Jump to content

Botan

Members
 • Content Count

  219
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Botan

 1. Nie wiem, dla mnie chiński wariant jest w sumie ciekawszy.
 2. Hobby Boss wypuści "Golfa" wnet, ale jako chiński wariant: PLA Navy Type 031 Golf Class 83514
 3. Wiadomo, czyje wypraski będą w pudełku z T-33A?
 4. Dlatego jedyny kolejny polski przedwojenny model, o którym myślę, że plastikowy wielkoseryjny powstanie kiedyś powstanie, to rodzina RWD-13. Można zrobić pudełko z Hiszpańskiej Wojny Domowej, bałkańskie z Jugosławią i Chorwacją, cywilne z Brazylii i USA, niemieckie, rumuńskie (gdzie latała eskadra sanitarna pilotowana przez kobiety), szwedzkie, a także izraelskie, ponoć to był pierwszy izraelski uzbrojony samolot wykorzystany w boju, itd. Jednakże moim zdaniem, zamiast lobbować u producentów, to trzeba lobbować i promować modelarstwo u młodzieży i następnego pokolenia - będzie więcej modelarzy, będzie więcej klientów, będzie więcej modeli - proste jak budowa cepa. Jeden nowy modelarz znaczy więcej niż sto internetowych wpisów na forach.
 5. Parę zdjęć jest na Britmodeller. Też się obawiam, że może być taka jakość jak u Kubusia w 1/72.
 6. W Martoli opisali, jakie malowania będą w pudełkach, w "ekspercie" będzie, cyt.
 7. Z tego co czytałem to całkiem nowy model. W sumie ICM już wcześniej zrobił tak z Dornierem Do-215.
 8. Sam siebie zacytuję, bo akurat dzień po moim poście sytuacja się zmieniła. Me 262 jest przełożony na 2018 Źródło
 9. KP odpuścił sobie konkurencję z Airfixem, nie wydadzą swojego. Poza tym do włoskiego malowania Ju-87 dodane będą kokardy RAF, i będzie można sobie zrobić brytyjski ex-włoski zdobyczny egzemplarz.
 10. Do tego Revell w tym roku planuje wypuścić na jesieni M109G. Obrodziło.
 11. Trwa głosowanie na samoloty i M-346 Master zdaje się aktualnie prowadzi.
 12. Italeri na swojej stronie ogłosiło takie coś http://www.italeri.com/news_scheda.asp?idNews=681 Zbierają idea na nowe pomysły. Proszą o przysłanie zdjęć w jpg na e-maila. Ich eksperci zrobią wstępną selekcję, po czym wybrane zostaną umieszczone na Facebooku, gdzie odbędzie się głosowanie. Potem eksperci znów je przeanalizują i jeśli będzie to możliwe, zostaną umieszczone w planach na przyszłe lata.
 13. W komentarzach na Facebooku IBG napisał, że w skali 1/72 Rosomak będzie w przyszłym roku.
 14. Zdaje się jakaś cała seria musiałaby być z tą wadą. Ja swój po prostu reklamowałem w sklepie.
 15. Kiedyś kupiłem od nich RWD-8. Jakby ktoś pytał, merytorycznie estońskie są do niczego. Wolę poczekać.
 16. Uwaga. Kupiłem model Shermana M4A2 w 1/72 (nr katalogowy 79894) i okazało się, że była ramka "D" extra z modelu M4 (ten wihajster nad silnik do brodzenia), za to brakowało jednej z dwóch gumowych ramek z gąsienicami, a że na na jednej jest po jednej gąsienicy różnych typów, na na każdą stronę czołgu byłby inny do założenia. Tak przy kupowaniu pasuje sprawdzić czy nie ma braków.
 17. Nie kojarzę, aby coś takiego istniało. Może spróbuj napisać bezpośrednio na maila? strony "On The Way" podaje rpm.gomela@post.pl
 18. 5 zdjęć opublikowano na Facebookowej stronie Huns on Wheels: To jest najlepsze. Aż się prosi o zrobienie modelu FtF w węgierskim malowaniu.
 19. Na Britmodeller producent podzielił się taką informacją: Trzy wersje: "Luksusowy" z blachami, żywicą, maskami, dwa modele, 6 malowań etc. "Podstawowy" z małą blaszką i kalkami dla dwóch/trzech maszyn "Prosty" dla młodzieży bez blaszek i jednym malowaniem. Luksusowy będzie w grudniu, reszta dwa miesiące później.
 20. Na fejsie ktoś się pytał czy można liczyć na 1/72, odpowiedź była:
 21. Hmm a można zapytać, co z nim jest nie tak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.