Skocz do zawartości

F-14A Hasegawa vf-84 RELAKSACYJNIE 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeden z zestawów hasegawy postanowiłem zrobić relaksacyjnie, oczywisci w większym stopniu stosując rady "wujka" Marcina. Jak wpadnie od czasu do czasu i przetrzepie temat będzie konstruktywniej .

Model bedzie prosto z pudła. Kokpit gotowy jutro zdjęcia.

 

Korzystając z okazji chciałbym Wam życzyć Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Fury modeli i sprzętu modelarskiego pod Choinką.

Spełnienia marzeń. Sukcesów zawodowych/szkolnych i dużo, dużo rodzinnego ciepła.

 

 

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit b.fajnie zrobiony jednak nie widzi mi się to piaskowe pokrycie tylnej tablicy przyrządów. Jakieś to...za gładkie i za błyszczące. Niby szczegół a wali po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach

 

 

Kokpit b.fajnie zrobiony jednak nie widzi mi się to piaskowe pokrycie tylnej tablicy przyrządów. Jakieś to...za gładkie i za błyszczące. Niby szczegół a wali po oczach

 

To będzie jeszcze poprawiane pod koniec, ale dzieki.

 

Znowu będziesz mnie wpędzał w kompleksy

 

Nie przesadzajmy. Raczej motywacja do projektu grupowego

 

Prace cały czas trwały, ominąłem nudny etap zaprezentowany w poprzednim warsztacie, poza tym nie widziałem sensu pokazywania tego samego.

Różnice sa następujace. Będą ruchome skrzydła (niestety pozostaną troszeczke większe szczeliny przy miejscu obrotu, zmniejszyłem je maksymalnie na tyle aby mi tylko skrzydła weszły.W zamian za to dostane możliwosć składania i rozkładania skrzydeł. Dodatkowo zrobiłem ruchome klapy dwie pozycje start/lądowanie i hangarowanie

.

 

Subelementy przed sklejeniem.

 

PC270001-1.jpg

 

I całość w dwóch pozycjach pracy

 

PC270002.jpg

 

PC270003-1.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał surfacer. Eksperymentalnie pomalowane skrzydło. Jak to wygląda jesli chodzi o cieniowanie ?

 

PC280003.jpg

 

PC280002-1.jpg

 

Help Jak to wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie wyszło to skrzydło,może to efekt zdjęcia ale rzeczywiście wygląda to na fioletowawe cętki. Proponuję zapoznać się z tym artykułem:

http://www.arcair.com/tnt1/101-200/tnt119_weathering_Gok/tnt119.htm

 

Krok po kroku malowanie maszyn US NAVY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa fioletowe ehh Po dwóch godzinach eksperymentów, 5 odcieniach Pactry a43 uzyskałem taki efekt. CHciałbym sie posiłkowac Kolegą Marcinem jeżeli zagląda.

Jak to wygląda, myslę że zbliżyłem sie w miare do realiów malowania (bez brudzenia)

 

PC2800012.jpg

 

PC2800022.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba chcesz pobić rekord Guinessa w ilości sklejonych Tomcatów w jednym roku

 

Raczej nie zdąże ale czemu nie

 

 

 

Czekam na ostateczne malowanie, czy te cieniowanie nie zaniknie.

 

Powinno ściemnieć równomiernie. Zastanawiam sie też nad washem, czy robić ?

 

Pobawiłem się trochę "Tensocrom"-ami firmy lifecolor i tak mi wyszły dysze , oraz porobiłem pare drobnych podmalówek.

 

DSC_5488.jpg

 

DSC_5487.jpg

 

DSC_5486.jpg

 

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie też nad washem, czy robić ?

 

Szczerze mówiąc to sądzę że możnaby zrobić ale nie czarnym. Coś powiedzmy Humbrol 127 lub Humbrol 128, nic ciemniejszego bo wyjdzie kreskówkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło, i tak jak dlamnie te humbrole ciutke za ciemne pocieniujemy najwyżej delikatnie po kalkomaniach.

Kalki wjadą dzisiaj

 

DSC_5498.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, mi sie podoba, nie jest przerysowany tak jak mówiłeś, plus do tego nabłyszczenie poteguje efekt, spokojnie. Jasnoszary to wyglada tylko na dyszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie będę musiał zmienić nick-a z 'WUjka' na 'Dziadka'

Przemciu wprowadzasz mnie w kompleksy.

 

Kilka kwestii wyjaśnionych także nie czepiam się zdjęć. Czekam na finał - relaksacyjnie jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie przeginaj, chłop wtedy nie będzie miał czasu nawet na forum wejść (poza tym zamiast kolejnej córy przydał by się jak już jakiś chłop )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.