Skocz do zawartości

T-55A


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugiej analizie musze napisac, ze przybrudzenie gornej czesci bardzo mi sie podoba ale nie widac tego na kolach i gaskach . W czasach LWP troche dbano o sprzet wiec wszystkie odrapania jakos nie bardzo pasuja do polskiego pojazdu. Dodam jeszsze , ze w/g naszego spiona beczki w tamtych czasach nie byly malowane tylko stalowe. Reszta jak dla mnie OK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli chodzi o kolor beczek to do głowy by mi nie przyszło że mają być stalowe,ale to dla tego że specjalizuję się w modelach drugowojennych i to pierwszy współczesny czołg.Stąd też takie wyeksploatowanie pancerza-podszedłem do malowania tego T-55 ,jak do Pantery albo Tygrysa pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas do niedawna nie wiedzialo o tych beczkach . Nie uwazam jednak tego za blad i mysle, ze nie odebrales tego w ten sposob. Fidel kiedys pokazal nam fotke , na ktorej obok pojadow ze stalowymi beczkami byly i takie z malowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie czuję się w żaden sposób urażony,dobrze wiedzieć o tych beczkach.W najbliższym czasie będę robił Leoparda na zamówienie,zapewne będę potrzebował pomocy-szczególnie co do malowania tego sprzętu-dobrze wiedzieć że na forum są osoby znające sie na współczesnej pancerce,pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę robił Leoparda na zamówienie

 

Już czekam z niecierpliwością. Jaka skala, jakie malowanie? Jeżeli 1/35 i polskie malowanie, to będziesz musiał sam porobić kalkomanie (chyba, że niespodzianie się coś pokazało?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem,to zależy jak zażyczy sobie klient,na dniach mam dostać przesyłkę-model Tamiya-1/35,metalowa lufa,blachy-chyba Parta,ale nie jestem pewien,malowanie tez na razie nie jest mi znane-wolałbym oczywiście w Polskich barwach,pozdrawiam,Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dziękuję za opinię-imitacja piasku na podstawce jest wykonana hmmm ...no cóż z piasku,przyklejonego na klej Wikol i pomalowanego,na koniec doszedł suchy pedzel i większe kawałki kamyków na super glue,pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jego ekscelencja Biskup ..........................................................itd...

 

 

Edit...

Jego ekscelencja Admin usunął post jako wypowiedź nie na temat o wymowie stricte politycznej...

Admin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super chociarz nie moja skala.

Mam pytanie do znawcow T-55:

czy dodatkowa oslona kopulek (zakrywajaca sruby) to tylko z Labed ?

 

Nie kumam co to jest Labed. Natomiast oficjalnie te osłony nazywały się przeciwnapalmowe tak stało w instrukcji T-55AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony przeciwnapalmowe to patent ruski wprowadzony gdzieś z końcem lat 60-tych najpierw u nich a potem w Łabędach i w czechach.

Co do naszych udoskonaleń na 55-tkach to taką ciekawostką jest HK-10 czyli wspomaganie układu kierowania. Czołg można było prowadzić dwoma palcami każdej dłoni. Wiem bo miałem coś takiego na kilku wozach T-54AM2. Tak tak były takie wozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.