?

DSC01691.jpg

bo miałem zamiar odciąć kawałek gdzie jest mocowanie baka i przesunąć bliżej kol ale wtedy będzie problem odwzorować ta oryginalna krzywiznę ramy.

 

proszę o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan730, nie rozumiem czemu zadajesz tego typu pytania w stylu "czy u mnie mam tak samo zrobic?" Chyba nie interesujesz sie ciezarowkami od wczoraj? Generalnie wiele rzeczy w ciezarowkach jest przerabiane przez wlascicieli firm transportowych na swoje potzeby/wymagania, np. ciagnik pod chlodnie moze miec inna zabudowe miedzy osiami niz ciagnik do ciagniecia silosow. Czasem mozna spotkac takie przerobki, ze az trudno uwierzyc w to co sie widzi, a ja troche sie tego naogladalem przez ostatnie 25 lat. To nie jest tak, ze jak zobaczyles w jakim katalogu Scanii, ze bak jest montowany po prawej stronie w takiej a nie innej odleglosci od kola to tak musi byc i juz, bo inaczej to juz bedzie fantastyka. Rob model tak jak ty chcialbys go widziec, a w miedzyczasie poszperaj na internecie, poogladaj troche zdjec ciezarowek i sam decyduj co bedzie najlepsze. Co do tego zdjecia tej Scanii Longline to ten wlew wyglada mi na wlew paliwa do baku, bo niby co innego mialoby tam byc?

Jestem pewien, ze zmontujesz swietny model, tylko pamietaj, Ty go budujesz, a nie forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie widział to wklejam takiego linka. Moze ci się przyda

http://routiers-de-chato-44.skyrock.com ... aurin.html

Dzieki, ale właściwie to już miałem ten link, na tej stronie właśnie znalazłem te scanie t longline.

 

Dan730, nie rozumiem czemu zadajesz tego typu pytania w stylu "czy u mnie mam tak samo zrobic?" Chyba nie interesujesz sie ciezarowkami od wczoraj? Generalnie wiele rzeczy w ciezarowkach jest przerabiane przez wlascicieli firm transportowych na swoje potzeby/wymagania, np. ciagnik pod chlodnie moze miec inna zabudowe miedzy osiami niz ciagnik do ciagniecia silosow...

Właściwie to masz racje, jest to ciężarówka nietypowa i każdy ja robi jak mu się podoba.

Czasami mam takie głupie pytania bo lubię ciężarówki i jeździłem z tatą kiedyś,

ale się nie znam za bardzo i czasami morze coś się przytrafić takiego nawet głupiego czego nie mogę zrozumieć.

Dziękuje ci bardzo za wsparcie.

 

Jutro jak przygotuje dobrze części to już będą niektóre pomalowane, wybrałem jednak kolor brązowy.

Bedzie nawet bardziej pasowało do tematu Tomb Raider, archeologii i miejsc jak Egipt czy dżungla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,

1: jak zacząłem malować to części od KFS-u nie dają się normalnie pokryć farba jak te od italeri.

Cześći były szlifowane, malowane podkładem i znowu lekko szlifowane, wiec nie wiem dlaczego tak się robi.

DSC01697.jpg

 

2: Mam wyciąć to zaznaczone? Będę miał to samo w przedłożonej części ramy.

DSC01699.jpg

 

Teraz widzicie już jaki kolor będzie na Scanii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan720, zywica jest trudna w malowaniu, generalnie samo szlifowanie nie wystarczy - po uzyciu papieru sciernego, wez sobie szczoteczke do zebow, zmocz ja i nasyp troche proszku do czyszczenia (np. Ajax) i porzadnie przetrzyj calosc, potem dobrze wyplukaj. Oprocz tego ja jeszcze myje wszystkie czesci w cieplej wodzie z plynem do mycia naczyn. Po dokladnym wysuszeniu mozna malowac. Takie "rybie oczka" wychodza tez jak sie prysnie zbyt gruba warstwe farby za jednym razem. Osobiscie nie cierpie zadnych zywicznych konwersji, bo po pierwsze nigdy nie sa dokladne i zawsze gdzies tam skrzywione, po drugie sa trudne w sklejaniu szczegolnie na malych powierzchniach trzeba uwazac zeby za mocno nie zlapac bo laczenie moze peknac.

Co do ramy - tak w tym miejscu mozesz uciac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie pomyślał o takim zastosowaniu. Tylko ze nie mam proszku

będę pracował przy ramie a o malowaniu pomyślę później.

A co chodzi o te części to są w miarę dobrej jakości i pasują dobrze, ale co chodzi o klejenie to tak jak mówisz, masakra.

 

Dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.