Skocz do zawartości

Alien APC transporter 1:24


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczny Scratchbuild. Aby tak dalej! Ciekawi mnie, jakie będą felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mnie tez temat ciekawi bo bedzie zabawy z nimi oj bedzie, jak na razie to mi sie podoba z tymi, ale zeby sie trzymac oryginalu to powinny byc kolpaki.

Takze tutaj jest problem czy element polkolisty w srodku kolpaka to:

a. tylko przedzielenie w poprzek

b. jedna czesc jest troche nizej od drugiej.

 

Zostawie ta czesc sobie na koniec bo zamierzam zrobic kola skrecone i byc moze w jednym lub dwoch nadkolach zrobic zawieszenie (bede musial podpatrzec jakies z istniejacych pojazdow i zaadoptpwac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te pierwsze w ogole nie wchodza w rachube bo sa:

 

1. Za duze

2. Za szerokie (trzeba by duzo zwezac)

3. Zupelnie nie ten profil (powinny miec plaski profil)

 

Dlatego pozostaje przy tych drugich, chociaz idealne by byly takie o troszke wiekszej srednicy, no ale coz to jest scratchbuild wiec nie zawsze wszystko wychodzi jak w tych z pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kołpaki to na twoim miejscu wybrałbym:

a. tylko przedzielenie w poprzek

znalazłem parę zdjęć w sieci na których na tym samym modelu daje to efekt nałożenia jeśli zdjęcie jest robione pod innym kątem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo witam po przerwie przez pare dni nic nie robilem z powodu ogromnie wyczerpujacego szkolenia w pracy, ale mam je juz za soba i troche przysiedzialem i oto efekty:

 

1. Zasadniczo wszystkie elementy kadluba i wiezyczek sa gotowe, pozostaja drobniutkie poprawki do zrobienia.

2. Zrobienie oslon na kola pozostawie sobie na koniec

3. Nastepnym krokiem jest wykonanie mocowanie 3 kol i poniewaz kola beda na stale prymocowane w pozycji skreconej, jedno z kol bedzie mialo widoczne zawieszenie ktore wykonane zostanie na 99% jak w 40 tonowych wywrotkach caterpillara, kolega takim jezdzi i podrzucil mi pare zdjec.

 

Koniec gadania pokazuje foty:

 

61c38792ab795952.jpg

d037d3822e7a2e63.jpg

d938775edb274e3f.jpg

0391bcf63e8b5902.jpg

0a9ba1f0fa92cdbf.jpg

71730f34a3b76770.jpg

12b29638a00eb49c.jpg

bed5ff0904fe67af.jpg

181cc668088b4e70.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc witam i pozdrawiam, licznik bije wiec pewnie ktos to oglada. Przysiadlem dzis wieczorowa pora i zreanimowalem butle z napedem do aero. W miedzyczasie kupilem kompresor na ebay wiec problem powinien byc wkrotce rozwiazany. Wracajac do modelu to zdecydowalem sie na malowanie najpierw olive drab, a potem w celu rozjasnienia poszla olive green, obydwie tamyi. Troche baboli wyszlo, ale jestem zmeczony i juz niezbyt dobrze widze wiec poprawie jutro.

 

7a281c75a55cc76c.jpg

dfd42ee5a186319c.jpg

f0e7bf115f85282f.jpg

c87222761939bf8d.jpg

ba26a280dd091837.jpg

2bb80df8ffe0db5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej witam Fazzy dawno nic nie pisales. Masz racje cieniowanie zniklo no coz nie jestem w tym zbyt dobry, tak jakos mi to nie wychodzi, w zamian dzisiejszym popoludniem sproboje wash, "zakurzenie" kol i sproboje zarysowac niektore krawedzie no i oczywiscie slady eksploatacji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomogłoby starcie farby suchym pędzlem w miejscu preshadingu? Może wydobędzie szczegóły...

Powiem Ci Adam, że piękny sprzęt robisz... już widzę Vasquez ze swoim Interceptorem wewnątrz transportera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sobotnim popoludniem. Powiem tak, cala noc spac nie moglem wiec skoro swit zabralem sie za poprawki, przemalowalem caly model z powrotem

na olive drab, potem wash brazem van dycka i na koniec suchy pedzel metalizerem humbrola i jest lepiej. Gaz zdecydowanie sie skonczyl wiec nie moge polozyc drugiej warstwy matowego lakieru. Pierwszy raz robilem zakuzenie opon i jestem zadowolony z efektu. Pozostaje mi zrobic oznaczenia

jednostki na przodzie, lampy (na przodzie, boku i tyle), drobne poprawki zgubilem pare drobiazgow przy suchym pedzlu.

 

7b6ff19482326330.jpg

ad9dec176fbe67d1.jpg

1703d25477320530.jpg

bc873ff2485ad044.jpg

a58d6d42d8a8e714.jpg

53b526021e99da61.jpg

f1306da624e1bcc2.jpg

1ecf531573cbedd5.jpg

 

i krotka relacja jak powstawal:

7e73882463a1beeb.jpg

56412a3a2fdb16aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.