Skocz do zawartości

Diorama "Którędy do domu?" Sd.Kfz 164 Nashorn 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Wrrrreszcie skończyłem. Ta praca jest istnym mixem - 3 debiuty - w konkursie, w dioramach i w pancerce Ogólna koncepcja dość ostro ewoluowała z racji przygód z Tygrysem, ale chyba sobie poradziłem. Oba zestawy (Nashorn i KT) pochodzą od Dragona - bardzo miło się składało.

 

Historyjka jest następująca: Wiosna, 1945 rok. Samotna jednostka Nosorożca błąka się w okolicach wschodnich terenów dzisiejszej Polski, szukając swojego oddziału. Podczas postoju natykają się na porzuconego Tygrysa i uświadamiają sobie, że dalsza walka nie ma sensu - postanawiają wrócić do swoich domów.

 

Zdaję sobie sprawę, że ta diorama to nie jest jakaś bardzo dobra, ale że to moja pierwsza, jestem z siebie zadowolony

 

Dziękuję wszystkim, którzy udzielali się w wątku warsztatowym, który można obejrzeć TUTAJ, ale także tym, którzy tylko nabijali wyświetlenia tematu. Dla wszystkich wieeelkie

A teraz koniec tej gadki, czas na zdjęcia:

najpierw ukończony Nashorn

DSC02767.jpg

DSC02768.jpg

DSC02772.jpg

DSC02773.jpg

DSC02774.jpg

DSC02775.jpg

DSC02777.jpg

Diorama:

DSC02778.jpg

DSC02779.jpg

DSC02780.jpg

DSC02782.jpg

DSC02783.jpg

DSC02784.jpg

DSC02785.jpg

DSC02787.jpg

DSC02788.jpg

DSC02789.jpg

DSC02790.jpg

DSC02793.jpg

DSC02796.jpg

DSC02797.jpg

DSC02801.jpg

DSC02802.jpg

DSC02803.jpg

 

Zapraszam do komentowania

 

TEN PROJEKT BIERZE UDZIAŁ W GŁOSOWANIU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy

No to w/g mnie sam model nosorożca jest gites, a biorąc pod uwage, że to twój debiut to jest

Ale(zawsze musi być "ale" ) dioramka sama to porażka. Teren ze zwykłego piasku jest nie do przyjęcia, wszytko powinno zachowywać skale(oprócz drzew). Pomyśl sobie taki piach jak ty zrobiłeś jest w skali 1:1, a powinien być jak model 1:72, więc powinien być pył lub pigment. Radze ci zainwestować kase w pigmenty i bardziej profesjonalną chemie(oleje,washe itp.) to będą już super efekty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że muszę zgodzić się z przedmówcą. Sterczący z piachu Tygrys wygląda mocno nienaturalnie. Zatonięcie w suchym piachu jest chyba mało prawdopodobne. Gdyby chociaż było tam jakieś bagno w którym mógłby zatonąć...

 

W tym przypadku lepiej byłoby chyba zmniejszyć całą podstawką do 1/4 obecnych rozmiarów, a samego Tygrysa zostawić w pozycji poziomej jako "znikającego poza kadrem" czy raczej poza ramką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie uwagi jeszcze: Nashorn nie ma anteny, a na Tygrysie ten MG na podstawie plot jest daleko nie na miejscu. Prędzej by tam kaktus wyrósł, niż załoga lub oddziały wroga zostawili km na czołgu. Po drugie jeżeli już tam jest to na pewno nie w tej pozycji, jakby był gotowy do strzału. Na koniec - radziłbym sprawdzić, czy ten konkretny egzemplarz istniał jeszcze w 1945 roku bo z tego co sobie przypominam (w biurze siedzę więc bez książki jestem) to SpzJgAbt 88 przestał istnieć w lecie 44. A pojazd ten właśnie z tej jednostki pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak. gratulacje za ukończony projekt ale też mam swoje ale. Bagno chyba nie wysycha od tak na wiosnę. A tygrys siedzi w piachu, gdzie by nie ugrzązł i zapadł... Rozumiem że Niemcy zrozumieli brak sensu dalszej walki i uciekli zostawiając gotowego do walki nosorożca, nie niszcząc go... przydałoby się kilku figurantów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Niemcy zrozumieli brak sensu dalszej walki i uciekli zostawiając gotowego do walki nosorożca, nie niszcząc go...

No to źle zrozumiałeś, całym Nashornem uciekają, na tyle durni nie są :P

 

to w takim razie gdzie są Ci Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by ładnie gdyby nie taka gruba warstwa farby

Na nashornie czy KT? Jeśli na nashornie to może się tak wydawać, bo niedokładnie pozmywałem :( samej piaskowej jest jedna cienka warstwa, zielonej dwie (tez starałem się cienko).

 

to w takim razie gdzie są Ci Niemcy?

Powiedzmy, że odeszli na stronę... nie umiem robić figurek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem i obawiam się, że merytorycznie diorama leży. Masz na niej dwa pojazdy, które w zasadzie nie miały szans na spotkanie. Ten konkretny Nashorn nie dotrwał do wiosny 1945 roku i walczył na Białorusi, a King Tiger z 503 sPzAbt walczył w 1945 na Węgrzech. Warto sobie uzmysłowić, że kalkomanie to nie tylko dekoracja, ale oznaczenie konkretnego pojazdu, który istniał w jakimś czasie i działał w określonym miejscu.

 

Co do "wkopania" Nashorna to się zgodzę. Pojazd wygląda jakby nic nie ważył - innymi słowy nie widać, żeby gąsienice wgryzały się w grunt. Jakby jechał po betonie a nie po ziemi. Ten pojazd ważył ponad 20t. Z kolei o zakopanym Tygrysie już pisałem w warsztacie. Dla mnie takie jego ułożenie jest absolutnie nie realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy merytoryczne w oznaczeniach pojazdów i przypisanie ich do konkretnego roku to zdarzają się bardziej doświadczonym modelarzom,

ale mi co innego "rzuciło" się w oczy:

Co Niemcy robili w okolicach Kijowa wiosną 45' ?

Warto trochę przyswoić sobie podstawową wiedzę o DWŚ.

Wiosną 45' Niemcy walczyli na terenie Włoch, Czech, Węgier i Niemiec.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną 45' Niemcy walczyli na terenie Włoch, Czech, Węgier i Niemiec.

Pamiętajmy o silnym oporze w Festung Breslau, oraz o elitarnych oddziałach walczących w Kurlandii z dala od ojczyzny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną 45' Niemcy walczyli na terenie Włoch, Czech, Węgier i Niemiec.

Pamiętajmy o silnym oporze w Festung Breslau, oraz o elitarnych oddziałach walczących w Kurlandii z dala od ojczyzny ...

Oj, to jeszcze była ojczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Niemcy robili w okolicach Kijowa wiosną 45' ?

Warto trochę przyswoić sobie podstawową wiedzę o DWŚ.

Wiosną 45' Niemcy walczyli na terenie Włoch, Czech, Węgier i Niemiec.

Pzdr

 

To samo mu mówiłem, ale się nie posłuchał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Niemcy robili w okolicach Kijowa wiosną 45' ?

Warto trochę przyswoić sobie podstawową wiedzę o DWŚ.

Jednostka Nashorna jest ZAGUBIONA. Poza tym, nigdzie nie jest napisane, że są to okolice Kijowa... Drogowskazy nie muszą pokazywać miast, które leżą blisko.

jednostka Nosorożca błąka się w okolicach wschodnich terenów dzisiejszej Polski

Jeśli dzisiejsze tereny wschodniej Polski to dla Ciebie Kijów, to brawo. Więc proszę mi tu nie wyjeżdżać z tekstami o przyswajaniu informacji.

Co do pojazdów to nie przywiązuję jeszcze do tego większej wagi. Zrobiłem tak, bo akurat te kalki były od siebie 'najbliżej położone' w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.