Skocz do zawartości

Bardzo mini relacja: Fuso 1:700 Aoshima


deptak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z poczatku nie mialem zamiaru prowadzic relacji z budowy tego okreciku, ale kolejny raz przegladajac nowe posty na (bacznosc!)Forum(spocznij!)z przerazeniem stwierdzilem, ze buduje sie modele jezdzace, latajce, czolgajce a nawet dioramowe, a plywajacych narzedzi zabi..... o przepraszam utrzymania swiatowego pokoju tak troszku jakby na lekarstwo. Odwaznie wiec postanowilem zmienic ten stan rzeczy

Poniewaz zaczolem dosc dawno temu dlatego relacja bedzie minimalna

Na poczatek zdjecia podzespolow przygotowane do malowania:

DSC03706.jpg,

DSC03716.jpg,

DSC03720.jpg,

DSC03725.jpg,

DSC03732.jpg,

Oraz kadlub z pomalowanym pokladem i proba wycieniowania:

DSC03718.jpg,

DSC03733.jpg,

kurde jak ja pomaluje te wszystkie pierdolki na pokladzie

Jest jeszcze pare czesci w ramkach, ktore beda przyklejone pomalowane, jak np. maszty ( boje sie, ze bym je polamal przy przyklejaniu nadbudowek do pokladu)

Co do samej natury wyrobu Aoshimy, to skleja sie latwo i przyjemnie, budowa w/g mnie madrze podzielona na etapy ulatwiajace powziecie decyzji co i kiedy malowac. Z wad : w instrukcji same "krzaczki" ,

nie uswiadczy czlek slowa pisanego w ludzkim jezyku , oraz podzial pokladu na trzy czesci, podzial na rufie jeszcze ujdzie, bo przebiega na przejsciu drewna w linoleum, natomiast na dziobie po prostu jest do du... i ja sobie z tym nie poradze

No to tyle na razie

Acha, jak nie zuwazyliscie, to jest tam tez pare dodatkow blaszkowych z WEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz co to za dodatki z WEM?

Twoje pytanie wzbudzilo moja czujnosc. I oczywiscie pomylilem sie , blaszka jest z Gold Medal Models, ale ja kupowalem wszystko w kupie od WEM i stad pomylka - przepraszam.

Co do blaszki: jest uniwersalna dla IJN Battleships z ktorej dla Fuso sa kratownice wokolo komina, katapulta i oczywiscie relingii. Ja jeszcze dolozylem antene ktora miala byc w/g producenta dla Kongo lub Haruna i jest ciut za duza ale moze nikt nie zauwazy. Zastanawiam sie jeszcze nad waloryzacja ramienia dzwigu - ten tez bedzie ociupinke za dlugi(jakis 1-1.5 mm), ale jak fajowo bedzie wygladdalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również będę kibicować udanej relacji

Powiedz mi proszę, bo ja jeszcze z blachami nie pracowałem. Rozumiem, że ogólny zarys jest taki, że blachy mocujemy albo dodatkowo, albo zamiast pewnych elementów plastikowych. Rozumiem również, że wszystko malujemy farbami modelarskimi. Moje pytanie, skoro tak, to czy po pomalowaniu będzie widać różnicę między elementami plastikowymi, a blaszkowymi ?

...

Relacja ciekawa, podoba mi się model, choć to nie moja skala, preferuje większe ale przyglądnę się uważnie, bo za jakiś czas startuję z Musashi w 1/350 + blachy i też nie za bardzo wiem jak go "ugryźć" (wiesz, kiedy i co malować, na jakim etapie doklejać elementy, etc...) tak czy inaczej, POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
kurde jak ja pomaluje te wszystkie pierdolki na pokladzie
Też sobie zadaję takie pytanie w temacie warsztatowej Mikasy hahhahah. Niby mi powinno być łatwiej bo mam skalę 1:350 ale pytanie jest identyczne

 

A swoją drogą, na tych makrach, to ten okręcik wygląda jakby jednak był w 1:350

 

Koniecznie wklej zdjęcia z malowania i z efekty końcowego po malowaniu tych rozbudowanych nadbudówek... Zawsze mnie intrygowało, czy pomalowanie tak niejednokrotnie złożonej bryły, bogatej w detale i zakamarki, jest możliwe... Przyda mi się na przyszłość popatrzeć jak sobie z tym poradziłeś i ewentualnie na jakie problemy się natknąłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, yes, yes - jak mawial pewien premier. Pomalowalem te cosie na pokladzie, niestety z tej radosci szybko zakleilem wszystko tasma przed malowaniem kadluba i zdjecia beda dopiero jak zaczne skladac wszystko do kupy

Zdecydowalem, ze zrobie ramie dzwigu z fototrawionki:

DSC03738.jpg,

A tu pomalowane inne elementy:

DSC03745.jpg,

DSC03743.jpg,

DSC03744.jpg,

No i wyszedl babok na ostatnim zdjeciu . Nie wiem czy zdolam to poprawic. Jak nie to bede robil zdjecia z innego "profilu" .

Marcin: twoj post przeczytalem po zrobieniu zdjec, wiec nastepnym razem przyloze sie do zrobienia bardziej szczegolowych jesli chodzi o nadbudowki. Dla mnie wygladaja ok. Kazda malowalem aero z 6 stron swiata (znaczy dodalem gore i dol) i pod roznym katem. Co do malowania Twoich cosiow to moze sprobowac co sie da zamaskowac tasma i prysnac aero??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Z otchlani niebytu wylonila sie uzbrojona po zeby sylwetka Fuso:

DSC03746_edited-1.jpg,

DSC03747.jpg,

DSC03749_edited-1.jpg,

DSC03750.jpg,

DSC03752.jpg,

DSC03753.jpg,

DSC03754.jpg,

Niestety przed ukonczeniem tego okretu nastapi chwilowa przerwa niesprecyzowanej dlugosci, poniewaz moj warsztat zostal przejety podstepem przez sily Chaosu, ktore to domagaja sie zlozenia i pomalowania glosem dziwnie podobnym do wydawanego przez mojego syna.

No wiec jak to czasami mozna przeczytac:

Zaraz wracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Armie Chaosu pod wodza swego Lorda odeszly krzewic nowa wiare w Galaktyce , a ja moglem dokleic brakujace duperelki i zakonczyc niniejszym relacje . Oto zdjecia z ostatecznej wersji mojego Fuso:

DSC03757_edited-1.jpg,

DSC03758.jpg,

DSC03759.jpg,

DSC03760_edited-1.jpg,

DSC03761_edited-1.jpg,

DSC03763.jpg,

DSC03766.jpg,

DSC03767.jpg,

DSC03768.jpg,

DSC03769_edited-1.jpg,

Co do modelu, to skladal sie latwo i przyjemnie, jedyne do czego moge sie przyczepic, to osadzenie artlerii glownej w pokladzie za pomoca silikonopodobnych tulejek. Jest to spasowane tak ciasno, ze albo mozna polamac czesci usilujac wepchnac jedno w drugie, a i tak zostaje szpareczka, albo ....... wyrzucic tulejki i przykleic na stale (co i tez zrobilem po pierwszej probie ).

Mam nadzieje, ze w miare sie wam podobalo, to co wam pokazalem i do nastepnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu - robi wrażenie

Ps.

Na tylnej scianie przedniej nadbudówki widać wklęsłe kółeczka - czy aby to nie są ślady po wypychaczach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, ale mam parę uwag:

-a wodnosamolot na rufie to chyba się na patrol wybrał ?

-jednak przydałyby mu się lepszej jakości lekkie działka p-lot (25mm), czy to z osobnego zestawu plastikowego czy fototrawionego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki serdecznie za mile slowa i ciesze sie ze moje wypociny sie podobaja.

Na tylnej scianie przedniej nadbudówki widać wklęsłe kółeczka - czy aby to nie są ślady po wypychaczach ? - niestety jakos mi umknely ale mozemy sie umowic, ze to imitacja "otworow ulzeniowych" zwlaszcza, ze tylko dwa koleczka sa po wypychaczach.

ps1 - zdradź w kilku słowach, jak zrobiłeś olinowanie ? - rozgrzane nad plomieniem i wyciagniete kawalki ramek. Najpierw przyklejony jeden koniec a jak klej wysechl to delikatne naciagniecie i przyklejenie drugiego konca, oczywiscie superglue, gdzie sie dalo (zwlaszcza na masztach)staralem sie zrobic kantem pilnika (trojkatnego w przekroju) cos w rodzaju rowka prowadzacego. Na koniec obciecie naddatkow nozyczkami do paznokci. I to tyle.

ps 2 - ciekawa metoda brudzenia - zdradzisz technikę ? - mysle, ze robie tak jak wiekszosc - artystyczne farby olejne, cienkim pedzelkiem najpierw slady zacieku w roznych kolorach, potem grubszym umoczonym w terpentynie przejechanie i ich rozmycie, a na koncu przetarcie sucha paleczka do uszu - oczywiscie wszystkie ruchy w kierunku "splywania wody".

-a wodnosamolot na rufie to chyba się na patrol wybrał ? - dokladnie i krazy gdzies wypatrujac wroga

Co do dzialek to pochodza one z osobnej ramki (podobnie jak w produktach Tamiyi)

Rozumiem, że to ta nowsza Aoshimka: - tak i owszem a mam jeszcze blizniaczka - Yamashiro czekajacego na swoja kolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuso to ulubieniec kleru. Jego ekscelencja Biskup wiele razy ślinił się do tego modelu. Niezła robota, choć zdaniem Biskupa brakuje ekspresji w malowaniu. Za to czyściutko zrobione relingi!!!!!

Trochę skromny takielunek. Burty tez mogłyby być lepsze.

Ale i tak stawiam litr mszalnego za temat i czystość wykonania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Super !! Mam pytanie. Czy Nowe modele Fujimi uważasz za lepsze ?? I skad masz taka fajna kratownice pod reflektory koło komina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.