Skocz do zawartości

EA-6A Intruder Revell 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam swój kolejny warsztat nieosiągalnego obecnie modelu w skali 1:48 (mam nadzieję że niedługo ktos go wznowi, bo obecny ma wypukłe linie podziału a trasowac nie mam zamiaru) EA-6A Intruder.

INBOX:

 

PB170003.jpg

 

PB170004.jpg

 

PB170005.jpg

 

PB170006.jpg

 

PB170007.jpg

 

PB170009.jpg

 

Prace zacznę juz wkrótce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spoko bede zaglądał.

A nie wiecie kto go jeszcze produkuje w 48 albo w 32?

 

W 1:32 zapowiada Trumpeter a w 1:48 Fujimi ale z tego co słyszałem to jest o 15mm za krótki.Poza tym Intruder Fujimi ma tragiczny kokpit,komory podwozia bez detali a części niezbyt pasują.Kleiłem go kiedyś i chcę zapomnieć...

 

Oczywiście będę śledził warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się gotowym F-4 nie pochwaliłeś, a już Intrudera i jego krewnych rozgrzebałeś?

Phantomowi brakuje ostatniego szlifu - dwóch machnięć pędzlem, zapalników przy bombach i takich tam pierdół. Jak to zrobię to się pochwalę.

Rodzina A-6 powoli się dłubie - na początku porobiłem kilka kopii części z żywicy. Ale ta najtrudniejsza ciągle przede mną - wiesz jaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko Panowie. Czy ktos nie ma przez przypadek żywic do mechanizmu składania skrzydeł do niego? aktualnie sa one nieosiagalne i wiem że to nieładnie ale bym chciał kopię zrobić z w/w powodów. Macie takie "cuś" może?

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Show czas zacząć

Na początku usunołem z wanny odlane razem z nia siedziska foteli bo wlecą tu fotele z rzywicy

 

PB230001.jpg

 

Ubytki w podłodze połatałem polystyrenem

 

PB230003.jpg

 

Następnie pomalowałem tablice przyżądów i pociagnołem ją suchym pedzlem i wygląda tak:

 

PB240004.jpg

 

PB240006.jpg

 

Wanna została pomalowana i wstępnie pocieniowana suchym pedzlem:

 

PB240010.jpg

 

Zaczołem malować także fotele i po otrzymaniu dwóch bazowych kolorów wyglądają tak w wannie

 

PB240011.jpg

 

Na koniec na sucho spasowałem sobie wszystkie elementy kokpitu i całość pasuje całkiem nieźle a wyglada tak:

 

PB240012.jpg

 

PB240013.jpg

 

Wkrótce dalszy etap prac.

Pozdrawiam Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to jest do A-6 a nie AE-6 i tu jest problem, dlatego wolę zrobic kopie od kogos niż zapłacić kaske i coś spaprac albo miec zonka przy przeróbce. Pozdrawiam

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj pomalowałem do końca fotele, zwashowałem je, posklejałem wszystko do kupy i na całosć dałem wash i wyglada to tak:

 

1-8.jpg

 

2-7.jpg

 

3-8.jpg

 

4-7.jpg

 

Pozdrawiam

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wkleiłem wanne w połówki kadłuba i obie skleiłem ze sobą. Po 24h schnięciu dokleiłem spodnie cześci kadłuba, i tu sie zaczoł horror. Elementy doklejane były zbyt szerokie w stosunku do kadłuba. Do spasowania użyłem wykałaczek aby rozeprzeć dolne połówki kadłuba i jakoś to cudem ładnie weszło. Zespoliło się całkowicie po wyjeciu w/w wylałaczek . Po wyschnięciu wstępny szlif łaczonych elementów pilnikiem i papierem ściernym 1000. Następnie drobne ubytki zakitowane szpachla Tamiya. Po tych zabiegach kadłub wygląda tak:

 

PB260002.jpg

 

PB260003.jpg

 

Następnie zabrałem się za skrzydła i połoczyłemobie połówki za pomoca kleju Revella.

 

PB260001.jpg

 

C.D.N

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym etapie poszły wloty powietrza do silnika, wyciete i pomalowane, wnetrze na biało wirniki metalizerem.

 

2-8.jpg

 

Następnie sklejone do kupy i zrobiony wash.

 

4-8.jpg

 

i przyklejone do modelu. W szczeliny poszedł surfacer z wykałaczki i po dotarciu papierem 1000 wszystko sie ładnie wyrównało.

 

6-6.jpg

 

Skrzydła zostały poszpachlowane Tamiyowską mazia i dotarte.

 

3-9.jpg

 

Model wymaga ciagłych przymiarek szlifów i szpachlowania, z tego powodu z firmą Revell chyba sie nie polubimy

 

C.D.N.

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przygotowane skrzydła przykleiłem do kadłuba wraz ze statecznikami poziomymi. Całosć poszpachlowałem i podocierałem papierem ściernym. Nastepnie zamaskowałem wloty silników i kabinę, celem nałożenia surfacera.

 

PB280001.jpg

 

Następnie położyłem Tamiyowski surfacer 1200.

 

PB280003.jpg

 

PB280004.jpg

 

Po wyschnieciu surfacera model dostał preshading (kompresorem i Aero z dysza 0,2 maluje sie bajkowo )

 

PB280005.jpg

 

PB280006.jpg

 

Nastepnie poszedł właściwy kolor Pactra A43. na całość, spód słabiej bo tam po maskowaniu pujdzie biała farba a z pokryciem czarnego koloru białą mógłby by byc kłopot.

 

PB290007.jpg

 

PB290008.jpg

 

Czekam aż wszystko dobrze podeschnie i jutro biorę się za maskowanie góry i malowanie spodu na biało.

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.