Skocz do zawartości

Nieuport 21e1 - 1/72 - Eduard


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że stwierdziłem że szmatopłaty jakoś bardziej mi pasują , postanowiłem wziąść takowego na warsztat .

 

Sam zestaw to samosklejalna układanka Eduarda w wersji Profipack .

 

298780674.jpg

 

http://www.eduard.cz/products/card.php?id_product=5666&name=&catalogue_nb=&type=4&pgroup=1&scale=2&product_month=&product_year=&page_start=15

 

Tutaj napisano wszystko na temat konstrukcji samolotu jak i maszyny której model mam zamiar popełnić .

 

21e1wsp.jpg

 

http://www.elknet.pl/historia-lotnictwa/av_hist/index.php?position=0.0.86

 

Dziś wieczorem zabieram się do roboty ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

No! Wreszcie jakowyś konkretny aeroplan wziąłeś "na warsztat" . Model Edka w skali 1/72 jest naprawdę ładny. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, ze jest ładniejszy niż ten w 1/48 !

Ale jeśli chcesz zrobić wersję z fotki, czyli polskiego szkolnego, to nie będzie już "samosklejanka"

Po pierwsze, koła muszą być bez szmat, czyli szprychowe. Po drugie, zmodyfikuj osłonę silnika - ta, która jest w zestawie pasuje do wersji Ni-11/16, natomiast nie do 21 (inny obrys - choć Edek nie robi wczesnych wersji, to osłonę żywcem "przerżnęli" z tych właśnie samolotów). Po trzecie wreszcie, Ni-21 produkcji zakładów DUKS posiadały inne boczne panele w przedniej części kadłuba przed silnikiem - a taki właśnie był aparat znany z fotek z Grudziądza (jak i pozostałe polskie Ni-21).

pozdrawiam

ps.: a drugiego z zestawu DualCombo sugeruję wykonać w malowaniu z pudełka - "Bob". To maszyna Borisa Gubera, jednego z "asów" lotnictwa imperialnego. Po wojnie był dowódcą aviasotni lotnictwa UGA w wojnie z Polską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o panelu - umknęło to mojej uwadze .

 

Wspomniałeś o osłonie silnika - to już zauważyłem , ale czy mógłbyś poratować mnie fotką na której było by dobrze widać jej przednią część

 

Co do drugiej maszyny , to zgodnie z moją tematyką musi być choć trochę po Polsku .

 

Póki co zastanawiam się nad którąś z maszyn z I lub II Polskiego Oddziału Lotniczego .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robi się , pomału ale się robi

 

Problem polega na tym , że po przyjściu z pracy wpadam w błogostan znużenia i tylko się przyglądam wypraskom .

 

Na chwilę obecną mam zrobioną podłogę wraz z orczykiem i wolantem , oraz naniosłem fakturę sklejki na burty kabiny .

Dzisiaj postaram się zamontować elementy kratownicy kadłuba i skończyć fotel .

 

PS. Wielkie dzięki za materialy o F-30

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No niestety , SP-DECAL nie jest już z nami od kilku lat

 

Natomiast wczoraj skończyłem robić powierzchnie drewniane , a dzisiaj przed wyjściem do pracy udało mi się zamontować górny płat .

 

Przy odrobinie dobrej woli może dam radę zrobić rigging komory płatów .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem

Wreszcie mam kompa i po dłuuugim "niebycie w sieci" znowu jestem . Gwoli wyjaśnienie - dotychczasowy mój kompjuter wziął się i spalił )))))))))

A skoro widze Nieuporcika - takie śliczne maleństwo - to jakże mógłbym przejść obok niego obojętnie.

Zatem do rzeczy - jak zwykle u Konrada - rzeczowo i "po polsku" . Fajnie wyglada Nieuport w wydaniu "ciemnozielonym". Może też takowego sobie "strzelę"? Brawo.

I jeszcze tylko dwie sugestie - pomaluj proszę na kolor brązowy te szwy na kadłubie - w oryginale miały takie skórzane nakładki zabezpieczające - stąd ten brązowy kolor. Jeszcze nie jest za późno. A poza tym pewnie Edek wzorem skali 1/48 dołączył kalkomanię, która sie do tego nadaje (na maskowanie w celu pomalowania owego "elementa" aerografem już nieco za późno).

pozdrawiam i czekam na finał

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , SP-DECAL nie jest już z nami od kilku lat

 

Że nie wypuszczamy nic nowego to jeszcze nie znaczy, że nie można dostać ze starych nakładów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeśli tak , to chętnie wydam środki płatnicze na kilka zestawów

 

Poza tym , Nieuport "mi się skończył" - jutro postaram się dać galerię .

 

Tymczasem na warsztat zagościł Albatros D.III OAW made by Roden .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.