Skocz do zawartości

Pomocy szybka w farbie umazana!


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaja nie znalazła, a ja zdesperowany już jestem!

Ludzie pomocy, umazałem szybkę farbą i nie wiem jak to teraz zmyć :( Nie ruszałem tego jeszcze, leży i czeka na dobra radę. Mam Jaguara i prawie go ukończyłem, a tu szybka w d... jeża mi się zamazała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak farba zaschnie, sprobuj zeskrobac paznokciem albo wykalaczka. Jak sie nie bedzie dalo, to Cie czeka szlifowanie. Nie taki diabel straszny, jak go maluja. Patent mam, wydaje sie, ze dobry. Poczatek standardowo. Mozesz delikatnie zeskrobac farbe nozykiem, tylko nie czubkiem, tylko ostrzem zeskrzybac... Potem drobny papierek, powiedzmy 1000 i jedziesz delikatnie na mokro. Jak usuniesz farbe, musisz wypolerowac oszklenie. Papierek 2000, moze nawet 2500 i dalej jedziesz na mokro. Polerowanie warto zrobic na calej szybie, zeby nie bylo widac roznic. Jak juz bedziesz mial to zrobione, bierzesz polerke do paznokci i po kolei wszystkimi gradacjami lecisz do skutku. Efekt gwarantowany. Na koniec mozesz (aczkolwiek nie musisz, zalezy od wyniku polerowania) zanurzyc oszklenie w Sidoluxie. Jak bedziesz wyjmowal z Sido, to pozwol mu splynac w jedna strone (przytrzymaj kabine na sztorc, zeby wszystko splynelo wzdluz osi podluznej w dol) i kropelki, ktore sie nagromadza na krawedzi, odsacz delikatnie papierowym recznikiem, chusteczka higieniczna, srajtasma, cokolwiek, ale tak, zeby nie dotknac powierzchni, ktra ma byc przezroczysta (w sensie, nie rama).

Ja w ten sposob usunalem klej revellowski i CA z szyby. Widac cokolwiek, jak sie wie, czego i gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A to na mokro szlifowanie to maczam papier ścierny w wodzie czy jak?

Dokładnie tak, to jest szlifowanie na mokro.

Jak farba zaschnie, sprobuj zeskrobac paznokciem albo wykalaczka

To jest też dobry pomysł, sam tak robiłem i to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerke do paznokci

??

Co tak sie dziwisz? Idziesz do sklepu z kosmetykami dla pan i prosisz o polerke do paznokci. No, chyba, ze masz "pod reka" pania, ktorej moglbys taka polerke podprowadzic (zapewniam Cie, ze ma cos takiego w swojej przepastnej kosmetyczce).
10% roztwór wodorotlenku potasu. Działanie podobne do kreta.
A czy Krte to nie jest wlasnie wodorotlenek potasu? CZy moze sodu? W kazdym razie nawet Kret moglby pomoc. Oba lugi sa do siebie bardzo zblizone.

Jeszcze o Debonderze pomyslalem. Ciekawe, czy by zlapal? Czy to raczej do akryli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek no kurcze o polerce właśnie nie słyszałem, mojej pannie nie podprowadzę raczej bo mi życie miłe

 

A co do kreta to czy on nie zmatowi szybki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował delikatnie przetrzeć wacikiem wilgotnym od zmywacza do paznokci (bez acetonu!) a potem prze polerować czymś do polerowania, może być nawet pasta do zębów, ewentualnie pasta tempo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek no kurcze o polerce właśnie nie słyszałem
Bardzo przydatna rzecz. Nie tylko do polerowania oszklenia. Sa rozne te polerki. W zasadzie dwa rodzaje - cos jak pilnik do pznokci i drugi rodzaj, to taka podluzna kostka z dosyc twardej pianki. Dwia albo cztery boki oklejone sa materialem sciernym o roznej gradacji, przy czym ten do koncowej polerki, to w zasadzie taka guma do wygladzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK o patrz zapomniałem o paście do zębów, człowiek 2 razy dziennie tego używa i po kazdym posiłku a tu taka amnezja...

Majek majek dzięki, dziś idę na zakupy albo spróbuję tym co mam w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli malowałeś akrylami lub olejnymi to wrzuć szybkę do cleanluxa - po paru minatach akryle zejdą same, a olejne odpadną po dotknięciu.

Do akryli (Tamiya, Gunze Hobby Colour) możesz użyć wykałaczki nawilżonej w spirytusie lub izopropanolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobijecie mnie? to był spray PRISMA COLOR Acryl ... ładnie krył i jest ładnie matowy i kurde zabezpieczyłem te cholerne reflektory ale od spodu mi podeszło w miejscach gdzie są miejsca na montowania reflektorów :(

 

OK pasta do zębów nie dała rady :(

 

OK UDAŁO SIĘ! Potwierdzam! Na własnej skórze przkonałem się, ze WAMOD -Zmywacz farb akrylowych zmywa PRISMA COLOR Acryl w sprayu z szybek plastykowych REVELL'a :)

 

Dziękuję kolegom bardzo Model uratowany

 

OK jeszcze tylko muszę to podpolerować, bo troszkę :( zmatowaciało a za Chiny nie mogę znaleźć papieru 2000 - 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za Chiny nie mogę znaleźć papieru 2000 - 2005
W marketach moze byc problem. Z doswiadczenia wiem, ze oferta konczy sie gdzies w okolicach 1000... Poszukaj sklepu z akcesoriami lakierniczymi, najlepiej takiego, gdzie handluja materialami dla lakiernikow samochodowych. Tam bez problemu, na 100% kupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek wpisuje w google papier ścierny do polerowania, wodny 2000 2005 i setki innych haseł i kiszka :(

 

Kolejny problem

 

Niestety jak szukałem szukajką to znalazłem takie o to tematy :(

viewtopic.php?p=83297#83297

Znalazłem takie coś, ale czy to wystarczy?

http://a.gery.pl/show_item.php?item=304683172

http://a.gery.pl/show_item.php?item=304385273

 

No niestety tak jak w innych tematach ten sam problem :( chrom odpada po wycinaniu, chromu nie da się nałożyć itd. Będę kombinował z tą folią niby termokurczliwą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.