Skocz do zawartości

Scania "LEGEND" Juha Ristimaa


lolek300124

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest dłuższa, jak chcesz to jutro szczelę fotkę z linijką po obu stronach.

 

PS. Jak ktoś ma halogeny z akcesoriów italerii to z chęcią kupie 6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca pod "halo" wyglądają być w miarę okej ,pod względem czystości obróbki, co do ich rozmieszczenia, no jednak przydała by się ta fotka od przodu ,bo też mi się wydaje ,bądź jest to tylko złudzenie że ten odstęp od przetłoczenia do pierwszego oczka jest większy niż po stronie kierowcy

 

P.S. Coś znajomego widzę na pierwszej fotce

Życzę dalszego powodzonka

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek300124 nie da się ukryć, że coś jest nie tak. Trucknology słusznie zauważył, że sam odstęp miedzy halogenami a linią podziału jest różna. Wyraźnie widać, że ten po stronie pasażera jest umiejscowiony bardziej centralnie pod tymi dwoma górnymi reflektorami niż po stronie kierowcy.

Całość zaczyna nabierać kształtów. Myślę, że może Ci wyjść fajny model

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wykorzystać jedno ze zdjęć.

 

a4bf52cfb0e089b2medi.jpg

 

Raczej to nie złudzenie, różnica odległości jest widoczna. Tak naprawdę wszystko wyjaśniło by zdjęcie z linijką, choć zdjęcie jest robione pod kątem i to też może sporo wyjaśnić.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i świerzak w modelarstwie,ale widzę że ładnie działasz i mam nadzieje że projekt zostanie ukończony pozdrawiam i będę bacznie obserwował temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam wszystkich, zrobiłem sobie dłuższą przerwę ze scanią i teraz wracam napalony do dalszych prac. całe ramę wykonałem od porządku bo tamta wyglądała koszmarnie, niedoszlifowana, nie równa itp. teraz bardziej się przyłożyłem i wyszło o niebo lepiej n ie do końca idealnie ale znośnie. zostało mi jeszcze wiele rzeczy do zrobienia ale pomału do przodu. Proszę zwracać mi uwagę jak coś zobaczycie nie tak, żeby można było poprawić

 

Rama.

 

c2d8d0fd7c4f72cbmed.jpg

 

1c57b49c824cb3ccmed.jpg

 

fba2e8d6aa5a51f3med.jpg

 

56a046ea34c5d51fmed.jpg

 

c80c32e4155e2feamed.jpg

 

e292fb694d73fbd9med.jpg

 

6e6bee2bb2dcc239med.jpg

 

893e92358e378d2amed.jpg

 

Nie stać mnie na KFS, więc trzeba sobie radzić,

 

eddd98fba8819458med.jpg

 

f4f5dbed64a8b9b1med.jpg

 

Nie jest jeszcze najlepiej z moją jakością ale jest lepiej niż startowałem z tym modelem. Jutro porobię więcej fotek za dnia.

 

Wszystkie błędy wyjdą po podkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze Ci ten model wychodzi, rama jest super, przedni zderzak tez. Na pewno bedzie swietny jak go skonczysz. Kalki robisz sam, czy zamawiasz gdzies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jeszcze gdzie nie gdzie wymaga obróbki, ale jest o wiele lepiej od pierwowzoru. Kalki raczej będę drukował sam ale nie wiem dokładnie jak za to się zabrać. Dzięki za pochlebne opinie szczególnie od ciebie bo widząc twoja scanie czy to volvo napawam się chęcią do odwzorowania mojej scanii tak jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie nie ma nic wspólnego z oryginałem. To eRka więc zawieszenie powinno mieć półokrągłe elementy resoru (zajrzyj do mojej relacji). To co daje Italeri to seria 3 i wczesna seria 4. Powinieneś też przerobić schowki po bokach kabiny na większe. Myśle że zawieszenie drugiej osi nie jest przyklejone ? Bo troche za mały rozstaw osi zrobiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sobie sprawę, że ten zawias jest z innej epoki ale mógłby mi pokazać ,o który dokładnie element Tobie/Panu chodzi?? Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosujesz się do rad kolegi Trucknology i będzie się to prezentowało b.dobrze.

Z niecierpliwością nie mogę się już doczekać pierwszych fot kabiny w tym kolorku

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Zakupiłem od Voseby i Scanii V8 odlewy- dzięki chłopaki

f990263403fd4978med.jpg

3e7628e3ad2ff90dmed.jpg

12ddbb9586e6aea2med.jpg

a26a5ba84176d9dbmed.jpg

d6767e15cfa6b504med.jpg

7eada8b91f5311ccmed.jpg

02d2b77c93f985e8med.jpg

d0109b25b12fc1b0med.jpg

e2f81d524c4c2e3bmed.jpg

 

Niektóre zdjęcia są nie wyraźne sorki

Tylne zawieszenie nie jest przyklejone, nie będę go przerabiał bo coś jeszcze spieprzę, w następnej scanii pokombinuję

Wiem, że piasty są z hamulcami bębnowymi ale lepiej tak jak po italerowsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem-nie moja wina . Mam taki problem wziąłem się za robienie mocowań do międzyosiówek i tak mierzę, mierzę i patrzę, że nie będę miał miejsca na rury od wydechu. Nie wiem co robić łapy przymocowałem kropelką, a nie chce ich odrywać ponieważ mogę uszkodzić podłużnice. Nie wiem co robić czy nie obciąć baku i później go wyprofilowań nie wiem. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech pod bakiem?

Przecież to jest rzut z góry. Blueprints nie widziałem jeszcze od dołu. Nad bakiem wydech.

 

To wydech powinien być linia przerywaną skoro jest pod bakiem :P

 

W ciągnikch siodłowych marki Volvo i Mercedes wydech jest albo przed bakiem, albo po tej stronie gdzie baku nie ma...Nie wiem jak jest w Scaniach, ale niedopuszczalne jest aby wydech był przy źródle paliwa. To tak jakby w kopalni sprawdzać ilość metanu zapalniczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągnikch siodłowych marki Volvo i Mercedes wydech jest albo przed bakiem, albo po tej stronie gdzie baku nie ma...Nie wiem jak jest w Scaniach, ale niedopuszczalne jest aby wydech był przy źródle paliwa. To tak jakby w kopalni sprawdzać ilość metanu zapalniczką

 

Ale to nie jest seryjne rozwiązanie Scanii tylko modyfikacja zrobiona przez Juhę, więc mógł coś takiego stworzyć, że wydech znajduje się nad zbiornikiem paliwa.

Równie dobrze tego zbiornika może tam nie być- na to trzeba wziąć też ewentualną poprawkę. A jeżeli ten zbiornik miał by się tam dalej znajdować to uważam że dobra izolacja termiczna załatwiła by sprawę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech pod bakiem?

Przecież to jest rzut z góry. Blueprints nie widziałem jeszcze od dołu. Nad bakiem wydech.

 

To wydech powinien być linia przerywaną skoro jest pod bakiem :P

Czytaj ze zrozumieniem! Cieżarówka ładna - ja więcej nie powiem bo się na truckach nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.