Skocz do zawartości

M10 Duckbill Gun Motor Carriage/ Academy+Eduard 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakoś tak ostatnio wiele osób wystartowało z fajnymi modelikami obładowanymi blachami to i ja się nie mogłem powstrzymać. Ponownie amerykaniec, tym razem drugowojenny. Ten model Academy w paru recenzjach został nazwany najlepszym modelem jaki wypuściła ta firma (co nie zmienia faktu, że parę baboli wymiarowych ma). I faktycznie, jeśli idzie o nadlewki czy inne błędy produkcyjne przypomina on średniego Dragona. Zawiera on pełne wnętrze, zakupiłem dodatkowo dwa zestawy blach na wspomniane wnętrze i oczywiste "zewnętrze". Zaczynając oczywiście od wnętrza zrobiłem tyle co widać na poniższych fotkach. Dużo jeszcze zostało i w głównym przedziale, i w samej wieży. Trochę trzeba będzie podorabiać z drucików. Póki co jest tak:

PA260039.JPG

P1280002.JPG

 

P5040003.JPG

P5040004.JPG

P5040005.JPG

P5040006.JPG

P5040008.JPG

P5040009.JPG

P5040010.JPG

P5040013.JPG

P5040014.JPG[/img]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Amerykańca robię, z kalkami zestawowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blachy przyklejałeś bezpośrednio na plastikowe elementy? Rozumiem, że miały już wcięcia na zawiasy?

Na drugiej i trzeciej fotce od końca widać, że miejscami blachy są odgięte do góry.

Tak poza tym bardzo pozytywne wrażenie. Postaraj się go zrobić na glanc, bo to jedna z ładniejszych alianckich maszyn Przynajmniej postaraj się bardziej niż przy Piranii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej i trzeciej fotce od końca widać, że miejscami blachy są odgięte do góry.

Tu mi się odgięło przy wkładaniu tego wszystkiego do wanny - przyszorowało po burcie - widać zresztą solidną rysę. Poprawiłem zaraz po fotkach. Blachy miały wcięcia na zawiasy, ale trzeba było z podłogi zerwać fakturę jaką Academy nadało plastikowi.

 

Przynajmniej postaraj się bardziej niż przy Piranii.

Wiadomo

 

reggy już taśmowo te modele produkujesz....

Gdzież tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie co prawda nie specjalnie interesuje ale jakość wykonania, już tak. Myślę, że będzie to dobry model, fajnie że dodałeś blaszki Edka - zawsze coś poprawi efekt końcowy. Obserwuję uważnie postępy z budowy.

 

AAA no oczywiście powodzenia na maturze, jutro drugi dzień zmagań, zarowno dla Ciebie jak i dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję dziękuje Jakubie, nawzajem - powodzenia życzę jutro jak i mniemam pojutrze na WOSie (na szczęście ja tego nie piszę )

 

A wracając do modeliku - relaksowo pokleiłem sobie dzisiaj jakieś drobnostki. Padło na układ jezdny

Było dużo szlifowania - każdy element wymagał zeszlifowania szwów po formach na około - ale wszystko pasowało pięknie. Wózki są ruchome, ale chyba przykleję je na nieruchomo, bo przy gumowych gąsienicach skrajne wózki się zadzierają do góry. Żeby gąska ładnie leżała na rolkach cofających od góry podkleję płytkę polistyrenową. Właściwie tego nie będzie widać, bo skryte to będzie pod górnym fartuchem-błotnikiem. Dużo szpachlowania też na dolnym elemencie wieży - ogromne ślady po wypychaczach w widocznych miejscach.

P5050002.JPG

P5050005.JPG

P5050008.JPG

P5050012.JPG

P5050013.JPG

P5050016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam co prawda achillesa ale to prawie to samo jest jusz w 90% sklejony i pomalowany na olive drab ale mnie strasznie kusi na zimowe malowanie. Zainspirowała mnie ta fotka nawet błotniki przerobiłem i bedzie miał 2 ckmy myślałem o 3 ale takich kombinacji chyba nie było ?Ale tego malowania się boje sie że to będzie jakaś totalna masakra jak wasch mojego autorstwa

http://www.motorbooks.com/Store/UserDirs/motorbooks.com/coverimages/136078.jpg

Co do twoich poczynań z modelem to niemam nic do powiedzenia bo jak zawsze idzie ci świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zapowiada się bardzooo ciekawy model. Widzę że nie da sie uniknąć stosowania szpachli. Jak ze sklejalnością i spasowaniem części? Przyznam się że korci mnie ten model.

Witaj,

Sklejalność i samo spasowanie jest dobre (póki co - ciekawe jak z wieżą). Jak wspominałem - właściwie każda część wymaga jakiejś obróbki skalpelem i papierem. Jako że jest wnętrze, nie udało się uniknąć śladów po wypychaczach w widocznych miejscach - na szczęście łatwo dostępnych.

Firmowo jest w wieży ten standardowy model mocowania jej do kadłuba na dwa zęby, jednak przy wnętrzu do którego często się będzie zaglądało postanowiłem wyciąć te zęby (przy zdejmowaniu wieży by się farba zdzierała) i uzupełnić szczeliny (no bo w końcu prawdziwe tak nie miały tak nie miały ). We wnętrzu załatałem też dziury po mocowaniu układu jezdnego.

P5050002-1.JPG

P5050004.JPG

P5050005-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nie ma co się bawić w jakieś friule skoro z górnego odcinka widać tylko zęby a i reszta jest też napięta. I ile można władować kasy w jeden model, nie przesadzajmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, Reggy nieźle wymiatasz i za kolejny fajny pojazd się łapiesz.

Ale szkoda, że In-boxa nie zrobiłeś.

 

Amerykańca robię, z kalkami zestawowymi.
Eee, polskiego trza było kleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No reggy bardzo fajne dopiero dojrzałem ten wątek, i pełen podziw za blachy. . Przyznam się że znajduję się on u mnie, tylko będzie na polaka. Nie wiem kiedy zacznę lecz twoja relacja będzie mi bardzo dobrym wspomagaczem.

No to pozdrawia i POWODZENIA ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nie ma co się bawić w jakieś friule skoro z górnego odcinka widać tylko zęby a i reszta jest też napięta. I ile można władować kasy w jeden model, nie przesadzajmy

 

 

eee AFV chyba robi ogniwkowe do tego za ok 25 pln ;) (10$)

a ze juz dolozyles blach troche to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w LuckyModel gąsienice T48 i one by się nadawały, z wysyłką 30 zł, ale kurcze - nie mają na magazynie więc sobie podaruje. E, gumy ujdą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za przedział silnikowy. Na pierwszy ogień poszły kratki od wentylacji. Specjalnie nie mogłem namierzyć sensownych fotek jak to powinno wyglądać (silnik owszem ale nie otoczenie), więc bazowałem na instrukcji Academy i Eduarda. Wyciąłem stare kratki (godzina roboty -grube jak diabli a chciałem ocalić ramki, bo to dość witalne usztywnienie bryły.

P5060002.JPG

Wycięte i rozwiercone wydechy (będzie brzmiał jak "czoper")

P5060003.JPG

No i naklejone kratki.

P5060005.JPG

Silniczek:

P5070008.JPG

Wraz z dorobionymi quasi-wiatrakami:

P5070009.JPG

Zbiorniki paliwa doszły:

P5070010.JPG

I parę zdjęć rodzinnych:

P5070012.JPG

P5070013.JPG

P5070014.JPG

Chciałem dorobić ruchome zawiasy, ale utrudniony dostęp spowodował, że udały mi się dwa na cztery, więc sobie podarowałem.

P5070015.JPG

 

Wszystko wygląda dość obskurnie i brudno, ale już właściwie większość jest wyszlifowana - elementy metalowe zagruntowane podkładem Gunze. Położę też surfacera na wnętrze, bo chce wyłapać wszystkie nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.