Skocz do zawartości

M10 Duckbill Gun Motor Carriage/ Academy+Eduard 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reggy przy Twoich skills'ach to te wiatraki - nawet jak niewidoczne ładniej wyciąć mogłeś.

Aj tam Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie

 

Pomalowałem dzisiaj trochę. Teraz model wygląda tak jak najbardziej nie lubię. Płasko i brzydko. No ale zaraz wash i potyram wnętrze. Trzeba je będzie robić w paru etapach, bo na ściankach jest parę rzeczy ale żeby je przykleić muszę włożyć podłogę, którą muszę robić oddzielnie, żeby jakoś dojść wszędzie...

P5070001.JPG

P5070002.JPG

P5070005.JPG

P5070007.JPG

P5070008-1.JPG

P5070009-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jeszcze nie składałem Zobaczymy jak skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w amerykańskich maszynach naprawdę były pasy???

Przepraszam, pytam nie złośliwie, zajmuję się raczej sowieckimi maszynami, gdzie takich cudów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no mieli, wygodnisie. Co prawda nie bezwładnościowe, ale mieli

pasygq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, kapitalistyczne zniewieścienie. Jak przejechałem się T-34 na siedzeniu dowódcy - o wielkości dużego talerza- to zrozumiałem co to znaczy przej..hm niekomfortowo jak w ruskim czołgu...

Zapinać czy nie zapinać, oto jest pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba.

Raz, wspomniane wiatraki. Jak już coś dorabiać to porządnie. Bo chyba o to chodzi.

Dwa - siatki od strony komory silnikowej wyglądają paskudnie.

Tu i tam widać jakieś ślady po kleju? (pierwsza fota przy dźwigniach na podłodze, druga fota na północ od tego włazu).

Farba też jakoś tak średnio położona (co to za jakieś białe i czarne kropy?).

Chłopie, masz talent i kupę zapału, którego mi brakuje. Stąd uważam, że powinieneś na swoim poziomie już dążyć do perfekcji. Ja rozumiem, że większość tych rzeczy będzie prawie niewidoczna po pomalowaniu, i że wszelkie techniki wykończeniowe sprawią, że wnętrze będzie wyglądało świetnie. Jednak moim zdaniem to nie jest Twój max i nie wykorzystujesz swojego potencjału.

 

To tyle. W każdym razie dalszą relację będę śledził z takim samym zapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę rzec To wszystko prawda. Jak i prawdą jest, że na koniec tego nie będzie widać (no może poza siatkami od silnika od wewnątrz - ale nie wszystko stracone). Ja póki co nie umiem robić nie w myśl przysłowia "czego oczy (na koniec) nie widzą - duszy nie żal".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba.

Raz, wspomniane wiatraki. Jak już coś dorabiać to porządnie. Bo chyba o to chodzi.

Dwa - siatki od strony komory silnikowej wyglądają paskudnie.

Tu i tam widać jakieś ślady po kleju? (pierwsza fota przy dźwigniach na podłodze, druga fota na północ od tego włazu).

Farba też jakoś tak średnio położona (co to za jakieś białe i czarne kropy?).

Chłopie, masz talent i kupę zapału, którego mi brakuje. Stąd uważam, że powinieneś na swoim poziomie już dążyć do perfekcji. Ja rozumiem, że większość tych rzeczy będzie prawie niewidoczna po pomalowaniu, i że wszelkie techniki wykończeniowe sprawią, że wnętrze będzie wyglądało świetnie. Jednak moim zdaniem to nie jest Twój max i nie wykorzystujesz swojego potencjału.

Zgadzam sie, jak sledzilem relacje twojego Tigera to caly czas bylem pod wrazeniem jak dbales o szczegoly (zawiasy i ogniwa gasek na wiezy itp), caly czas myslalem ze chcialbym miec tyle cierpliwosci co ty. Od czasu Piranii przyspieszyles i przez to modele traca na jakosci, moze ci sie nie chce, a moze rutyna cie dopadla. Reggy zwolnij i wykorzystaj w pelni swoj talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu Piranii przyspieszyłeś i przez to modele tracą na jakości, może Ci sie nie chce, a może rutyna Cię dopadła.

Chyba coś w tym jest... W każdym razie, obserwuję na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że mi się za bardzo chce. Po prostu wiem, czego nie będzie widać na koniec i sobie tym specjalnie nie zawracam głowy. Ale dzięki za słowa dopingu i przywołujące do porządku - postaram się dalej bardziej

Póki co zrobiłem pierwszy wash wnętrza(drugi będzie po włożeniu podłogi i wklejeniu wszystkich bajerów) Teraz trochę tyrania wnętrza przede mną.

Wizja upaćkanego przedziału silnikowego mi się podoba i mnie od niej nie odwiedziecie

P5080083.JPG

P5080085.JPG

P5080086.JPG

P5080088.JPG

P5080092.JPG

P5080093.JPG

P5080095.JPG

P5080097.JPGP5080098.JPG

P5080100.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, bo więcej nie mogę wydusić z siebie, szczególnie pierwsza fotka. Przytkało mnie. Świetne Reggy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powoli działamy. Takie modele są ciekawe w budowie-działa się na wielu frontach jednocześnie. Np. dzisiaj robiłem coś przy wieży, wkleiłem wnętrze jak i pracowałem nad fakturą blachy.

Tak na początku wyglądała wieża:

P5090002.JPG

Tak 6 sztuk amunicji przechowywanej w wieży (odlane były po 3 - w pakietach - tu już rozcięte - dwa po prawej już po wstępnej obróbce)

P5090003.JPG

I teraz kwestia faktury - stal walcowana. Uwierzcie, że ta faktura jest naprawdę delikatna, dołki i odpryski są ledwo wyczuwalne. Wygląda jak odlewane wręcz, ale taki jest urok pracy z nitro - plastik zaczyna się błyszczeć. Ten wyszlifowany jest matowy i tworzy się takie złudzenie, że to jest strasznie nierówne, a tak naprawdę jest prawie gładkie. Na szczęście prawie robi wielką różnicę i fakturka jakaś jest. Zobaczym po malowaniu.

P5090004.JPG

A tu wspomniane pociski i blaszki z którymi walczyłem dłuuugo. Strasznie delikatne i skomplikowane konstrukcje, szczególnie ze względu na konieczność napięcia tych pasów i robienia wszystkiego naraz, żeby jakoś upchnąć tam tą amunicję. Trochę się podczyści, wyszlifuje jeden pocisk (szpachelka już schnie i git. Teraz blaszki na górną połowę wieży, których jest jeszcze multum.

P5100005.JPG

P5100006.JPG

P5100007.JPG

P5100008.JPG

P5100009.JPG

W modelu będzie można zdejmować górę. I jak widać - spasowanie nie jest złe. Nie jest idealnie, ale płakać nie będę.

P5100010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że nie tylko ja nie śpię Wygląda milutko jak na razie. Zwłaszcza wnętrze robi świetne wrażenie. Pokusisz się też może o fakturę odlewu na osłonie transmisji? Tu parę fajnych fotek muzealnego egzemplarza:

 

http://www.peachmountain.com/5Star/Tanks_Patton_Tanks_M10_TankDestroyer.aspx

 

5 fotka od góry pokazuje fajną fakturkę osłony transmisji.

 

Powodzenia! pozdrawiam, Radek

 

edit: teraz się przyjrzałem lepiej ostatniej fotce. Kombinowałeś coś już z tą osłoną, czy ona tak wygląda od razu, z pudła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona nieruszana - prosto z pudełka. Zamierzałem się dopiero za nią zabrać. Planowałem męczyć ją Surfacerem i później może lekko przeszlifować. Dzięki za foteczki - tak mi się wydaje, że to pojazdy w muzeum to są nieźle farbą pozalewane

Niedługo biorę się dalej za wnętrze - mimo wszystko jest tam jeszcze co robić na szczęście.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale po co robisz fakturę odlewu na elementach które był ze stali walcowanej? Na zdjęciach widać że one są prawie idealnie gładkie, nie widać na nich żadnej faktury. A odlewane jest tylko jarzmo, osłona transmisji i przeciwwaga.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię faktury odlewu. Robie fakturę stali walcowanej. Ja na swoich zdjęciach z epoki widzę, że gładkie toto nie było do końca. A nawet jeśli, to w tych wszystkich mikro (bo to naprawdę małe jest) zagłębianiach zbierze sie wash co nada fajnego, styranego charakterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.