Skocz do zawartości

Abrams M1A1 AIM Dragon + RB Model 1:35


Rafał Kobiela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar zrobić taki oto model.

tn_DSC07249.jpg

Model będe robił prosto z pudła. Może podczas robienia modelu dokupię do niego lufę do Browninga. Abrams będzie w malowaniu leśnym.

model został świetnie wykonany przez producenta. Detale powalają. Napisy na kanistrach są również świetne. Nawet jest dziurka w lufie od browninga. Na magic trackach są niewielkie wypukłe ślady po wypychaczach łatwe do usunięcia.

 

In-box

tn_DSC07251.jpg

tn_DSC07259.jpg

tn_DSC07265.jpg

tn_DSC07271.jpg

tn_DSC07273.jpg

tn_DSC07280.jpg

tn_DSC07282.jpg

tn_DSC07285.jpg

tn_DSC07287.jpg

tn_DSC07292.jpg

tn_DSC07294.jpg

tn_DSC07305.jpg

tn_DSC07307.jpg

tn_DSC07310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło oglądać kolejnego współcześniaka. W zasadzie sam model jest już nieźle zrobiony, więc blaszki nie są raczej koniecznie potrzebne Będę się przyglądał i kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podłubałem przy Abramsiku. Oto efekty. Standardowo zacząłem od wieży.

tn_DSC07315.jpg

Powieżchnia antypoślizgowa została już zrobiona przez producenta.

tn_DSC07316.jpg

Numery części tak jak na prawdziwym abramsie są i na modelu.

tn_DSC07317.jpg

Zlutowałem również blaszkę.

tn_DSC07313.jpg

I jakiś magazynek na pociski.

tn_DSC07319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego z Iraku już mam więc chciałbym teraz zrobić Abramsa z dywizji "Steel Tigers" Stacjonującej w Niemczech. Co do bambetli to powrzucam jakieś kartony z MRE do koszy na wieży. Może najdzie mnie na jakieś inne rzeczy ale na razie ich nie planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, uwielbiam ten pojazd i model!

Z gąskami można się wycfanić i pousuwać wypychacze tylko z dolnej połówki gąski - górna i tak jest skryta pod fartuchami - a zaoszczędzony czas można wykorzystać na nawiercenie ostrzem skalpela lekko prętów łączących poszczególne ogniwa gąski z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tą blaszkę rozlutuj i zlutuj jeszcze raz, bo średnio to wygląda. Chyba dałeś za dużo pasty.

Tutaj nie ma takiej potrzeby ponieważ ta część jest naprawdę malutka i w rzeczywistości nie widać tak tego lutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke podłubałem przy wieży.

tn_DSC07369.jpg

Kosz:

tn_DSC07372.jpg

Metalowe liny. Te które daje dragon są super. Nie trzeba ich wymieniać.

tn_DSC07376.jpg

I fajny bajer. Dragon daje sprężynkę która po odpowiednim umiejscowieniu ma imitować oporopowrotnik.

Normalne położenie

tn_DSC07381.jpg

Po wciśnięciu

tn_DSC07378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model ! Z chęcią popatrzę na jego budowę, zwłaszcza że taki przeleżał u mnie ponad rok i nie doczekał się finału.

 

To zasiadam i kibicuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dłubać przy podwoziu.

Poskładałem kółka i wkleiłem je chwilowo na maskol.

tn_DSC07426.jpg

Tak jak radził reggy (i chwała mu za to ) zacząłem robić dziurki w gąsienicach (po 4 na ogniwko ). Robiłem to igłą lekarską. Sprawuje się lepiej niż skalpel.

tn_DSC07421.jpg

I mój sposób na składanie Magic Tracków. Potem wystarczy przejechać klejem Tamiya Extara Thin i gotowe.

tn_DSC07423.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dobrej pozycji przykleiłeś wahacze?? coś wysoko siedzi ten czołg. Chyba że to zdjęcia dają takie złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dobrej pozycji przykleiłeś wahacze?? coś wysoko siedzi ten czołg. Chyba że to zdjęcia dają takie złudzenie.

 

Nie dają złudzenia, Rafał źle je skleił A ze mnie się śmiał że nie znam się na Abramsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dobrej pozycji przykleiłeś wahacze?? coś wysoko siedzi ten czołg.

Już ktoś kiedyś na tym forum zrobił ten sam błąd, potem niby chciał to błotem maskować

No, ale Rafał chyba tymczasowo je zamocował to nic się nie stało.

 

Na razie wszystko poklejone na maskol więc nie ma jeszcze nad czym płakać. Porównam wszystko z założonymi fartuchami i wtedy wyjdzie jak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Zrobilem ten sam blad przy skladaniu zawieszenia ,z tym ze od razu skleilem je contacta i dopiero rano sie zorientowalem, ze cos jest nie tak. Cudem udalo mi sie go uratowac. Zycze udanego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli idą do przodu. Poskładałem cały czołg. Położyłem surfacer 1000. Teraz będzie to co tygryski lubią najbardziej czyli malowanie.

tn_DSC07528.jpg

tn_DSC07543.jpg

tn_DSC07547.jpg

Jeszcze jedno pytanie. Czy macie jakieś propozycje odnośnie farb? Preferowałbym Vallejo color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.