Skocz do zawartości

LIVESTOCK TRAILER - AMT/ERTL - skala 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa betoniarki zbliża się ku końcowi więc pora pomysleć co wziąść nowego na warsztat. Doszedłem do wniosku że będzie to Livestock Trailer - AMT/ERTL w skali 1:25.

 

2d2a0d487b1fc191.jpg

 

Naczepa z pudła jest dosć krutka -38'

2bc521281bf3f512.jpg

 

postanowiłem przerobić ją na trzyosiową - 53'

550abe82cd96c8ce.jpg

 

Zewnętrzne konstrukcje naczep różnią się od siebie, więc model będzie nieco odbiegał od oryginału. Do budowy naczepy przygotowałem dwa zestawy naczep, z których jedna zostanie pocięta na kawałki i będzie dawcą poszczególnych elementów da drugiej:

 

1d6b4c6383c58704.jpg

 

Jeszcze nie wiem do jakiego ciągnika będzie podpięta naczepa, ale do budowy zainspirował mnie ten oto model:

 

45fcc5543a2fe5c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co w tym wozili, zwierzęta?

 

gulus ignorant ciężarówkowy

Zgadza się.

Muszę pogadać z Grzesiem coby podesłał mi pare świnek ze swego Shmit'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niemyślałeś Andrzeju by z tych 2 naczep zrobić zestaw Ciągnik + 2 naczepy ?? Coś jak Road Train

Rozważałem budowę pociągu drogowego, ale doszedłem do wniosku że nie będę miał go gdzie trzymać. Pojedyńcze naczepy nie podobały mi się bo były jak dla mnie "kurduple" Poza tym nie ma problemu aby zrobić australijczyka z jedną naczepą, coś w tym rodzaju:

 

a76c6ac617253e39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany naczep są już pocięte i gotowe do sklejenia. Na pierwszej fotce są jeszcze prosto z pudeł, na dalszych zdjęciach widać postepy mojej pracy:

 

f84032827b14b508.jpg

3594e47a46511ff2.jpg

4710cab7ed456e9a.jpg

70aa98c3c43681eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus masz racje pierwsze zajęte ale zasiadam z tobą w drugim i zobaczymy co wyjdzie tornado, ale jak sie nie mylę to następny świetny model. Życze powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewałem się aż takiego zaintersowania Livestockiem

dostawię pare krzeseł coby kolana Dziagwę ne bolały a Grzesiu grzędę mógł odstawić na holownik bo jeszcze gotów znieść jajko

dziagwa napisał:

A tak na serio: Tornado... jestem ciekaw jak wygląda Twoje zakwaterowanie

Pewnie gdzie sie nie wejdzie tam model.... strach lodówke otwierać chyba

pozdro

Masz rację - w moim pokoju juz sie nie mieszczę, więc musiałem zarekwirować troche miejsca córce Myślę że tymi fotkami zaspokoję Twoją ciekawosć:

 

cc9e13f566076db0m.jpgcdf39173f2ceb167m.jpg54a1051322f91e52m.jpg19f1f64352b40b5dm.jpg5e6967754d8ce5c3m.jpg

 

A teraz troche o modelu - kawałki ścian naczepy są juz posklejane do kupy. Popracowałem jszcze trochę i połaczyłem je z podogą, a na koniec musiałem zrobić malutką przymiarkę:

 

d896dda77c361de1.jpg

a92d271988b178e1.jpg

3be6719bf7a1d48b.jpg

ce61a6fb547fa96f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tego dobytku już masz Andrzeju. Nie ma co. I jak tak mogłeś zabrać curce troszku miejsca w pokoju.. Widać że masz nawet ochroniarza szafeczki z modeami przez jakiegoś kocura

 

A naczepka się superowow prezentuje. No i jak zwykle musiała być przymiareczka no bo gdzie by tam mogło jej niebyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, śledzę temat od początku ale dopiero teraz piszę.... Pomysł ciekawy, wykonanie pewnie jak zwykle zaje**fajne ;), co do przymiarki, jestem w szoku, ja bym nie miał tego gdzie trzymac, musiałbym popędzić do sklepu po półki , a pokoj O_O, dużo tego masz ;), ale już nic nie będe marudził, zajmuję jedno krzesło iczekam na kolejne etapy pac ;).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jak zwykle mam pytanie ??

 

W przedstawionych przez Ciebie zdjęciach orginalnych naczep, to w wersji krótkiej 38' to nad tylnymi osiami jest płaska podłoga, jednak w wersji 53' long trzyosiowej jest trochę inny układ nadkoli, bardziej wyprofilowany nad kołami trzech osi...

 

Pozdr Marcus.

p.s. drugi rząd obserwarorów pozwala sobię na uwagę.........upsssssss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jak zwykle mam pytanie ??

 

W przedstawionych przez Ciebie zdjęciach orginalnych naczep, to w wersji krótkiej 38' to nad tylnymi osiami jest płaska podłoga, jednak w wersji 53' long trzyosiowej jest trochę inny układ nadkoli, bardziej wyprofilowany nad kołami trzech osi...

 

Pozdr Marcus.

p.s. drugi rząd obserwarorów pozwala sobię na uwagę.........upsssssss.

Podłoga w obu naczepach napewno jest płaska Naczepy różnią się nie tylko wycięciami, lub ich brakiem - ale także zewnętrzną konstrukcją ścian (zwróciłem na to uwagę w pierwszym poście), bo to są poprostu dwie różne naczepy. Fotkę naczepy trzy osiowej zamieściłem bardziej jako przykłdową gdyż nie dysponuję zdjęciem naczepy trzyosiowej takiej jaką ja sklejam. Naczepa z wycięciami występuje również w mniejszych wersjach - dwu osiowych i także ma wycięcia nad kołami. Dowodzi to że łuki wystepują nie tylko w naczepach trzy osiowych. Dla przykładu zamieszczam fotki:

 

ed3876ee35efcbaa.jpg

460f6a6b1bd2fe68.jpg

eec2e8fbce9fba8f.jpg

 

Dzisiaj zająłem się przeróbką zawieszenia z dwu na trzy osiowe. Pierwsza fotka przedstawia oryginalne z pudła, na drugiej juz przerobione, na trzeciej sklejony i gotowy do szpachlowania wózek, a na czwarej przymiarka do podłogi:

 

47d39059b32bd222.jpg

bf75cbdd6d20c951.jpg

46f1e52a9aa5735e.jpg

eb1f3ca246ed8dd5.jpg

 

Przybyła także przednia ściana z kilkoma elementami:

 

aa0d2ecc6a2920a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz ja tez cala Alcladem traktowal? Jezeli tak, to lepiej sie zaopatrz w ten lakier do metalizerow...

 

EDIT:

TUTAJ masz oferte jednego ze sklepow, ktory wprowadzil Alclady do stalej sprzedazy...

Naczepę postanowiłem pomalować srebnym metalikiem + bezbarwny, tak jak pomalowałem ta cysternę:

 

5de2d5cffc10a600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.