Skocz do zawartości

Vought F4U-1 Corsair, Tamiya, 1:48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Głupio mi tak zakładać kolejny wątek jak inne modele niepokończone ale no co tam :P Model to Chance Vought F4U-1 Tamiyi w 1:48.

 

Dobra, in-box:

F4U-1%20001.jpg

 

F4U-1%20002.jpg

 

F4U-1%20003.jpg

 

F4U-1%20004.jpg

 

F4U-1%20005.jpg

 

F4U-1%20006.jpg

 

F4U-1%20007.jpg

 

F4U-1%20008.jpg

 

Jedno skrzydełko złożę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Głupio mi tak zakładać kolejny wątek jak inne modele niepokończone ale no co tam :P

 

No fakt, co tam powodzenia

może sam za jakiś czas się na taki skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model , bardzo dobrze się skleja , ale jeśli masz zamiar jedno skrzydło skleić rozłożone to musisz bardzo uważać przy montażu.

 

Według instrukcji część składaną skleja się osobno, ale moim zdaniem lepiej skleić razem zewnętrzne i wewnętrzne górne połówki skrzydła i tak samo dolne a potem skleić całość .

 

Będę tu zaglądał z ciekawością , Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji część składaną skleja się osobno, ale moim zdaniem lepiej skleić razem zewnętrzne i wewnętrzne górne połówki skrzydła i tak samo dolne a potem skleić całość .
Nie do końca rozumiem chyba. Tzn te płytki na których jest skrzydło najpierw wkleić w skrzydło czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji część składaną skleja się osobno, ale moim zdaniem lepiej skleić razem zewnętrzne i wewnętrzne górne połówki skrzydła i tak samo dolne a potem skleić całość .
Nie do końca rozumiem chyba. Tzn te płytki na których jest skrzydło najpierw wkleić w skrzydło czy jak?

 

Według mnie najlepiej skleić górną część w jedną całość tak jak by skrzydło było nie składalne a potem to samo z dolną częścią , i razem do kupy już standardowo

Inaczej mogą wystąpić nierówności na liniach łączenia skrzydeł . Ale to tylko moja sugestia , wybór należy do Ciebie .

 

Pozdrawiam Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej skleić górną część w jedną całość tak jak by skrzydło było nie składalne a potem to samo z dolną częścią , i razem do kupy już standardowo Smile

Inaczej mogą wystąpić nierówności na liniach łączenia skrzydeł . Ale to tylko moja sugestia , wybór należy do Ciebie .

Ah, rozumiem już. Zobacze jak to będzie na etapie przymierzania. Na razie pasowałem silnik z osłona do kadłuba i spasowanie jest super. Uh, co za odmiana po foce ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jak go będziesz malował?

Myślę, że zdecyduję się na jakiś pudełkowe malowanie. Ale do tego daleko.

 

Sprawdzałem spasowanie skrzydeł i jest bdb Może obejdzie się bez tego myka o którym pisałeś Jarek.

 

Czy na pewno wszystkie wnęki malować na Interior Green? Kolega Jendrek pomalował je inaczej.... viewtopic.php?t=7645&highlight=corsair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ten wątek . Wnęki raczej były malowane na Light Grey, ale z tymi kolorami to nigdy nie wiadomo, raz są malowane na Interior Green, raz na Zinc Chromate Yellow, a jeszcze gdzie indziej po prostu na biało. Najlepiej zapodać sobie monografie o tym samolocie - tam to bodajże jest wszystko ustalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te dwa poniższe linki :

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=24145&hilit=+corsair+tamiya

 

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=23224&st=0&sk=t&sd=a&hilit=Corsair+Tamiya

 

Może będą pomocne , albo będą jakąś inspiracją do budowy Twojego modelu , bo z prac tego modelarza można tylko brać przykład.

Pozdrawiam Jarek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Linki się przydadzą. I widzę, że on tam dał wnęki na kolor spodu. Ja puściłem już swojego w interior green, zrobiłem trochę w kokpicie (nie będzie się tam dużo dziać), posklejałem trochę płat - wymaga drobnych poprawek. Ogólne spasowanie wyśmienite

 

F4U-1%20009.jpg

 

F4U-1%20011.jpg

 

Dorobię chyba pasy - zawsze to lepiej niż zestawowe.... z kalki. Ogólnie to chyba będzie przerwa w pracach - kolokwia + sesja. Zobaczymy bo ostatnio więcej modele robie niż się uczę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe uaktualnienie:

 

F4U-1%20boki.jpg

 

F4U-1%20kokpit.jpg

 

Jak wam się to widzi? Trochę z obiciami przesadziłem chyba. Boki jeszcze nie obijane. Na fotce wygląda to jakoś blado ale w realu wierzcie mi, IG tam jest

 

Czekam na sugestie.

 

EDIT:

A, no sidoluks jest w zegarach tylko akurat światło odbija się w inną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.