Skocz do zawartości

Volvo VN 780 Italeri 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji tego ze Bantam już prawie skończony ( pozostało mu winietkę dorobić) zakładam drugi wątek warsztatowy

Tym razem coś z cywili. Ciężarówka jest naprawdę sporych rozmiarów, a co za tym idzie jest dużo miejsca do malowania

Mam już obmyślony pomysł na grafiki, ale jaki to zobaczycie jak je namaluję

Mogę tylko powiedzieć że Volvo będzie nosiło na sobie kolorek - niebieski metalic

 

Obowiązkowy in box:

8e49b4c270adc305med.jpg

fbb124da9f662879med.jpg

 

Nie ukrywam że liczę na waszą pomoc, gdyż jak już wcześniej pisałem jestem zielony w cywilach.

Dodam ze w Volvo zamierzam zrobić poprawną ramę ( ceownik) i zostanie dodane oświetlenie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie bedę pisał więc o oświetleniu bo już to napisałeś.Model spory więc można w nim pokombinować.Np kanapy z pościelą radio CB TV itp.Napewno masz już jakieś pomysły więc nie bedę się na ten temat rozpisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho ... Coś czuję żę znowu fajny modelik sie szykuję Będę tu często zaglądał Powodzenia

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj niewielkie postępy.

Rama zamknięta w ceownik, wklejona zawiecha.

Rama była prostowana za pomocą suszarki i niestety podczas tego zabiegu ucierpiał jeden element - poprzeczka na której są osadzone poduszki. Musiałem ja zrobić od podstaw. Chyba nieźle wyszło

Zrobiłem również poprzeczki.

6c0b17e9060fb64amed.jpg

7fd07e653d6626c2med.jpg

I porównanie ze zdeformowaną i pękniętą częścią.

f1a632a9c55eea03med.jpg

f1a632a9c55eea03m.jpg

6bbefd83641954edmed.jpg

6bbefd83641954edm.jpg

d2528fb9a70f2c1cmed.jpg

d2528fb9a70f2c1cm.jpg

ecd32d96f1fd422cmed.jpg

77ec710ca8db1854med.jpg

 

Rama będzie jeszcze szpachlowana.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż uczymy się na błedach , poprzeczka dobrze wykonana jak i reszta ramy, chociaż jeszcze nie porównywałem z fotkami .

Mogłeś się postarać z wycięciem tego elementu o kształcie H [ http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2528fb9a70f2c1c ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku Nawet lepsza od tej co dał producent . A przewidujesz zrobić otwieraną maskę

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powoli biorę się za kastę...

Sklejona maska, wywiercone otwory pod tył diody, w odbłyśnikach wyciąłem imitację soczewki, wywierciłem otwory i wsadziłem diody fi 3mm.

vnd2.jpg

vnd3.jpg

vnd6.jpg

vnd8.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Messer!

 

Przybyłem tu, aby Cię uratować od błędów merytorycznych!

 

Przechodząc do rzeczy: pomysł zrobienia soczewek z diod to strzał w dziesiątkę, ale wykonanie w tym przypadku jest niestety strzałem w stopę. W oryginale soczewki znajdują się na samej górze (światła mijania), a te przerobione przez Ciebie to światła drogowe z normalnym odbłyśnikiem. Gdybyś wstawił w tym miejscu odbłyśnik np. z folii a la chrom, wszystko da się jeszcze uratować. Nie wiem, czy są tak małe diody, które mógłbyś wpasować w prawidłowym miejscu.

 

Poza tym nie zapomnij pomalować reszty reflektora czarną matową farbą i zrobić pomarańczowego odblasku z boku - w tym modelu to bardzo ważne. Dwa zdjęcia poglądowe: foto1 foto2

 

Chyba tyle. Trzymam kciuki za Ciebie, bo na tych powierzchniach faktycznie można się popisać aerografem. Prawidłowo wykonane detale oryginału mogą mu tylko dodać smaczku. W razie pytań pisz śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee777 miło z twojej strony, że chcesz mi pomóc ustrzec się błędów, ale po pierwsze ta bryczka będzie tuningowana ( malowanie, inny tylny zderzak) więc jest też zamontowana soczewka w dolnych światłach, po drugie nie ma innego miejsca do zamontowania diody z przodu...

Prawda jest też taka że ciężarówki sklejam głównie dlatego, że mogę na nich "pobawić" się aerkiem.

Nigdzie nie napisałem że będę to Volvo odwzorowywał w 100%, ale mimo to jestem ci wdzięczny że czuwasz

Mam nadzieję, że będziesz czuwał dalej...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne marne postępy...

Zmieniła się koncepcja malowania, a co za tym idzie musiałem wywalić dolne okna w sleeperze bo nie było by miejsca na malunek

Fotki z wczorajszej nocy, za co przepraszam

IMG_0432.jpg

IMG_0433.jpg

Zaślepki zrobione moim ulubionym sposobem - kształt wycięty z balsy 0.6, na to naklejony polistyren 0.3. Lubie ten sposób, bo raz że dana część zachowuje sztywność, a dwa że łatwiej jest obrabiać taką balsę niż 1mm polistyren

IMG_0435.jpg

A tak to wygląda w sleeperze... oczywiście wszystko będzie szpachlowane na gładko...

Jak widać na ostatnim zdjęciu buda sklejona ( narazie bez dachu ), zdjec jeszcze nie robię bo buda była szpachlowana - fotki jak ja wyszlifuję

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie,

Trochę podziałałem przy wnętrzu... Przerobiony fotel pasażera na bardziej wygodny, obracany ( podłokietniki chyba są trochę za wysoko), tył fotela "obity" balsą, zabejcowany ( kolor - kasztan) i polakierowany bezbarwnym Vallejo i wypolerowany - niestety balsa był klejona CA a ten strasznie wsiąka w balsę uniemożliwiając w tych miejscach na wchłonięcie sie bejcy, stąd jasne miejsca )

Dorobiona rogóweczka, oraz trapezowaty "mini barek", po drugiej stronie zrobione/przerobione szuflady i dodana mała lodóweczka ( to ta biała ),

z racji obracanego fotela zrezygnowałem z jednej z dużych szaf ( zostały pocięte, szuflady już wykorzystałem).

Przepraszam za ciemne fotki....

vnj.jpg

vnj3.jpg

vnj5.jpg

Efekt wysoko lakierowanego drewna jaki chciałem uzyskać

vnj6.jpg

vnj9.jpg

vnj10.jpg

Szafki z pociętej dużej szafy.

vnj12.jpg

vnj15.jpg

I widok jak to wygląda wew., oczywiście dojdzie jeszcze szafa, a nad tymi niskimi szufladami będzie stała plazma ( 37 v 42 cale )

vnj17.jpg

vnj19.jpg

vnj21.jpg

Zaszpachlowane dolne okienka, oraz widok razem z dachem.

vnj22.jpg

Zmiana kolorku- Volvo będzie srebrne, tutaj zdjęcie bez lampy.

vnj25.jpg

I zdjęcie z lampą...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartini wszystko co drewniane zrobione z balsy, wycinałem odpowiednie kształty, kleiłem ze sobą ( CA) i bejcowałem - kolorek kasztan, na to kładłem z pędzla grube warstwy bezbarwnego błyszczącego Vallejo, a po wyschnięciu ( ok 1-2 h) większe nierówności zdejmowałem papierem wodnym ( 1500) i potem to polerowałem pastą polerską samochodowa ( ale każda lekko ścierna się nada).

Mam nadzieję że pomogłem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.