Skocz do zawartości

'32 Cadillac RAT ROD 1:24 Italeri


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałbym zaprezentować Wam mój nowy projekt, mianowicie postanowiłem zbudować sobie coś absolutnie nietypowego. Będzie to wóz nawiązujący stylem do amerykańskich hot i rat rodów.

 

Tu inspiracja, Ford tworzony przez polaka mieszkającego w Danii:

 

 

502f62f7a8c96.l.jpg

 

 

4fe87093ec69e.l.jpg

 

 

500d2027d3445.l.jpg

 

 

Bazą do mojego rat roda jest model, który był moim pierwszym w ogóle. Został wykonany przed wakacjami 2011. Nie mam jego fotek pierwotnego stanu ale był biały, zapaćkany klejem a ja zadowolony z jego ukończenia. Potem, pod koniec 2011 chciałem go polepszyć. Pomalowałem karoserię z pędzla na czerwono, wywaliłem silnik i przykleiłem maskę na stałe. W maju 2012 uznałem, że jest z nim tak źle, że postanowiłem go z lekka "zezłomować". Zrobiłem przetarcia lakieru, "stłukłem szyby", pomalowałem rdzę i w tym stanie dotrwał do listopada tego roku kiedy to "wjechał do warsztatu" aby stać się rat rodem. Stan z maja 2012:

 

 

caddy%2520%25281%2529.jpg

 

 

caddy.jpg

 

 

caddy%2520%25282%2529.jpg

 

 

Model został rozłożony na części. W pudełku z częściami wszelakimi z modeli znalazłem silnik i kilka drobiazgów. A więc wszystko jest, można przystąpić do pracy. W ruch poszła szpachla, papier ścierny i pilniki.

 

 

caddy%2520%25283%2529.jpg

 

 

caddy%2520%25284%2529.jpg

 

 

Złożone na sucho części:

 

 

caddy%2520%25285%2529.jpg

 

 

caddy%2520%25286%2529.jpg

 

 

Silnik jest prawie gotowy, jeszcze dojdzie malowanie części i kable. Rama pomalowana sprayem Humbrola, wnętrze w trakcie prac, ale z przodu aby się nie zakurzyło to wszystko pomaluję jeszcze raz jak już przykleję dach, nałożę szpachlę i wszystko wyszlifuję. Plan na całość jest taki, że wnętrze, podwozie i oczywiście co najważniejsze komora silnika i silnik są jak nowe, a buda ma być w rdzy i przetarciach. O jak tu:

 

caddy%2520%25287%2529.jpg

 

Mam nadzieję, że projekt się wam spodoba i podpowiecie mi co można zmienić, dodać itp.

Zapraszam was do komentowania i dzielenia się przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz ty :-) sam chciałem w przyszłości zrobić takiego rat roda...

 

Co do Twojego modelu to czy to nie jest przypadkiem dusenberg lub cadillac? Bo raczej z tego typu pojazdów nie robi się rat roda. Choć jak się przylozysz to może coś wyjdzie. Kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pasuje mi do koncepcji rat rod'a tak długa karoseria. Nie pomyślałeś może o jej skróceniu, by bardziej przypominał ten, na którym się wzorujesz ?
Osz ty :-) sam chciałem w przyszłości zrobić takiego rat roda...

 

Co do Twojego modelu to czy to nie jest przypadkiem dusenberg lub cadillac? Bo raczej z tego typu pojazdów nie robi się rat roda. Choć jak się przylozysz to może coś wyjdzie. Kibicuje

 

To jest Cadillac Town Car.

 

Ale sobie temat wymyśliłeś, nie łatwy delikatnie mówiąc. Ciekawy jestem jak z tego wybrniesz. Jednego odważnego znalazłem (bez trudu) pomysł fajny ale wykonanie średnie:

Italeri 3707 Cadillac Town Car 1:24 - Rat, Hot - Rod:

 

5h85.jpg

 

kv7l.jpg

 

Kolejny przykład, drugi odważny, ten trochę lepszy ale przegiął z chłodnicą:

 

efeo.jpg

 

5h2x.jpg

 

A najlepiej zrób tak, lub coś podobnego w każdym bądź razie w tym stylu, będzie czad i zostaniesz bogiem działu: Pojazdy cywilne.

 

ta8o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

JSM - oczywiście, że nad tym myślałem ale nie wyszłoby to ani ładnie ani dobrze, musi być długi

 

Inskript - i o to właśnie chodzi, nie robi się w realu a na szczęście w świecie modelarstwa wszystko jest możliwe, także rat rod z caddyego. Miło, że kibicujesz

 

isz007 - ta8o.jpg to jest dobre W tym 1 rzeczywiście spoko pomysł ale wykonanie jak napisałeś kuleje 2 fajny, dzięki za podesłanie fotek

 

Pozdrawiam, dzielcie się swoimi przemyśleniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

praca wre, podwozie poleciało na złom, ogólna koncepcja też zmieniona, będzie bardziej HOT jak RAT. Powstanie coś co będzie nawiązywać do:

 

 

greaser.jpg

 

 

To Smith 34 z Mafii 2 czyli mniej więcej to co 1932 Ford 5 window coupe.

 

Koła gotowe, silnik zmierza ku końcowi, co prawda na fotkach wszystko jest sklecone na potrzeby pokazania jak to może wyglądać ale jakiś zarys już widać.

 

 

caddy8.JPG

 

 

caddy9.JPG

 

 

I wnętrze w aktualnym stanie, gdzie na wszechobecnym na desce chromie wymalowałem sobie drewno, jak wyszło oceńcie sami :

 

caddy10.JPG

 

 

Zostaje ważna kwestia skrócenia budy i ramy i zrobienia nadkola. Myślicie, że takie skrócenie będzie ok?

 

 

caddy11.JPG

 

 

Zapraszam was do komentowania i dzielenia się przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie, czas na up.

 

Wnętrze jeszcze potrzebuje dopieszczenia, ale ogólnie tak to będzie wyglądać. Szyba działowa wozu stała się miejscem na moto naklejki właściciela. To kalki głównie z zestawu od AC cobry, tablica z zestawu od corvette 67, obydwa firmy revell. Zamiast leżeć w pudle, stały się ozdobą wnętrza.

 

 

cadyy.r1.JPG

 

 

Co do nadwozia, dachu, ramy. Wszystko to zostało skrócone, tak to będzie wyglądać. Dach tylko do szyby działowej, z tyłu małe okna i muszę pokombinować coś z dziurą po nadkolu itd.

 

 

cadyy.r2.JPG

 

 

Dzielcie się komentarzami i opiniami bo najcięższa praca nadchodzi i wasze pomysły / uwagi mogą być wielką pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie po przerwie.

robota szła i sporo udało mi się zrobić. Rama jest już sklejona, razem z lekko obniżonym tylnim zawieszeniem. Boki nadwozia sklejone. A co najważniejsze, czyli obniżenie budy też zrobione. Oj ile było cięcia na gorąco (ta rama) :P i szlifowania, ale jest gotowe. Silnik to V16 więc, aby nie straszył ogromem, też poleciał w dół.

 

Na razie silnik z nadwoziem, grillem i lampami na sucho, w najbliższym czasie będzie sklejone. Teraz do zrobienia jest wnętrze, gdzie trzeba jakoś zrobić podłogę w części za kanapą, szyby oraz ogólne trzeba coś wymyślić na tą część wozu. Poza tym wydech, który chcę zrobić na boki, o chociażby jak tu:

 

 

30_ford_roadster_pickupexhaust-vi.jpg

 

 

To tyle komentarza, czas na fotki:

 

 

caddy.r5.JPG

 

 

caddy.r3.JPG

 

 

caddy.r7.JPG

 

 

caddy.r8.JPG

 

 

caddy.r6.JPG

 

 

caddy.r4.JPG

 

 

Mam nadzieję, że Caddy się podoba, ciągle jest sporo do zrobienia, zawsze mogę coś zmienić lub dodać.

Zapraszam was do komentowania i dzielenia się przemyśleniami. To też zawsze motywacja do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna to jakoś wyglądać. Myślałeś może o lekkim negatywie i o bardziej, realnie wyglądających oponach (wyglądają trochę zabawkowo )? Dobrze, że obniżyłeś silnik, choć ja bym go dał jednak troszkę wyżej .

 

Bardzo fajny projekt. Powodzenia! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki za komenty,

cała wada Italeri, że dają plastikowe opony, zamiast z gumy. Już te zostaną, ale za waszą radą zmatowię. No silnik można dać lekko wyżej. Wżery malowane kilkoma farbkami zmieszanymi z rozdrobnionym fragmentem brązowej kredki pastelowej.Kolorki: ciemny, jasny brąz, potem lekko pomarańczowy zmieszany z jasnym brązem i jest rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie forumowicze.

prace nad modelem trwają dalej. Silnik przyklejony, za radą odrobinę wyżej. Reflektory dostały nowe szkła, a tylne okna mają już szyby. Zrobiłem także "panoramiczny" dach z tyłu, czego akurat nie widać na fotkach. Doszła też zewnętrzna część układu kierowniczego.

 

Robię teraz budę, gdzie już ponaklejałem wydrukowane grafiki Route 66 i flagę USA. Ten sam sposób we wnętrzu, gdzie zdecydowałem się na kilka klimatycznych grafik i 2 plakaty z Ritą Hayworth.

 

Zrobiłem także szkielet wydechu, który ostatecznie poprowadziłem inaczej niż przewidywałem. Wykonany z wyprasek po chromach.

 

Do dokończenia jeszcze koła, które trzeba zmatowić, buda, wydech i tylne wnętrze. Do zrobienia jeszcze kilka drobiazgów, tablice rejestracyjne, przykleić odpowiednio światła przednie i zrobić tylne.

 

Czas na fotki:

 

 

 

caddy.r15.JPG

 

 

 

caddy.r12.JPG

 

 

 

3Dtqv0QqNHdbSA8inUa9eMN9XiVleIOrCrozQT6EQcI=w770-h513-no

 

 

 

ZdqcPZPtf6q6Pp65lUluaheQ4wZ_lhf3Y3Cxi8DK688=w770-h513-no

 

 

 

caddy.r9.JPG

 

 

 

caddy.r13.JPG

 

 

 

WZp4CwQ6zQlzlyDx31akx7Z8JoL-cd4ngyYcpSFQ2pY=w770-h513-no

 

 

Mam nadzieję, że idę w dobrym kierunku i model się wam podoba, zapraszam was do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o remodeling z oryginału do czegoś kompletnie indywidualnego to wg. mnie jest to jeden z ciekawszych i co najważniejsze, kompletnie przemyślany projekt. Wiem, że wiele rzeczy wpada do głowy w trakcie, ale nie widać tego dzieła "przypadku" i to jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thombike - wielkie dzięki za miłe słowo i opinię, świetny motywator do dalszych działań i dążenia do perfekcji!

 

Podsyłam Wam fotki gotowego wnętrza, jestem bardzo zadowolony z drewna, ciekawe co o nim sądzicie

 

 

 

caddy.r17.JPG

 

 

 

caddy.r16.JPG

 

 

 

i fotka z lotu:

 

 

 

caddy.r18.JPG

 

 

Model już pędzi do mety, myślę, że skończę go w max tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie, to już ostatni up w temacie, potem już galeria końcowa. Jak widzicie model jest już prawie gotowy, wszystko jest już sklejone i spasowane. Brakuje mu tylko tablic i lamp z tyłu. Muszę także wyszlifować tył i podmalować model tu i tam.

 

 

caddy.r23.JPG

 

 

 

uW7BnRnTm0_w5XohIE8e6ITiyTpK6Q4_r-NRq7GbUFM=w770-h513-no

 

 

 

oS6QqwBTRhAzGefGEQ0BFLfhtZXNT0cDWX0Adm46ozQ=w900-h513-no

 

 

 

caddy.r22.JPG

 

 

 

caddy.r21.JPG

 

 

 

Komentujcie i oceniajcie, wszelkie uwagi bardzo mile widziane z racji, że to już końcówka prac i wasze uwagi uwzględnię przy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Bardziej by mi się podobał, gdyby ten czerwony i biel były ładnie wypolerowane, ale jak szczur to szczur . Jednak mimo to nie przemawia do mnie ta buda. Fajnie się prezentuje, choć przód sprawia wrażenie nieco krzywego (kierunki, koła, grill). Dobrze, że coś się działo przy silniku. + za kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Stalowy1991 - tak, buda malowana pędzelkiem dawno temu, jak już pisałem w 1 poście:

Bazą do mojego rat roda jest model, który był moim pierwszym w ogóle. (..) Pomalowałem karoserię z pędzla na czerwono,

 

Thombike - to nie są kierunki, to tylko chromowane ozdoby, kierunki są na nadkolach, których już nie ma

 

1933-cadillac-v16-victoria-2.jpg

 

1933-Cadillac-V16-7-Passenger-Sedan.jpg

 

Opony już zostają te co są.

 

RapToWny - no RAT, chcę tą budę jeszcze podrdzewić. Może wypolerowany Rod przy następnej okazji. Działo się przy silniku i jeszcze tam podłubię z kablami. Fajnie, że Ci się podobają ozdoby.

 

Co do krzywizn, to racja, krzywo przyklejone koło już odklejone, podobnie jak światła, naprostuję to. Grill jest równo.

 

Teraz działam z tyłu, gdzie jest troszkę szlifowania i malowania. Doszło trochę do poprawki, będzie jeszcze jeden up.

Dzięki za uwagi, zapraszam do dzielenia się przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witec5, to była tylko moja opinia, lecz poparta różnymi zdjęciami - z reguły RAT rody są tak porobione że siedzą może 2 cm od ziemi a karoserię mają tak pociętą że kierowca siedzi de facto na tylnym siedzeniu z prawie wyprostowanymi nogami i wsiada/wysiada przez dach a wysokość samego pojazdu to w najwyższym punkcie to może trochę ponad metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.