Skocz do zawartości

Honda S2000 1:24 Tamiya


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączem się z drugim modelem. Tym razem prosto z pudła.

 

Inbox (dzisiaj rano zrobiony): viewtopic.php?t=18243

 

Jak dobrze pójdzie, to wieczorem będę miał części w podkładzie. Przy okazji malowania podkładem Leoparda.

 

edit:

Dość skromny model za średnio wysoką cenę.

 

DSC_0044.JPG

DSC_0045.jpg

DSC_0046.JPG

DSC_0047.jpg

DSC_0048.jpg

DSC_0049.JPG

 

Co sądzicie o kolorystyce czarna karoseria, czerwone fotele i wstawki na obiciu drzwi?

 

Np. taka:

9610-2000-Honda-S2000.jpg

Honda_S2000_Full.jpg

Choć myślę też o białej z czarnym wnętrzem:

honda_s2000-ultimate-edition-2009_r15.jpg

ings_s2000.jpg

(źródło zdjęć- internet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajny modelik, będę kibicować. Zrób białą perłę - teraz jest w modzie, a mało modeli widziałem w tym kolorze. Jeśli dobrze ją pomalujesz to powinna się ładnie prezentować, a pracy będzie sporo bo biały to jeden z wredniejszych kolorów . Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do znawców tematu.

Na karoserii Tamiya zrobiła takie śmieszne coś w miejscu, gdzie ma być przyklejony metalsticker z napisem S2000. Na zdjęciach jednak widzę, że w tym miejscu nie istnieje nic (w znaczeniu nie ma tej dziwnej obwoluty). Zatem usuwać to, czy nie?

 

Albo jednak usunę- nie podoba mi się to.

 

edit: usunięte, zdecydowanie lepiej wygląda

Zdjęcia w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny. Swego czasu sam się nad nim zastanawiałem

Życzę powodzenia w budowie i jestem za białą kasta z czarną wanną:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pomalowałem w międzyczasie kastę podkładem. Wygląda całkiem fajnie. Co do kolorystyki to z jednej strony biały bardzo by pasował do tego modelu. Ale z drugiej chciałbym mieć czerwone fotele. Więc białego nie będzie. Chyba jednak zdecyduję się na czarny, może żółty.

DSC_0012.JPG

DSC_0013.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0017.JPG

DSC_0018.jpg

DSC_0019.JPG

 

Części wycięte i gotowe do malowania. Oczywiście wszystko zamontowane na patyczakach, jakby ktoś miał wątpliwości.

DSC_0021.JPG

 

Zastosuję fabryczne felgi. Tak wyglądałyby z fabrycznymi tarczami.

DSC_0027.jpg

DSC_0028.JPG

 

Ale myślę nad wymianą tarcz na większe. Znalezione w magazynku. Nie wiem tylko, czy nie są zbyt duże.

DSC_0025.JPG

DSC_0026.JPG

 

Na koniec inbox dodatkowych elementów, które miałem wykorzystać rok temu, ale tego nie zrobiłem

DSC_0020.JPG

 

Jeszcze tylko okupić lakier i flock.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupy zrobione. Kto zgadnie jaki kolor kupiłem?

Tak zgadliście... białą perłę.

Ładnie się prezentuje. Jutro zdjęcia, mimo, iż dopiero pierwsza próba warstwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie.

Jak sądzicie. Robić podwozie całe czarne (z wyjątkiem wydechu itp.), czy może zgodnie z instrukcją (i tak jak robił koksik750) pomalować na kolor nadwozia, a niektóre elementy w czarnych kolorkach oraz wydech wiadomo w jakich barwach.

Jakoś średnio mi się widzi białe podwozie...

Ale fotele będą czerwone, jeszcze tylko nie wiem, jaki to będzie odcień czerwieni....

To zdjęcie mnie przekonało do takiej kolorystyki

Honda_S2000_S600.jpg

(źródło internet)

 

Na koniec pytanie do najlepszych. Z czego robicie pasy bezpieczeństwa, że na zdjęciach mają taką samą fakturę , jak oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie.

Jak sądzicie. Robić podwozie całe czarne (z wyjątkiem wydechu itp.), czy może zgodnie z instrukcją (i tak jak robił koksik750) pomalować na kolor nadwozia, a niektóre elementy w czarnych kolorkach oraz wydech wiadomo w jakich barwach.

Jakoś średnio mi się widzi białe podwozie...

Malowanie podwozia na kolor całości dotyczy raczej ciemniejszych kolorów, biały spód nie byłby chyba dobrym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie.

Na koniec pytanie do najlepszych. Z czego robicie pasy bezpieczeństwa, że na zdjęciach mają taką samą fakturę , jak oryginały?

 

Z takich zestawów można to zrobić.

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=725

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=433

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=3126

 

Można też na przykład zwykłą kartkę mjak do drukarki pomalować aero i też dostaniesz przyzwoity materiał na pasy. Widziałem też jak ktoś robił pasy z tasiemki (wstążki) zakupionej w pasmanterii.

 

Pozdrawiam

Mors

 

P.S.

Samych dobrych modeli i niech się Wam farba dobrze kładzie w tym Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie podwozia na kolor całości dotyczy raczej ciemniejszych kolorów

Dlaczego?

Zrób według instrukcji, sprawdź które elementy Tamiya każe malować na ten sam kolor co karoserie i je pomaluj na biało.

Kiedyś miałem zdjęcia podwozia S2000 i w instrukcji kolory były dobrane dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem kastę, lusterka i podwozie bazowym kolorem. Teraz czekam, aż trochę ta farba się utwardzi i kładę clear. Ale zastanawiam się, czy (i jakim kolorem) zaczernić linie podziału. Wydaje mi się, że bez zaczernienie będzie wyglądać jak zabawka, ale z drugiej strony boję się używać czarnego koloru z tego samego powodu. Gdzieś na forum zresztą widziałem, że malowanie linii czarnym przy białej kaście to pomyłka (marnie to wyglądało).

DSC_0138.jpg

DSC_0139.JPG

DSC_0141.JPG

DSC_0142.jpg

DSC_0137.jpg

Pomalowałem też drobnicę podkładem, a niektóre częsci czarnym matem. Niestety nie wszystkie, niektórych zapomniałem, a poza tym farba mi się skończyła :/

DSC_0150.JPG

DSC_0151.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić co to za farba ta biała perła?

A nie zrobiłem tego jeszcze? Nie? No cóż jakoś zapomniało mi się napisać. Farba to biała perła od tamci, w sprayu. Chyba spróbuję dzisiaj pomalować linie podziału na czano. Na wszelki wypadek zrobię o za pomocą zwykłych plakatówek. Jak będzie źle wyglądać łatwo zmyć w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy którzy nie malują linii podziału, tylko je pogłębiają. Ja tak w swoim konkursowym robię, ale nie wiem jak mi to wyjdzie. Słyszałem też, że stosuję się farbki o kilka tonów ciemniejsze. Do białego to może ciemno szary byłby wystarczający.

Zaczynaj zdanie wielką literą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem linie na czarno i spodobało mi się więc w międzyczasie (po zdjęciach) psiknąłem pierwszą warstwą clearu

 

DSC_0164.JPG

DSC_0165.jpg

DSC_0166.JPG

DSC_0167.jpg

DSC_0168.jpg

DSC_0169.JPG

 

Ten czerwony trochę mi nie wyszedł, ale papierek w rękę i lekko się to malowanie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj za mocne, jak pisał kolega Copycat linie podziału robi się farbą ciut ciemniejsza, w Twoim przypadku jest zbyt duży kontrast. Spójrz tutaj:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9282429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak przecinak z tą Hondą Gratuluję takiej prędkości. Miejmy nadzieję, że nie będzie to kosztem końcowego efektu Także moim zdaniem trochę za ciemne te linie podziału

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatecznie nie byłem zadowolony z efektu i ze względu na kilka zacieków, które się zrobiło podczas kładzenia clearu oraz głęboko zatopione widoczne pyłki kasta poszła się myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie techniczne. Ktoś wie może, jaki jest czas utwardzania się clearu Tamiya (spray)? Chciałbym zrobić szlifowanie przed końcem swoich ferii, bo niestety przez dłuższy czas może mnie potem w domu nie być. A model będzie 'stał'.

Zawsze czekałem około tygodnia/dwóch. Ale może on jest w pełni twardy po 2 dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.