Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen VI Tiger Früh - 1:72, Trumpeter


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Jako odskocznia od P-40 z Projektu Pacyfik, postanowiłem rozgrzebać coś 'łatwego, miłego i przyjemnego'. Czyli witam w kolejnym odcinku z serii "Jak spartolić model pojazdu wojskowego" . Pierwszy odcinek był Tygrysem Królewskim, którego przez własną głupotę musiałem 'okaleczyć' (IIZKM).

Tym razem pod nóż pójdzie nic innego, jak... Tygrys Model będzie prosto z pudła. Mam zamiar potraktować go jako trening przed... Tygrysem w 72, ale Dragona.

A więc, obiekt zainteresowań wygląda tak:

 

DSC03197.jpg

 

Krótki in-box:

 

DSC03198.jpg

DSC03199.jpg

 

Schemat malowania będzie 'o ten o' :

tiger_332.jpg

Czyli dobrze znany modelarzom czołg numer 332 z sPzAbt 503.

 

Skromny efekt kilku minut pracy:

 

DSC03201.jpg

 

Nie mogłem się oprzeć -> wyciąłem wannę i górną płytę i złożyłem na sucho. Jest nieźle:

 

DSC03203.jpg

DSC03204.jpg

 

P.S.: Bardzo proszę o łagodne potraktowanie 'lotnika' Wszelkie sugestie i porady mile widziane ;)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tygrys to kolejny przykład, że 1:72 to nikczemna skala

Ach te elementy odlane razem z kadłubem, cud miód i orzeszki, a lina do naciągania gąsienic do już w ogóle największy bajer tego modelu

Porad merytorycznych nie oczekuj, bo byś musiał ostro pojechać z tym klockiem, skup się na czystym złożeniu i malowaniu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porad merytorycznych nie oczekuj, bo byś musiał ostro pojechać z tym klockiem

Zdaję sobie z tego sprawę Oglądając Twoje relacje zacząłem się zastanawiać, czy można zakładać wątek, który jest taki 'uproszczony'...

 

skup się na czystym złożeniu i malowaniu.

Właśnie takie porady miałem na myśli Zresztą, jak już napisałem, mam nadzieję podszkolić się na tym kociaku, żeby ten DML-owski wyszedł lepiej

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger Dragona ma niechlujnie zrobione koła napędowe (nie są ażurowe), jesli zależy Ci na dokładności to się umęczysz. jest to kompletnie niezrozumiałe, bo Trumpek i Revell zrobili je poprawnie. moim zdaniem lepszy efekt osiągniesz z modelu Revella z blaszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger Dragona ma niechlujnie zrobione koła napędowe (nie są ażurowe), jesli zależy Ci na dokładności to się umęczysz. jest to kompletnie niezrozumiałe, bo Trumpek i Revell zrobili je poprawnie. moim zdaniem lepszy efekt osiągniesz z modelu Revella z blaszkami.

 

To prawda - nie kupuj tego tygrysa to kicha. Dragon wypuścił tego initiala w 72 to może być lepsze rozwiązanie jesli już zalerzy Ci na Dragonie. Revell jest fajniejszy a zastosowanie chocby tylko śiatek na wentylatory bez wątpienia załatwia sprawę jesli nie chcesz się doktoryzować a tylko fajnie skleić i pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zagladal do tematu jachudku.Sam niedawno ''zkatowałem'' tygryska w 72 z revelki.Tez jestem 'lotnikiem'.Niemoge sie doczekac warsztatu z dragonkiem.

Kiedys budowalem pojazdy wojskowe ale chcialem odpoczac i zaczolem jeden samolot(p40) i mnie wciaglo i niezle wychodizlo.Radze jak narazie kupuj modele czołgów w skali 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego tygrysa to kicha.

No to mnie zmartwiłeś Sęk w tym, że ja tego Tigera już mam od daaaawna

 

Dziś wyciąłem wszystkie koła, poszlifowałem i poprzymierzałem. Zdjęć nie daję, bo chyba wszyscy wiedzą, jak wyglądają koła

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o Tigerek, zasiadam w pierwszym rzędzie i oglądam zmagania

 

nie kupuj tego tygrysa to kicha

 

A jest jakiś Dragonowski Tiger w 72, który byłby dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wyjechałem na te 4 dni wolnego do babci, wziąłem coś, żeby się nie nudzić... a że P-40 teraz jest w stanie "rób tylko w domu", wziąłem Tigera. Oto co udało mi się 'wyrzeźbić': (fotki z 'nie tą' datą, bo robione były po jakichś większych osiągnięciach :P )

 

DSC03213.jpg

DSC03214.jpg

DSC03215.jpg

DSC03216.jpg

zasobnik... tutaj producent nie uwzględnił tego, iż niektórzy mogą zajrzeć mu pod spód (a fuj! ) i pozostawił jedną wielką dziurę... na szczęście mamy szpachlę ;)

 

DSC03217.jpg

DSC03218.jpg

DSC03219.jpg

 

Stan obecny jest taki: wieża w całości sklejona (prócz dodatkowych gąsek rzecz jasna), skleiłem także wannę i górną płytę. Oczywiście jak to ja, musiałem coś popaprać :P Malując bandaże kół, tak umiejętnie poruszyłem ręką, że... pół czarnej farby wylało się na stanowisko pracy, w tym ( a gdzieżby nie :P) na koła Na razie z tym właśnie fantem walczę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś Dragonowski Tiger w 72, który byłby dobry

 

Jeśli już musi być z Dragona, to tak ja Sebastian napisał parę postów wyżej:

Dragon wypuścił tego initiala w 72 to może być lepsze rozwiązanie jesli już zalerzy Ci na Dragonie.

Ja bym brał Revell'a, tańszy i też całkiem do rzeczy. Dwa kiedyś popełniłem i specjalnie nie miałem co na nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej!

Dawno mnie tu nie było Ale jako że skończyłem Karasia, a goni mnie ten duży pan z podpisu, postanowiłem dokończyć Tygrysa.

Oto, co udało mi się zrobić w przeciągu dwóch dni:

 

DSC03630.jpg

 

DSC03640.jpg

 

DSC03641.jpg

Jako iż Tiger 332 nie miał dodatkowych ogniwek na boku wieży, musiałem zaszpachlować otworki.

 

DSC03632.jpg

 

DSC03638.jpg

 

DSC03639.jpg

 

DSC03634.jpg

Wszystki duperelki już na wklejone na kadłub, oprócz łopaty i kaemu. I tu mam pytanie: gdzieś w internecie widziałem, że w dokładnie tym Tigerze ktoś pomalował wszytkie narzędzia na bazowy. Czy to przejdzie, czy trzonki narzędzi muszę mazać na drewniany?

 

I jeszcze na koniec te nieszczęsne gumy Trumpka:

 

DSC03636.jpg

Są okropne Muszę coś wymyśleć, żeby je pokonać.

 

pzdr.

 

 

P.S.: Ktoś może gadać, że po co ja tak maluję model w trakcie składania -> ja tak zawsze robię, patrzę jak pasuje kolor farby, takie moje widzimisię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb - dzięki

jager27 - mam jeszcze jednego Tygryska I do zrobienia ale także Firefly'a

 

pzdr.

 

P.S.: To jest strona, na której facet robi takiego Tigera i zostawił narzędzia na szaro... tak może być?

http://www.pme.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=151&Itemid=44

 

P.S.2: Hak już usunięty, jeszcze raz dzięki Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.