Skocz do zawartości

Scania "LEGEND" Juha Ristimaa


lolek300124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam ten temat z takiego powodu iż moje miejsce gdzie maluję modele jest zastawione meblami i nie mogę malować mojej Scanii "Box Solutions"do lutego. Może wielu z was będzie mi zarzucało małe doświadczenie w modelarstwie i że rzucam się z motyką na słońce, ale chciałbym spróbować. Wierzę, że mi się uda A więc chciałbym tak jak w temacie zbudować Scanie Legend. Szukałem po zagranicznych forach taj scanii czy jest na jakimś warsztacie to jej nie znalazłem tylko ktoś robi ją w Scali 1:14 lub 1:18 RC.

 

Przedłużyłem ramę do długości 41,2cm ,bo w oryginale scania ma ramę długości 10m. Podłożnice poszpachlowałem.

 

Oto zdjęcia ramy!!

2c7d56611f6cfb21med.jpg

4f79360a2446aa0dmed.jpg

 

Wiem ,że pod solówkę rama jest wyższa i tu nasuwa się moje pytanie czy mógłbym wykonać ją tak jak pokazane jest tutaj na zdjęciu pochodzące ze strony www.sparkelmafiaen.com

 

c7335f21dd59e908med.jpg

eadd2c860e99d5a1med.jpg

 

Pokażę również jak będzie w ogólę wyglądała taka scania bo może nie wszyscy ją widzieli.Wspomnę, że scania w rzeczywistości na 25,25m

 

99a4169f8a7bbdcd.jpg

44295861fd15c577med.jpg.

 

Ps. Chciałbym was prosić o przysługę proszę jak macie zdjęcia nowych silników V8 Scanii to wyślijcie bo chciałbym przerobic silnik jak SmallTrack w swojej Scaneczce!!

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Projekt niewątpliwie ambitny, ale oczywiście najważniejsze to wierzyć że się uda:). Jeśli tylko czujesz że dasz rade to nie widzę przeszkód:). I trzymam kciuki i bacznie będę obserwował temat . Choć ja sam jestem laikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogól całokształt to wierzę, że zrobię, ale najgorsze to będzie malowanie. tych płomieni, wydech. wizerunki występujące na pojeździe to bedą kalki .

Tak będzie to budowa całego zestawu. Ale zaczynam od Solo i po solo to wózek od podstaw no i naczepka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lolek.

 

Po pierwsze jeżeli pozwolisz to prawidłowe nazwisko to Juha Ristimaa.

Po drugie to "Wspomnę, że scania w rzeczywistości na 25,25m" nie scania ale cały zestaw ma podaną przez Ciebie długość. Aby wjechać do Polski na zlot w Opolu właściciel pojazdu musiał mieć specjane zezwolenie na dopuszczenie do ruchu. Wiem bo osobiście z Juhą rozmawiałem i nie tylko...

 

Pozdr Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny projekt. Sandi na Twoim miejscu nie wycofywał bym się z realizacji tego projektu, konkurencja dla obu możne dobrze zrobić, a i łatwiej będzie wam zdobywać informacje i wymieniać się między sobą na oddzielnych tematach warsztatowych. Tak że osobiście czekam na Twoją wersję tego zestawu. Z kolei co do maciej3289- jeśli kolega w ten sposób zaczyna przygodę z tym forum, to może najwyższy czas aby ją zakończył???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny projekt. Sandi na Twoim miejscu nie wycofywał bym się z realizacji tego projektu, konkurencja dla obu możne dobrze zrobić, a i łatwiej będzie wam zdobywać informacje i wymieniać się między sobą na oddzielnych tematach warsztatowych. Tak że osobiście czekam na Twoją wersję tego zestawu. Z kolei co do maciej3289- jeśli kolega w ten sposób zaczyna przygodę z tym forum, to może najwyższy czas aby ją zakończył???

 

Ale narazie mam pozaczynane modele także nie bede robił albo zmienie RED PEARLA na nia a może zrobie shoguna.

A co do macieja3289 twoje posty na tym forum(nie tylko w tym temacie) są tak bezsensowne że ja nie wiem co się z tobą dzieje. Może jak tak lubisz krytykować innych to pokasz nam swoje modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie widziałem,że chcesz go robić. Ja nie widzę problemu abyś też go robił ,będziemy jak już wspomnieli wymieniać się dokumentacją i poglądami. Sand mógłbyś zrobić shoguna!! ;)

 

Aaa.. Do maciej3289 z tym konusem to trochę przesadziłeś bo ani ja twój kolega ani nie wiesz ile mam lat to więc nie pisz więcej tak bo natrafisz na forum na takiego komu też nie będzie to pasowało i może być obuzony. Ale ok już nie pisz więcej tak dobra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się zapowiada, bardzo fajny pomysł Może w przyszłości też się na coś podobnego zdecyduje

Życzę powodzenia i oby jak najmniej kłopotów przy tym projekcie. Będę na pewno tu zaglądał

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. Do maciej3289 z tym konusem to trochę przesadziłeś bo ani ja twój kolega ani nie wiesz ile mam lat to więc nie pisz więcej tak bo natrafisz na forum na takiego komu też nie będzie to pasowało i może być obuzony.

... a to takie klocki. Po przeczytaniu posta maciej3289 myślałem, że jesteście dobrymi znajomymi skoro tak się spoufala Mam nadzieję, że kolega maciej3289 pisząc to nie chciał nikogo obrażać, w przeciwnym wypadku może to się źle zakończyć dla niego

 

Ps.

Fajny projekt, życzę powodzonka w jego realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado ja zwróciłem mu tylko uwagę, żeby więcej takich żeczy nie robił bo to aż nie przyjemne. Ja to olewam bo jestem jeszcze młody i mnie to nie wkurzyło tylko zaskoczyło że pierwszy raz czytam posta tej osoby i jeszcze takie rzeczy wygaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja się zabrałem za tą Scanie hehe:) życzę powodzenia w budowie

 

a bo może też jesteś konusem ;))

 

Powodzenia Panowie w pracach i bez negatywnych emocji, to ma sprawiać radochę.

 

@lolek - naprawdę ambitnie, respekt że podejmujesz się takiego projektu na starcie ALe to bardzo dobrze Tak 3mać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dla wszystkich, którzy zajmują się projektem: Juha Ristimaa Scania R500 Legends, przyczepa jest firmy Ekeri, a strona producenta to: www.ekeri.com (zresztą tak było napisane na chlapaczu na owej przyczepie ;-)

 

Życzę powodzenia wszystkim!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.