Skocz do zawartości

U-Boot Type XXI 1:144 Revell


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli przymierzam się do klejenia owej łodzi podwodnej, ale na samym początku proszę Was o małą pomoc przy wyborze zamienników z Revell'a na Pactre, ponieważ mam farby ale nie wiem jakie odcienie będą najlepsze. Poniżej lista numerów farb z Revell'a:

 

16 sandy yellow

57 grey

75 stone grey

77 dust grey

85 brown (A51)

91 steel (to chyba będzie A75)

92 brass

371 light grey

36 carmin

9 anthracite grey

360 green (A50)

99 aluminium (A74)

78 tank grey

79 greyish

 

Ewentualnie które farby mogą się pokrywać z sobą by nie malować bardzo podobnymi kolorami, bo tak chyba będzie przy szarym kolorze. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoW 1:350 jest w domu, PoW 1:700 jest u mnie ale odpuściłem bo nie chce sklejać na siłę i czuję, że to nie moja skala, Musashi jest przy mnie i na dniach pożyczę od znajomego aero i pomaluję bo bez tego nie mogę dalej kleić ;)

 

Wybaczcie moją niewiedzę, obiecuję poprawę ;)

 

A poniżej małe postępy i przymiarki na sucho:

 

d4baee8637dee853gen.jpg

0b6840f196c39991gen.jpg

d63cb0a9d011d9bbgen.jpg

6964adb643509e09gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach nie da się nawiercić (nie czuję się na siłach bo zepsuję) gdyż jest cienki plastik, miałem zamiar pomalowania na czarno otwory przelewowe. Nad drobinkami posiedzę później, na początku robię wnętrze. Nie powiedziałem, że nie chcę robić 1:700 tylko że chwilowo nie czuję się dobrze w tej skali ale niebawem skończę ;)

 

Teraz pytanie: co można zrobić by kalki nie odklejały się od pomalowanych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokupiłem dodatki do kalek, i powiedziano mi tak:

-na początku Mark Fit powierzchnie gdzie będzie kalka, poczekać aż zaschnie i wtedy kalkę przyłożyć

 

a te A18 (błyszczący) oraz A48 (matt) nie pamiętam już :(

9215ea5f061cd881gen.jpg

Doradzicie jak w najprostszy sposób to zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: co można zrobić by kalki nie odklejały się od pomalowanych części?

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=104&t=22731

 

Z tym płynem tamki nie miałem styczności, ale znalazłem taki opis...

Rewelacyjny produkt!!! Jednocześnie zmiękcza kalkomanię, a po zaschnięciu działa jak klej. Nie pozostawia śladów, przebarwień. Aplikujemy go na model, tam gdzie bedzie kalkomania, następnie nakladamy sama kalkomanię, a potem zabezpieczamy całą powierzchnie tym płynem. Poleca m zamiast popularnych produktów micro set i sol.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała (może trochę większa) aktualizacja prac po całym piątku sklejania aż do prawie 2 w nocy. Nie ma to jak poświęcenie dla hobby ;)

Wybaczcie za marną jakość niektórych zdjęć, a niektóre niedociągnięcia w modelu jakie się pojawiły (np na pierwszym zdjęciu widać) spowodowane są tym, że nie będzie ich widać w modelu bo będą czymś innym zasłonięte.

 

c01115869f3c384cgen.jpg

808b7161203dcd3dgen.jpg

d51770d86f873572gen.jpg

ee1bbd3506930d6agen.jpg

39b33670a2488e9agen.jpg

564a2dbd158386e7gen.jpg

977bfa0b74abe1c9gen.jpg

55ce245e8120efbagen.jpg

52ed96bed5dcf35fgen.jpg

e2dafeecea679d4dgen.jpg

237dcd332ecc0d23gen.jpg

3baf23f1df735e27gen.jpg

99276020f6754522gen.jpg

 

Dzisiaj również spróbuję poświęcić dzień na dalsze sklejanie i kalkomanie, wszelką krytykę przyjmuję na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem, wrzucę kilka zdjęć z ostatnich prac. Niestety nie mam wprawy w pracy z wiertarką więc odstawiłem pomysł wycięcia otworów przelewowych na dalszy plan by model nie ucierpiał oraz bym nie stracił na tym nerwów. Pozostało pomalowanie całego kadłuba, nadbudówki oraz podstawki, przyklejeniu kilku kalek i olinowanie.

 

a6f3849f4104d227gen.jpg

ae34dc2f476fe2c5gen.jpg

c6d9f1765827e569gen.jpg

63f00c7cbfd6e448gen.jpg

0772416e99ac8b03gen.jpg

8169425beb657193gen.jpg

2337adcaba2ab6dbgen.jpg

14013081702b38e2gen.jpg

9dd4a0babdd52e67gen.jpg

8924909557ee5aa5gen.jpg

941ae84f3a313b8agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Łódź podwodną to sobie możesz popuszczać w wannie, typ XXI to OKRĘT PODWODNY......

 

" Do 1938 r. w PMW obowiązywał oficjalny termin - łódź podwodna, będący dosłownym tłumaczeniem z rosyjskiego ( ros. podwodnaja łodka ). Później zastąpiono go bardziej adekwatnym terminem - okręt podwodny, który do dziś jest silnie zakorzeniony w polskiej literaturze przedmiotu. W marynarkach anglosaskich używany jest termin okręt podwodny ( ang. submarine ), a w marynarce niemieckiej - ŁÓDŹ PODWODNA (nm. Unterseeboot, skrót - U-Boot ) "

Cytat z książki Rosyjska flota wojenna na Bałtyku w latach 1905-1917 autor Marek Herma.

 

 

Sam nie wiem jak " Helmuty " tłumaczą owe Unterseeboot, boot - łódź, schiff - okręt... film aby było zabawniej " Das Boot " ----> " Okręt ". Wychodzi na to że U-Booty to łodzie podwodne, de facto będące okrętami podwodnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Prace powolutku do przodu. Pomalowany kadłub oraz pokład, w nadbudówce kalki przyklejone i pierwsze poważniejsze przymiarki. Oglądając XXI w skali 1:350 zauważyłem, że prawdopodobnie mam źle wybrane kolory, ale moim zdaniem ciemniejsze kolory ładniej się prezentują, chociaż o gustach się nie dyskutuje

 

Co do wash'a to tylko potraktuję nim kadłub ponieważ w środku nie chciałbym już nic kombinować z brakiem doświadczenia. W weekend skleję całość, psiknę sidoluxem, nałożę ostatnie kalki i trochę wash'a nałożę.

 

42_zps9613b884.jpg

43_zpsd614208d.jpg

44_zpsefbd0afa.jpg

45_zps9571b038.jpg

46_zpsfb9073bb.jpg

 

Tak się zastanawiam czy w nadbudówce przykleić "ścianę" pod kątem by można było zaglądać do środka czy zostawić całkowicie otwarte jak na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną model wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Dużo trudu było przy sklejaniu w całość kadłuba, pokładu i nadbudówki. Powstawały małe szczeliny ale udało się w miarę je zlikwidować.Wash'a nie będę robił, ponieważ próbowałem na niewidocznych elementach (z tyłu wnętrza) nałożyć ale niestety nie wychodziło. Więc pozostały do pomalowania otwory przelewowe, psiknąć sidoluxem, dokleić śruby napędowe, małe olinowanie oraz na końcu dokleić banderę (chyba tak to się nazywa) i odstawić pod gablotę.

 

b5dc482699f93113gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bądziesz łosza robił??? przecież bez łoszy i innych wynalazków całe wnętrze ginie, nie widać żadnych rur przyrządów nic, tylko jasno-szare ściany i tyle. Już o zewnętrznej części okrętu nie wspomnę... SIę nie oppitalaj i nie zasłaniaj jakimiś wyimaginowanymi problemami tylko do roboty. Taki model jak ten jest idealny do nauki. Wal sido, otwieraj pudełko z olejami i jazda. Nie wyjdzie ścierasz i zaczynasz od nowa, za któryms razem wyjdzie. Nie nauczysz się, jak nie będziesz próbował. To jak ze wszystkim, praktyka czyni MISZCZA Nie możesz zostać Majkelem Dżeksonem polskiego modelarstwa jak nie przyłożysz sie do ćwiczeń

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, popełniłbym niezłego babola bo miałem z kalki przykleić niemiecką flagę, dzięki za informację.

 

Będąc na zakupach pozwoliłem sobie zaszaleć i zakupiłem gotowego washa z firmy AK. Do białego koloru ścian ciężko dobrać kolor wash'a więc chyba już zostawię jak jest. Całą budę psiknąłem sidoluxem i jeszcze lepiej wygląda po tym zabiegu. Chyba Cadillaca też psiknę by bardziej się błyszczał

 

a9fbbfc767448966gen.jpg

 

Pewnie mało z Was poprze mój gust ale brudzenia, rdza i tego typu dodatki jakoś do mnie nie przemawiają. Możliwe, że z braku doświadczenia z nimi. Preferuję bardziej model czysty, być może nawet trochę błyszczący. Kadłub wyszedł trochę niebieskawy ale to wina aparatu. Pomalowany jest Vallejo Air 71.048 czyli głęboki szary tak ja u kolegi manito9 okręt USS Missouri BB-63

abdbb3b135d60704gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba udokumentowana zdjęciem oraz przy pomocy kolegi z fachu kartonowych modeli. Sam nie rozpływa się po szczelinach bo byś może są za płytkie oraz lekko tłuste przez dotykanie palcami, ale sposób już został mniej wiecęj opracowany by wyszło jakoś godnie jak na pierwszy raz ;)

 

72cc2aba15551728gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Migowskie łosze są ciut gęste, dokap trochę benzynki lakowej i będzie się lepiej rozchodzić i wycierać. Poeksperymentuj sobie z proporcjami, no i jak pisał współmodelarz powyżej, może jednak ciut jaśniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest trochę ciemny ale kolejnych 15zł nie będę wydawać na inny odcień, skoro ten mam to już taki niech pozostanie, najwyżej trochę będzie się wyróżniać no ale trudno. Nie mam żadnej benzyny ani nic takiego z pomocnych rzeczy, więc prosto z pudełka będę brał. Raz wyjdzie a raz nie, takie jest modelarstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest trochę ciemny ale kolejnych 15zł nie będę wydawać na inny odcień, skoro ten mam to już taki niech pozostanie, najwyżej trochę będzie się wyróżniać no ale trudno. Nie mam żadnej benzyny ani nic takiego z pomocnych rzeczy, więc prosto z pudełka będę brał. Raz wyjdzie a raz nie, takie jest modelarstwo ;)

No ale przeciez cos musisz miec zeby zmyc nadmiar czy chocby umyc pedzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.