Skocz do zawartości

U-Boot Type XXI 1:144 Revell


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Do mycia pędzli po farbie mam zwykły zmywacz do paznokci chwilowo a by zmyć nadmiar to już z kolegą zobaczyliśmy, że trochę musi przeschnąć i samym patyczkiem do uszu schodzi bez problemu i bez zabierania wash'a ze szczelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia pędzli po farbie mam zwykły zmywacz do paznokci chwilowo a by zmyć nadmiar to już z kolegą zobaczyliśmy, że trochę musi przeschnąć i samym patyczkiem do uszu schodzi bez problemu i bez zabierania wash'a ze szczelin

Moze sie myle, ale wydaje mi sie ze zmywacz do paznokci wymyje akryle, a washe MIG-a to sa oleje. Wiec do tego bedziesz potrzebowal czegos innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale czy wash z AK oraz wspomnianego przez was MIG-a się czymś różnią? Czy to są te same? No bo nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale czy wash z AK oraz wspomnianego przez was MIG-a się czymś różnią? Czy to są te same? No bo nie mam zielonego pojęcia.

Sa podobne na pewno, laczy je przeznaczenie i to ze oba sa na bazie farby olejnej a nie akrylowej.

Niemniej sa to produkty dwoch roznych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w d**ę wsadź sobie łosze gotowe!! Bez urazy ;) White spirit, farbka olejna i sam robisz najlepszego łosza na świecie, nie reaguje z akrylowymi lakierami, cud miód! Starczy Ci przyjacielu na 10 takich migowych łoszy.

Raz kupiłem podkład vallejo w spraju biały...czysty diabeł, narobił mi syfu na modelu tylko :( więc użyłem motipu, za 16zł puszka na 2 spore ubooty w 1:72 starczyła!

Jak coś pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ledwo pozwoliłem sobie na zakup gotowego bo z własnej roboty to próbowałem tylko zrobić czarna pactra+dużo wody (bo tak mi doradzili znajomi), nie wychodziło więc zaszalałem i zakupiłem ten który jest powyżej na zdjęciu z AK. Chwilowo na nic innego nie będę się zabierał by kupić a z olejnymi farbami nie miałem jeszcze styczności. Jakoś od wakacji będę już mieszkać w 3mieście to wtedy możliwe że zgłoszę się nawet osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara firma Miga Jimeneza, z której odszedł i działa bez niego...

http://migproductions.com/

 

Dwie nowe firmy Miga, obie wypuszczają prawie identyczne produkty...

http://ak-interactive.com/v2/

http://www.migjimenez.com/en/

 

Jaki to ma sens i czym owe produkty się różnią nie mam pojęcia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co, chyba mały update powinien się pokazać, że praca nie zatrzymała się całkowicie. Dodano trochę wash'a, brudzenia wash'em (ale też jakoś w miarę normalnie wychodzi). Może gdzie nie gdzie umazałem za bardzo ale to mój pierwszy wash więc mi tam odpowiada tak jak jest oraz w rzeczywistości aż tak bardzo tych umazanych ścian nie widać

 

Pozostało do zrobienia: wash na tylnej części burty na ciemnym kolorze, olinowanie, bandery, śruby napędowe, poprawić malowanie otworów przelewowych oraz pomalować podstawkę i przykleić kalkę z nazwą modelu dołączoną do zestawu.

 

50_zps836ac3d5.jpg

51_zpsfcdef7d3.jpg

52_zps21da74c3.jpg

53_zps9a660301.jpg

54_zps521c3981.jpg

55_zps9aaa317a.jpg

56_zps9ed7f796.jpg

57_zpsc825375b.jpg

58_zps31e0b573.jpg

59_zps6531d79a.jpg

60_zps30e72184.jpg

61_zps3fa96ff5.jpg

62_zpsb5342a89.jpg

 

Zastanawiam się czy zrobić jedną banderę na maszcie (amerykańską bo tak mi powiedziano bym babola nie zrobił z niemiecką) czy zrobić tak jak mają "turystyczne" okręty, że wiele flag na linach przymocowanych, jak myślicie?

Mam takie bandery do wykorzystania:

6d86f5949de5ce00gen.jpg

a chodzi mi o takie coś czy zrobić:

46a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są mało ostre ale mieszkam poza domem i jedyny aparat jaki posiadam to telefon. To chyba logiczne, że gdybym miał możliwość to cyfrowym bym robił zdjęcia. We wcześniejszych postach napisałem o tym więc zacytuję chyba znane Tobie słowa "czytać ze zrozumieniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy zrobić jedną banderę na maszcie (amerykańską bo tak mi powiedziano bym babola nie zrobił z niemiecką) czy zrobić tak jak mają "turystyczne" okręty, że wiele flag na linach przymocowanych, jak myślicie?

 

1. Zrobiles U-2540 z tego co widze, ten okret NIGDY nie podniosl amerykanskiej bandery, zaloga zatopila go 4 Maja 1945 . Podniesiony w 1957 zostal okretem badawczym Bundesmarine "Wilhelm Bauer". Obecnie przywrocony z grubsza do konfiguracji wojennej jest do obejrzenia w Bremerhaven (polecam). Skad w ogole pomysl wieszania na nim amerykanskiej bandery??? Rownie dobrze moglbys powiesic bandere Fidzi.

 

2. Tzw gala banderowa to nie domena statkow "turystycznych" lecz podnoszona jest na okretach i statkach przy szczegolnych okazjach, patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gala_banderowa - z cala pewnoscia U-2540 nigdy nie mial okazji takowej podnosic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie był mój tylko kolegi z drugiego forum:

 

Tylko, jedna rzecz, bandera powinna być... amerykańska, bo malowanie z nazwą okrętu to już okres powojenny. Zresztą zauważ, że krój liter to typowe US Navy.

 

Czyli gali banderowej nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie był mój tylko kolegi z drugiego forum:

 

Tylko, jedna rzecz, bandera powinna być... amerykańska, bo malowanie z nazwą okrętu to już okres powojenny. Zresztą zauważ, że krój liter to typowe US Navy.

 

Czyli gali banderowej nie robić?

To juz osobna sprawa, ze w konfiguracji wojennej, numeru na kiosku nie powinno byc. Numery byly malowane przez aliantow na zdobycznych okretach.

Do tego numeru bandera Kriegsmarine w sumie tez pasuje jak piesc do nosa.

Tak naprawde, nie wiem skad Revellowi wpadl pomysl na tak kretynska kalke... no chyba, ze po podniesieniu z dna, a przed przemianowaniem na "Wilhelm Bauer" mial namalowany numer? Nie moge znalezc zadnego zdjecia potwierdzajacego ten fakt i szczerze w to watpie.

W kazdym razie chyba najbardziej pasujaca w tej sytuacji bylaby bandera Bundesmarine...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się odniosę do warsztatowej części. Jest lepiej, kombinuj dalej. Może jednak warto zainwestować w choć podstawowy zestaw olejów i pojechać mu biedronę? W końcu nie ma chyba lepszego tematu do tego rodzaju treningu niż rura. Do łoszowania wnętrza, a juz zpewnością generatorów i silników elektrycznych, proponowałbym coś bardziej brązowego ( jakiś van dyke albo coś w ten deseń ) będziej mniej kontrastowało z jasnym wnętrzem, a i generalny syf i smar udaje lepiej od czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie i (mam nadzieję że) szybka odpowiedź. Mianowicie tak jak podpisane na zdjęciu. Którą linkę wybrać do relingu: z nitki (środek) czy z drutu (prawy). Słupek i jego grubość pokazana jest po lewej stronie.

 

Nie mam możliwości zrobienia lepszego zdjęcia oraz umieszczenia "próbek" na modelu ponieważ dysponuje tylko telefonem oraz na modelu nie będzie nic widać.

 

ce6d5ec08068c5bfgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to "nitka-nitka" czy żyłka?

Bo jak nitka to bym się nawet nie zastanawiał i wywalił ją od razu w diabły - kiepski materiał do modelarstwa.

Idealny to byłby ten drucik ale jakiś ciut cieńszy.

Taka refleksja "na szybko" - może trochę pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś, to nie jest "nitka-nitka" tylko nitka do olinowania dana mi jako mały prezencik od doświadczonego modelarza, zdecydowałem się na druciany, może trochę zbyt gruby ale lepiej się komponuje niż ta nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi wykonałem z kabla oraz poręcz z drucika z cewki. Moje pierwsze własnoręcznie dorabiane elementy. Tak wiem, że pełno kleju widać i idealne nie są ale jak na pierwszy raz mi odpowiadają. Pozostało pomalowanie relingów, śrub napędowych, otworów przelewowych i model w gablotę

 

aeea866cd94617b5gen.jpg

7a6417dfee92dc1egen.jpg

855590604121145egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.