Skocz do zawartości

EA-6A Intruder Revell 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam kolejny model z tematyki powojenne lotnictwo pokładowe US Navy. Jest nim model wyprodukowany w 1988r. przez Revell-a z wypukłymi liniami podziału. Poza w/w raczej wiekrzych problemów nie było. Revell zadziwił mnie wiernoscia odlania goleni i jeszcze paru elementów - czyżby obecne odlewy były zbyt problematyczne?.

 

A teraz trochę historii a6 - intruder był amerykańskim pokładowym samolotem szturmowym Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zbudowany w wytwórni Grumman jako dwumiejscowa, dwusilnikowa maszyna odrzutowa w konfiguracji górnopłata. Użytkowany w latach 1962 - 1997 został wprowadzony jako następca napędzanego silnikiem tłokowym A-1 Skyrider. Na bazie Intrudera zbudowano wyspecjalizowany samolot walki elektronicznej EA-6B Prowler, który nadal pozostaje w służbie. Po wycofaniu samolotu A-6 Intruder jego rolę przejął najpierw F-14 Tomcat w wersji myśliwsko-bombowej, a docelowo wielozadaniowy F/A-18E/F Super Hornet.

 

Dla zainteresowanych warsztat jest tu : http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=17620

 

Galeria:

 

PC120009-1.jpg

 

PC120010.jpg

 

PC120011.jpg

 

PC120012.jpg

 

PC120013.jpg

 

PC120014.jpg

 

PC120015.jpg

 

PC120016.jpg

 

PC120017.jpg

 

PC120018.jpg

 

PC120019.jpg

 

PC120020.jpg

 

PC120021.jpg

 

PC120022.jpg

 

PC120023.jpg

 

PC120024.jpg

 

PC120025.jpg

 

PC120026.jpg

 

PC120027.jpg

 

PC120031.jpg

 

PC120033.jpg

 

Na razie to wszystko. Czekam teraz na oceny z waszej strony

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi brudzenie w tym modelu nie pasuje. Jakos tak malo realistycznie to wyglada. Miejscami model jest calkowicie czysty a miejscami zbyt utyltany, byc moze takie wrazenie jest przez wypukle linie podzialu i zbyt slaby preshading. Widac to na zdjeciach ze zblizeniami (model i jego malowanie sprawia wrazenie "poszarpanego"). Poza tym model wyszedl calkiem fajnie. Mogles jednak przeryc linie, zrobic mocniejszy preshading i wtedy zapuscic linie podzialu. Efekt bylby nieporownywalnie lepszy. Ale i tak gratuluje unikatowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi brudzenie w tym modelu nie pasuje. Jakos tak malo realistycznie to wyglada. Miejscami model jest calkowicie czysty a miejscami zbyt utyltany, byc moze takie wrazenie jest przez wypukle linie podzialu i zbyt slaby preshading. Widac to na zdjeciach ze zblizeniami (model i jego malowanie sprawia wrazenie "poszarpanego"). Poza tym model wyszedl calkiem fajnie. Mogles jednak przeryc linie, zrobic mocniejszy preshading i wtedy zapuscic linie podzialu. Efekt bylby nieporownywalnie lepszy. Ale i tak gratuluje unikatowego modelu.

 

Ehh jakbym miał dwie sztuki tego modelu to bym próbował to przeryć, a tak ze świadomością że jak coś spapram trzeba się bedzie do kogoś usmiechać lub bić sie na Allegro wolałem nie ryzykować.

 

Mimo wszystko dziękuję wszystkim za oceny i zachecam innych do wyrażania opinii. Zamieszczam dodatkowe zdiecia z podstawką i RBF-ami jak to ja

 

PC130001.jpg

 

PC130002.jpg

 

PC130003.jpg

 

PC130004.jpg

 

PC130005.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolejny Twój model który sprawa że ja chyba swojego nigdy nie skończę, no chyba że przestanę oglądać Twój warsztat i galerie.

 

Oj już nie przesadzajmy nie jest az taki super a co za tym idzie nie cieszy sie jak widac zbytnia popularnoscią.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Twój model który sprawa że ja chyba swojego nigdy nie skończę, no chyba że przestanę oglądać Twój warsztat i galerie.

 

Oj już nie przesadzajmy nie jest az taki super a co za tym idzie nie cieszy sie jak widac zbytnia popularnoscią.

 

Pozdrawiam.

 

Może ocena 11/10 to to nie jest ale wystarczy by F-14 stał na szafie a Intruder w pudle schowany ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziwna sprawa i to bardzo, widziałem model i nie wpisałem się. Być może z zachwytu poziomu wykonania

Dodawać nie muszę, że ciekaw jestem co nowego planujesz

 

 

Hmm na warsztacie był Seahawk ale to już został dokończony a obecnie na ukończeniu F-8 Crusader z kokpitem Airesa.

 

Może ocena 11/10 to to nie jest ale wystarczy by F-14 stał na szafie a Intruder w pudle schowany ;P

 

No faktycznie 11/10 to może nie jest ale mam unikatowy model na półce który i tak cieszy oko , przynajmniej moje. Ruszaj z tymi modelami chetnie popatrzę bo tematy poumierały.

 

Dziękuje wszystkim za ocene i zachęcam nafdal do wpisania paru słów jeśli wam sie podoba, krytyka też mile widziana

 

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model unikatowy i jak zwykle ładny ale przeszkadzają mi dwie rzeczy.Jedna to linie którym ewidentnie brakuje głębi i ciemnego washa Ale wiem że rycie jest denerwujące i przy tym konkretnym modelu nie brałbym się za nie więc rozumiem. A druga rzecz to podstawka.Ta ramka jest szeroka i jak dla mnie to przytłacza pokład lotniskowca wewnątrz.Gdyby była węższa tak o połowę (i najlepiej) czarna to byłoby idealnie.Ale co do ramki to oczywiście tylko moje zdanie. Tak czy inaczej model fajny i sam chciałbym takiego na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.