Skocz do zawartości

Alien APC transporter 1:24


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam. Wiec jest tak wyjechalem sobie do domu na tydzien i mialem odpoczac od modeli, ale nalog nie daje spokoju i wydlubalem z netu kartonowy model APC, niestety plastikowy do kupienia jest rzadki (nie produkowany od 1986) i dosc drogi wiec postanowilem uzyc planow kartonu do zrobienia plastikowej wersji. Kupilem sobie duzo arkuszy plastiku i zaczalem. Jak na razie to tylko jest sklejony tasma poniewaz musze go rozlozyc i wlozyc na plasko do walichy, ale jak wroce to super glut do reki i zloze i dopasuje wszystko na cacy. Zakladam ze po skonczeniu bedzie mial okolo 120 czesci. Martwie sie tylko o kola bo wykonanie ich bedzie trudne.

 

koniec gadania oto foty:

 

50923fc81f8b5ea9.jpg

2d548d067397e97e.jpg

43afdc1b772e92b0.jpg

e82166ad5ead8ecd.jpg

ae226b05d834bddf.jpg

441aa4cb6bd39a3c.jpg

 

Pozdrawiam ( it's him, it's daywaaalkeer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkowal tylko Halcyon, ale nie istnieja. Mozesz poszukac na ebay-u chociaz mi sie nie udalo, jedyne co znalazlem to APC (2 szt. jedna z Hongkongu, a druga z Canady) i Power loader P-5000 (1 z Canady) i cala masa figurek obcych w/w firmy. Jakby co to pozostaje zabawa z zamiana na kartonu na plastik. Jakby ktos chcial to mam link do super stronki gdzie mozna pobrac takie modele za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliens jest moją ulubioną częścią Obcego. Dawno temu podczas pobytu w Stanach (28 late temu) kupiłem sobie Obcego do sklejania. Z tego co pamiętam to miał on przezroczystą wysuwaną szczękę i przezroczystą "kopułę' czaszki. Oj zapaskudziłem wtedy tę przezroczystą część klejem. Obcy dawno temu uległ zniszczeniu podczas kosmicznych walk z bratem (starwarsowi rebelianci vs imperium vs obcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie - super temat. Ale Dropship jeszcze fajniejszy - pytanie - produkuje ktos model ?

 

Pozdr.

Pawel

 

Paweł, to rzeczywiście piękna maszynka:) Taki A-10 przyszłości

Chętnie bym zakupił do sklejenia, bo na zrobienie samemu to jeszcze za wcześnie. Będę sekundował adamowi, bo transporter też świetnie wygląda. Podobnie jak Vasquez z Interceptorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uzytkownikow forum. Wrocilem wczoraj z urlopu i prawie od razu rzucilem sie na moj projekt, druga polowa nie marudzila wiec troche popracowalem, niestety dzisiaj juz marudzi.... eh.

Zdjecia sa takie se poniewaz czego nie bylo widac wczesniej plastik ktorego uzywam jest przezroczysty i zeby skleic wszystko super glutem musialem odkleic folie z obudwu stron plastiku. Jak sie rowniez okazuje to model kartonowy jest nie do konca dokladnie odwzorowany wiec wprowadzam troche poprawek i w koncu duuze dziury ktore przy tym powstaja na biezaca zalepiam szpachla. Nie prezentuje sie to na razie super, ale nie od razu Rzym zbudowano.

 

Oto foty:

3c3e6832d0d8fc65.jpg

9098fb079c01fd15.jpg

9ad7a079c21e94cc.jpg

5b5c3dd61afde5e1.jpg

2bed6f9d33aeae65.jpg

070fc643e98172c5.jpg

10646e5e6a82a773.jpg

8d24f0c509326375.jpg

 

Pozdrawiam (You failed me yet again Starscream!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj faworyt to bylby Power Loader P-5000, ten w ktorym Ripley walczy z krolowa, ale niestety nie udalo mi sie jescze go znalesc w kartonie zeby zamienic na plastik.

 

Witam,

proszę spojrzeć tutaj:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=129631&t=78847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam i pozdrawiam. Przejrzalem wasze linki do power loadera i kurcze no super normalnie rewelacja, jeszcze bardziej mnie ciagnie, ale to pozniej.

Wiec walcze z tematem tak mnej wiecej po1 godzinie dziennie no i coraz wiecej roznic znajduje co do filmowego i tego kartonowego, ale nic juz nie zrobie wiec musi tak zostac. Na ten moment pozostalo mi dokonczyc tyl kadluba glownego i nadkola. Z powodu iz plastik jest przezroczysty bardzo ciezko jest ocenic co i gdzie bedzie trzeba szpachlowac ( a duzo jej pojdzie), tak na szybko machnalem sobie podkladzikiem zeby wiecej widziec. Nie przejmujcie sie na razie to wyglada brzydko, ale pozniej nabieze uroku, po szpachlowaniu.

 

206f7f4576f29d84.jpg

dd36b95e1a93cc0d.jpg

8adc4d6ad9b48ca6.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny update: kadlub juz skonczony, ale mnie skurczybyk wykonczyl, palcce od supergluta mam chyba 2 razy grubsze hehehe...

Teraz powinienem juz skonczyc ostatnie poprawki szpachli i zaczac robic drzwi, jedne z przodu, drugie z boku od glownej ladowni. Jak na razie nadal wyglada nijako, ale jak przyjda rozne wystajaca elementy to w koncu jakos zacznie wygladac. Natomiast nadal glowkoje jak wykonac kola hmmm.

 

a736190779d5307d.jpg

8baf96e7e136b88f.jpg

66545e93c1af086f.jpg

f66f6ee19876ffa6.jpg

91fc420d0353ddc0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kół.. spróbuj się przejść do sklepów z modelami RC, ewentualnie napisz na giełdzie wymiary kół których potrzebujesz, może któryś z kolegów samochodziarzy znajdzie podobne

wydaje mi się, że jak znajdziesz odpowiedni rozmiar i szerokość, to zeszlifowanie i dorobienie samego bieżnika nie będzie problemem, tak samo jak ten zewnętrzny dekiel..

wiem, że dosyć bogaty asortyment posiada HAS-HOBBY na ulicy Dzielnej w Warszawie, w necie znajdziesz telefon kontaktowy albo mail.. myślę, że tam będą mieli to czego potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz stary skala tego wynalazku to jest 1:24 wiec faktycznie moga jakies od samochodu pasowac. Pomyslalem jeszcze zeby sprawdzic jaki wymiar potrzebuje i skoczyc do jakiegos sklepu z zabawkami i zobaczyc moze od jakiejs beda pasowac. Ostatecznie przymierzylem wczoraj jeden z kapsli od aerozolu i po skruceniu wysokosci moga posluzyc jako baza tak zeby zachowac odpowiedni profil.

 

Pozdrawiam

 

Wskoczylem do sklepu z zabawkami i oto efekty, wsetpny pomysl na kola:

e8d6f491acc7f3fe.jpg

68e13a93d91597e4.jpg

ee351ab3bac28363.jpg

8df8a362c5886571.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz zmieniał bieżnik w kołach czy pozostawisz ten?

jakiej wielkości szekle potrzebujesz? bo znalazł bym jakieś od skali 1:35 jeżeli byłbyś zainteresowany, lepiej by wyglądały niż te które są teraz..

ewentualnie użyj dużo grubszego drutu

włazy będziesz "wpuszczał" w kadłub czy będą takie wypukłe? może wystarczy tylko wytrasować linie kształtu włazów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieznik na ten moment pozostaje bez zmian, model firmy Halcyon z 1986 tez posiada taki beznik, chociaz faktycznie ten filmowy jest inny (badziej pod skosem, w poprzek opony). Szekle sa jak na razie dla przymiarki wielkosci, bo "oczko" mocowania powinno byc na srodku wiec pozniej sproboje z grubszego drutu (pewnie kupie miedziany bo jest latwiej cokolwiek zrobic) i w koncu wlazy sa wypukle, ten duzy jest odsuwany do tylu i "idzie" po kadlubie,firma Halcyon zastosowala szyny na kadlubie do odsuwania, ale filmowy ma gladki kadlub. Mniejszy od kierowcy rowniez wystaje pozostaje mi dorobic dwa zawiasy na srodku i u gory. Tu jest link do porownania, widac roznice z moim, ale te zdjecia znalazlem dopiero po ukonczeniu kadlubu i za pozno bylo na zmiany.

http://www.alienscollection.com/props.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.