Jump to content

Jan Szpargatoł

Members
 • Content Count

  155
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jan Szpargatoł

 1. Otóż właśnie to wynika, że nie musi to być osoba, którą musi już cały świat znać, dopiero może poznać. Co do Coandy, to co bardziej ogarnięci Rumuni są z niego bardzo dumni i twierdzą, że to on był wynalazcą silnika odrzutowego. Mniejsza o to... Chopinowi też się należało, ale to, że Marie Curie mało kto na świecie kojarzy z Polską, to wg mnie straszny wstyd i obciach dla naszego kraju.
 2. Nie wiem, jak jest na świecie całym, ale w UK największą fundacją do walki z rakiem, która swoje oddziały ma w każdym większym centrum miasta, jest: https://www.mariecurie.org.uk/ . Nawet nie pytajcie, ile ludzi tu kojarzy tę osobę z Polską.... Głowny port lotniczy Bukaresztu nosi imie Henriego Coandy (kto kojarzy to nazwisko bez googlania, szczerze?) Głowny port Belgradu - Nikola Tesla, to juz pewnie wiecej, ale wy dalej w kółko o husarii i papieżu...
 3. Jak dla mnie bajka. Po prostu model marzeń....
 4. Piękny jest. Z czego zrobione są te wydechy? Edit: trochę szkoda, że nie ma fotki spodu.
 5. No pięknie Kolega strzelił galeriami akurat w setną rocznicę utworzenia RAF-u (świadomie, czy nie?)
 6. Dobrze zrozumiałem, że robisz marmurek z zamysłem, że i tak później wszystko zniknie pod lakierem (ok 3:30)?
 7. Następnym razem daj trochę więcej różowego.
 8. Fajne te zdjęcia pod koniec. Taka trochę psychodelia, coś jakby późne lata 60`.
 9. Bynajmniej kolego. Po angielsku wychodzi się bez pożegnania, tak żeby nikt nie zauważył. Nie dotyczy Brexitu
 10. Muszę przyznać, że nie mogę się napatrzeć na ten model. Chyba dam te zdjęcia na tapetę w kompie. 'właściwie jaki to jest kolor
 11. Jeśli to pierwsze Twoje nitowanie, to gratulacje (sorki, mam trochę bzika na punkcie nitowania). Gołym okiem pewnie tak nie widać, ale na zdjęciach wyszło wyraźnie, że należało te nity lekko przeszlifować. Ale i tak jest git
 12. Marek, ale jest ok ten kolor? Tylko po to wyjechałem z moim zdjęciem w cudzym wątku, żebyś ocenił...
 13. Temat był już omawiany. Kolory płatowca w Gunze to Hemp i RLM 02 w proporcjach pół na pół. Tylko kolega Marek zalecał Gunze C, a ja użyłem H, i wyszło tak:
 14. Czarno to widzę. Tylko 33 tys wyswietlen przy takiej ilości filmów... chleba z tego raczej nie będzie...
 15. Vide Finlandia, vide Turcja, tyle w temacie. Model fajny.
 16. Szanowni! Jest taka sytuacja: za kilka miesięcy najprawdopodobniej wyprowadzę się z Wyspy na całkiem inny Kontynent. W związku z czym, z głębokim żalem, jestem zmuszony upłynnić moją kolekcję pudełek (oczywiście z zawartością). Zebrało się tego ponad 30 sztuk nieruszonych, kilka kolejnych ledwie dotkniętych i kilka w różnych stopniach zaawansowania (ulubieńców zabieram ze sobą). Wszystkiego po trochu; pojazdy, letadła i łódki. Do tego całkiem niezła przygarść przeróżnych dodatków. Szczegółową listę mogę zamieścić w tygodniu, bo do wtorku jestem okrutnie zarobiony. Oczywiście , jeśli będą zainteresowani Z warsztatu też będzie sporo do opchnięcia, przede wszystkim kompresor. Polecam również zaginarkę made by Grzesiek W. (największy model - prawie nieużywana). Mojego Infinity raczej nie sprzedam, no chyba, że ktoś zaproponuje rozsądną cenę. Nie ukrywam, że liczy się dla mnie każdy ekstra grosz. Aha, mam też kilka ciekawych (oraz kilkadziesiąt nieciekawych :p) książek, na przykład: Strasznie grubaśna, stan jak nówka. Osobiście przytachałem z Polski, zajęła mi z 1/3 walizki kabinowej. Naprawdę będę płakał, jak będę sprzedawał Zainteresowanych proszę o krótki sygnał. Czuwaj!
 17. Oho, to widzę że kolega ma talent większy nawet ode mnie :p. Bez urazy i powodzenia na przyszłość
 18. Myślę, że wystaczyłoby doświetlić i byłoby do przyjęcia. No i postawić jeden karton pionowo w tle. Edit: aha, polecam program picasa, mega-prosta obróbka, można szybko wyciąć, co niepotrzebne i trochę poprawić kolory. 2 minuty roboty:
 19. A o co chodzi w tym zdaniu? To jakiś nowy trend w polszczyźnie?
 20. Może mało kwitowe, ale spojrzeć warto
 21. Co do modelu się nie wypowiadam, ale skoro zdjęcia robisz całkiem niezłe, to warto też zadbać o jednolite tło, bo to bardzo ułatwia odbiór. Biały karton przyczepiony do tej ściany robiłby znaczną różnicę.
 22. Mnie też się bardzo podoba, ale może mógłbyś coś jeszcze pokombinować ze zdjęciami. Sam nie wiem, może spróbować z większej odległości a potem przykadrować w jakimś programie. Do eksperta mi bardzo daleko, ale wydaje mi się, że jeszcze niedawno miałem tę samą zagwozdkę i to właśnie było dobre rozwiązanie. Czym robisz te fotki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.