Skocz do zawartości

Harley-Davidson FLH1200 - Policyjny - Tamiya 1:6


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mnie wczoraj podkorciło i zabrałem się za budowę tego modelu (musiałem zrobić sobie małą przerwę od WS):

 

c8e9b2a69f346e42.jpg

 

Tu jest IN-BOX, a oto co zrobiłem do tej pory:

 

sklejona i poszpachlowana rama:

bc7493358637618e.jpg

 

cylindry z głowicami:

88d9b5c36d3f0534.jpg

9cdce465319d3ac5.jpg

 

skrzynia korbowa:

edc5b2226429f513.jpg

 

i na koniec wczorajszego dnia przymiarka:

b657eece8b8e55c4.jpg

 

 

Dzisiaj zabrałem się za malowanie.

 

rama psiknięta bazą i clearem:

03cf03ca9d2d8d30.jpg

 

cylindry z głowicami potraktowałem czarnym połyskiem alclad, a następnie chromem SM07:

 

407e1706e38db7f9.jpg

c942c4a45e4b132a.jpg

 

podobnie potraktowałem mosiężne śruby (łeb ma 2,19mm co odpowiada w realu 13 mm), którymi zastąpię te odlane na skrzyni korbowej:

2e9e68ecece1e000.jpg

 

pomalowana skrzynia korbowa z odciętymi łbami i wywierconymi otworami na nowe śruby:

78d2e6edda2a5498.jpg

 

całość sklejona do kupy:

9d0056ebf315d6f4.jpg

8e907e14e9b49d5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem okazję podziwiać parę prac we Wrocławiu i dlatego już wiem, że efekt końcowy będzie świetny. No ale oszukał mnie Pan mówiąc, że nie maluje chromów .

rama psiknięta bazą i clearem

Można wiedzieć o co dokładnie chodzi. Rozumiem, że baza to jakiś czarny, a na to poszedł bezbarwny lakier połysk tak? Pytam, bo nie znam się za bardzo, a chciałbym zrobić kiedyś jakiś motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze

 

rama psiknięta bazą i clearem

 

Rozumiem, że baza to jakiś czarny, a na to poszedł bezbarwny lakier połysk tak?

Dokładnie jest tak jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się strasznie cieszę, że motorki wracają do łask. Coraz więcej ich na Forum i chwała Wam za to

A prace Tornada jak zawsze - co tu dużo gadać

Słuszna skala, więc spodziewam się duuużo fajnych detali od Autora.

 

Powodzenia Andrzeju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo właśnie wziąłem się za Harleya WLA 1/9 Italeri i miałem co nie co z budowy pokazać jutro

No to dawaj dawaj, chętnie polukam na Twoje dzieło

 

Silnik na ukończeniu. Między innymi doszły pokrywy, świece zapłonowe, oraz imitacje śrub i nakrętek:

 

b1ab1b2fc5e3a08c.jpg

c3294eab31a27ff7.jpg

47117c0cf59d8a17.jpg

 

Widok na całość:

 

73d01f000e378481.jpg

5c5cf2ef70735881.jpg

b569484daac15201.jpg

2fe2356e27f6bbe7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

czy pomiędzy żeberkami (w głębi) na cylindrach pozostał czarny kolor czy to tylko złudzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie,

czy pomiędzy żeberkami (w głębi) na cylindrach pozostał czarny kolor czy to tylko złudzenie?

Złudzenie. Podczas robienia fotek światło lampy w tych miejscach mniej dotarło przez co może tak się wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. budowy. Tym razem zabrałem się za układ napędowy:

 

076ed482f2de2afe.jpg

 

Łańcuch pomalowałem metalizerami MM, najpierw 1405 Gun Metal a następnie zrobiłem przecierkę 1415 Burn Metal i 1406 Exhaust (w realu lepiej wygląda):

 

aad080ce2002f793.jpg

 

Chromem SM07 psiknąłem kilka dźwigienek i górną pokrywę skrzyni biegów, pozostałe są w kolorze aluminium (fabryczne):

 

8f4a7c57807340b8.jpg

 

Jeszcze wczoraj nakleiłem kalkomanie na ramę i zabezpieczyłem je bezbarwnym z utwardzaczem (stosunek 1:1 dzięki temu już rano mogłem zrobić polerkę). W ramie zamontowałem osłony pod silnik i skrzynię, do skrzyni podłączyłem przewody (końcówki zrobiłem z pasków folii), a następnie wszystko zmontowałem do kupy. Na zdjęciach w niektórych miejscach rama wyglada jak by chropowata, ale jest to tylko efekt kompresji zdjęć:

 

03bf0d24a943f543.jpg

035f3358fbb64961.jpg

f8451c57159bb7dd.jpg

 

Widok na całość:

1056a41d712470e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe opinie

 

Na warsztacie wylądował akumulator, zamieniłem w nim plastikowe wkręty na metalowe. Dobrze rozumię, że to do nich podłącza się przewody elektryczne ?

 

0c31bdc7d963e89b.jpg

 

Zrobiłem też skrzynkę na aku i zbiornik oleju:

 

cb6451eeb16d6f96.jpg

29427f7b0a2daa1f.jpg

3dfa49e6bcb5c175.jpg

 

Wszystko zamontowałem w ramie i podłączyłem przewody olejowe do pompki olejowej:

 

b645c0e437ecd02b.jpg

 

Po drugiej stronie ramy wylądował rozdzielacz z kablami podlączonymi do świec zapłonowych:

 

c9c091551e6241a0.jpg

 

i jeszcze rzut okiem na całość:

 

3518dc1b98c902a9.jpg

fbf31b9a6dd7fc4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, skąd fajki świec??? Myślę że jak by komuś pokazać wyżej zamieszczone fotki, to na pierwszy rzut oka nie połapał by się że to model Szkoda że ciężarówek nie robią w takeij skali, co prawda jedna zajęła by pół pokoju, ale odwzorowanie by było perfekcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie a wiadomo nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak Wasze komentarze

Czy nasadki na świece zapłonowe (te na końcach przewodów) były w zestawie, czy to pomysł własny?

Nasadki/fajki były w zestawie (fajki osobno, przewody osobno), a tak wogóle porównując zdjęcia oryginału z modelem praktycznie nie mam nic do przerabiania Jedyną wadę jaką zauważyłem to to, że producent dał wszystkie światła sygnalizacyjne w kolorze czerwonym (w każdym razie nie znalazłem zadnej fotki oryginału z samymi czerwonymi światłami), a powinne być niebieskie i czerwone, tak wyglądają w modelu:

 

6722859f4b4ebba1.jpg

zdjęcie znalezione w necie

 

a tak w oryginale:

0056b139555be30c.jpg

zdjęcie znalezione w necie

 

Szkoda że ciężarówek nie robią w takeij skali, co prawda jedna zajęła by pół pokoju, ale odwzorowanie by było perfekcyjne

Kiedyś nieistniejąca już firma POCHER robiła w zbliżonej skali do motoru bo w 1:8 Volvo F12 (około 60 cm dł. i 30 cm wys.). Niekiedy jeszcze można go znaleźć na aukcjach e'bay, tylko cena odstrasza, która dochodzi nawet do 3000 $.

 

5fed5018be64ad5d.jpg

 

Andrzeju a co z łańcuchem? W moim jest ale wygląda jak wytłoczony pasek , widać ogniwka ale na koło zębate nałożyć się tego nie da

W moim jest ok. (patrz foto na 1 stronie), zębatki wchodzą w niego bez problemu, ba nawet jest odwzorowana złączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebiesko-czerwone lampy to raczej już takie unowoczesnienie. Zawsze takie motory widywałem tylko z czerwonymi kogutami, przynajmniej tyle co się naoglądałem filmów z lat 70-tych Pewnie te niebieskie lampki to jakieś zamienniki, może jakieś wymagania homologacyjne się zmieniły, żeby ten motor mógł jeszcze służyć Przynajmniej takie są moje domysły, ale do tego Harleya w moim odczuciu bardziej nadają się retro czerwone lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666 dzięki za wyjaśnienie Też się naogladałem filmów z lat 70 ale jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi na kolor szkieł W takim razie lampy w modelu nie są błędem producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.