Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. II 1/35 Tamiya


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem w trakcie renowacji starego modelu Tamiyi. Idąc za radami instrukcji zrobiłem kamuflaż w postaci brązowych plam na tle piaskowym. I tak patrze, że to chyba jakieś "sajensfikszyn" mi wyszło. Czy coś takiego miało w ogóle rację bytu? Bo z podobnym kolorystycznie kamuflażem się spotykałem, tyle że tam jest brązowa "sieć" a nie plamy.

IMG_3055.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to ten kamuflaż jest nie bardzo...

W sensie historycznym czy estetycznym?

Proponowałbym, zmianę barwy na zwykły Panzergrau i na to zimowe, wytarte białe kamo.

Ja się na razie do białego kamuflażu nie tykam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemos19 utwierdził mnie w tym kamuflażu, więc prace idą dalej.

Sidolux -> Kalkomania -> Sidolux -> Vallejo Satin -> wash

IMG_3096.jpg

 

PS Ostatnio Reggy zwrócił mi uwagę, że moje zdjęcia są przejaskrawione. Zdało mi się to dziwne, gdyż u mnie wyglądały perfekt. Potem siostra mi zwróciła uwagę, że zdjęcia, które oglądała u mnie na komputerze są dziwnie ciemne. Doszedłem do wniosku, że mam źle skalibrowany monitor. Od rana próbuję coś z tym zrobić, ale jakoś tak średnio mi idzie... Więc, jeśli powyższe zdjęcie jest za ciemne, za jasne, za kolorowe, za czarno-białe czy za cokolwiek innego to walcie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Jarku, że "mocny" wash to Twoja wizytówka, (zarówno Panzer IV, jak i Ba10). Nie zrozum mnie źle, to Twoja sprawa, czy Ci się taki podoba, czy nie, ale zbyt realistycznie, to on nie wygląda...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, rób tak żeby TOBIE! sie podobało, przecież on będzie zdobił twoja półkę a nie np. Jonaka, chociaz trudno się z nim nie zgodzić, że taki wash nie wygląda realistycznie. Może złamanie czerni jakimś brązem da lepszy efekt?

 

używasz monitora LCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za komentarze. Co do washa... Mocny mi się podoba. I nie łudzę się, że to prowadzi do realizmu. Tyle, że to podobanie się jest pewnie wynikiem skromnego doświadczenia, które powoduje, iż zwykły, jakikolwiek wash zrobiony przeze mnie mi się podoba. Ale skoro tylu zacnych ( ) modelarzy zwróciło mi na to uwagę to przy następnym modelu postaram się o trochę więcej subtelności. W końcu droga do perfekcji jest długa i kręta, i nie raz trzeba zawracać i próbować nowych ścieżek

 

A co do dwójeczki. Jest to stary model, więc traktuję go dosyć swobodnie. I już dokończę go po swojemu, żeby był w miarę spójny.

 

Ale uwagi biorę do serca.

 

Od wczoraj: Flat MM -> Suchy pędzel -> brązowy filtr

IMG_3099.jpg

 

używasz monitora LCD?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu mogłem trochę posiedzieć.

 

Góra dostała trochę pasteli w postaci cieni i brudu.

IMG_3122.jpg

IMG_3123.jpg

 

Pomalowałem w końcu podwozie. Bandaże będą jeszcze przetarte, żeby były bardziej gumowe.

IMG_3128.jpg

IMG_3129.jpg

 

Tutaj zacząłem zabawę w biedronkę. Ale wyszły mi rainsy.

IMG_3127.jpg

 

A tak notabene wyglądał na początku.

pzkpfw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ale skoro tylu zacnych ( Smile ) modelarzy zwróciło mi na to uwagę to przy następnym modelu postaram się o trochę więcej subtelności.

Wyjdzie, ze modele robisz dla nich, nie dla siebie(?)

Nie wiem, czy aby czasem mocniejsze złapanie żyletki(przyp. tonący-brzytwy) nie przyniesie właściwszych skutków.

 

Obrałeś styl( ja tak zwę) cukierkowy, no i super.

Zasadniczo każdy model zdaje się być doświadczalnym ;)

 

 

Ale wyszły mi rainsy.

No i super,nieco mocniej ścierac, później sido,później robal poprawka...na końcu wszytko samo wylizie...i..." będzie tak, że wieże lizać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrałeś styl( ja tak zwę) cukierkowy, no i super.

Styl. To za duże słowo. Nie robię swoich modeli w tym "stylu", bo tak chcę, lecz dlatego, że tak mi one wychodzą. I myślę, że jakbym zrobił świetny, realistyczny model, to bym nie był z niego mniej zadowolony, niż z tych obecnych cukierków...

 

Zasadniczo każdy model zdaje się być doświadczalnym ;)

Oj prawda, prawda. Już od dłuższego czasu nie miałem modelu, którym bym skleił i pomalował na swój obecny maks, korzystając z opanowanych technik. Bo to zawsze coś się chce dodać nowego, coś się nie uda i model nie wygląda zadowalająco. Z jednej strony człowiek się rozwija, ale z drugiej też i irytuje - i to dosyć często w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu nie miałem modelu, którym bym skleił i pomalował na swój obecny maks, korzystając z opanowanych technik. Bo to zawsze coś się chce dodać nowego, coś się nie uda i model nie wygląda zadowalająco

 

Wiesz, chyba taki właśnie jest każdy model. Przynajmniej u mnie. Jeszcze nie mam modelu, którego wziąłbym w rękę i powiedział-"Podobasz mi się" To właśnie dokładnie tak miało wyglądać!" Ja nigdy nie byłem zadowolony w pełni po skończeniu jekiegoś modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam,

 

stwierdziłem, że duża ilość nigdy-nie-dokończonych-modeli fatalnie wpływa na moje modelarskie morale. Tak więc dla odpoczynku od samolotów, które ostatnio dokańczam, sięgnąłem po tego brzydala.

 

Patrząc z perspektywy roku przerwy sporo bym zrobił inaczej - zrezygnowałbym z filtrów, zrobiłbym biedronkę (która już mi prawie wychodzi), zrobiłbym pin-wash zamiast tego super-mocnego-robionego-nierozcieńczoną-farbą, no i inaczej bym namalował wszelkie obicia. Ale nie chcąc już tego poprawiać, postanowiłem pobawić się na nim pigmentami. Więc od rana sięgnąłem po light dust CMK i takie coś zrobiłem. Wszelkie rady, opinie co do pigmentów przyjmę z ucałowaniem rączki.

 

Póki co planuję jeszcze pobawić się innymi kolorami pigmentów i suchych pasteli. Ale to jutro, żeby spojrzeć na dzisiejszą pracę z perspektywy czasu.

 

 

IMG_3556.jpg

IMG_3557.jpg

 

PS Na tylnych płytach próbowałem technikę przedstawioną przez ewpigę, którą opisywał w czasie konkursu Pancer Master. Polega na strzepywaniu z pędzla bardzo rzadkiej farby nieco jaśniejszej od bazowej i jej wariacji. Muszę przyznać, że super sprawa, i trzeba będzie ją dopracować

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.