Jump to content

nurekogorek

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nurekogorek

 1. Gdyby ktoś był zainteresowany jakimś większym pokazywaniem wnętrza i detali Sokoła to mam trochę różnych rysunków z Instrukcji obsługi.
 2. nurekogorek

  MiG-21

  Uzbrojenie rakietowe kierowane pozwala na stosowanie czterech typów pocisków rakietowych : R-3R /produkt 320/, R-3S /produkt 310A7/, R-13M /produkt 380/ i R-55 /produkt 67/. Jednocześnie na samolocie można podwiesić cztery pociski rakietowe R-3S lub R13M lub tylko dwa R-55 na wewnętrznych podskrzydłowych belkach nośnych. Wyrzutnia dla R-13M to APU-13MT Dodatkowo rysunek tego co może zabrać Bis. Powyższe pochodzi z książki Samolot MiG-21 Bis (75A) Eksploatacja uzbrojenia sygnatura Lot 2162/82
 3. Dzięki wielkie za wskazówki. M.
 4. Cześć Czy mógłby ktoś pomóc w sprawie napisów eksploatacyjnych na An-2? Jakie, w których miejscach, krój i wielkość liter? Jakiś dokument normujący to? Wiem, że temat pewnie płynny, bo to w końcu 60 lat używania, ale od czegoś trzeba wyjść. Docelowo trafią na AN-2 z 42 el z Bemowa kamuflaż Meduza, skala 1:1 czyli prawdziwy samolot. Pozdrawiam! Michał Wajnchold
 5. nurekogorek

  Su-7/20/22

  Pytałeś o KMGU których nie ma to dostałeś info że są zasobniki KGMU - popularny czeski błąd. Tejsy są i są nawet widywane pod skrzydłami Suk.
 6. nurekogorek

  Su-7/20/22

  Jak już to KMGU!!!
 7. Cześć Fajna robota. Gdybyś potrzebował jakiegoś detalu i rysunku to pisz. Postaram się pomóc. mam trochę literatury eksploatacyjnej do i dostęp do dwóch Su-20. Michał
 8. Niestety modele mają nietypową skalę - 1:1 stąd potrzeba posiadania wzorów z których da się zrobić szablony.
 9. Poszukuję wzorów liter i cyfr używanych do malowania numerów rejestracyjnych na drzwiach i tyle polskich pojazdów wojskowych. Nie bardzo mam pomysł w jakich dokumentach lub książkach tego szukać. Pomożecie?
 10. Panowie S-75, S-125 i S-200 (a i pewnie rakietowcy z DZ też) strzelały regularnie co roku w Związku Radzieckim na poligonie w Aszułuku po 1990 strzelania są robione w Ustce (poza S-200 - to jest niezłe od prawie 30 lat nasi nie strzelali tą rakietą). Fakt że nie każdy dywizjon strzelał tak jak obecnie też nie wszystkie jednostki strzelają w jednym roku.
 11. Gdybyś potrzebował inspiracji co otworzyć lub jak to wygląda w rzeczywistości, mam opis techniczny płatowca Mi-24W z dokumentacji eksploatacyjnej z ciekawymi rysunkami.
 12. Nietrafiona ironia. Od lat już to co na obrazku nie reprezentuje żadnego majestatu, bo jakiś głupek zdecydował o wstawieniu sprawnego samolotu "w krzaki", skąd zapewne nigdy już nie odleci. Powinien iść do pierdla za swoje decyzje. Wyrzucono Twoją i moją kasę w błoto. Mógł bezpiecznie latać, bo to żaden latający złom nie był.
 13. Ciekawe jakie to przyczyny... Jak coś to jeszcze raz - mam tegoroczną sesję Osy na plaży.
 14. nurekogorek

  Lim-2/MiG-15

  Mam pytanie, czy ktoś z was zdejmował z LIMa osłonę kabiny? Jeśli tak to czy można poprosić o krótką instrukcję jak to zrobić, żeby nie narobić szkód.
 15. nurekogorek

  MiG-21

  Poszukuję instrukcji eksploatacji i obsługi płatowca MiG 21MF w wersji polskiej (o ile takowa istnieje). Bardzo proszę właściciela o kontakt na prv.
 16. Mi-2Plus (bo tak nazywały się zmodernizowane przez LPR Mi-2) zostały już dawno temu wycofane. Flota śmigłowcowa LPR składa się wyłącznie z EC
 17. nurekogorek

  MiG-21

  Wielkie dzięki :-) Najciemniej pod latarnią .Było "gdzieś" zachomikowane na laptopie.
 18. nurekogorek

  MiG-21

  Panowie A może macie w swych przepastnych archiwach coś na temat UZRów? Jak to działało, jak rejestrowało i w ogóle...
 19. nurekogorek

  MiG-21

  Wielkie dzięki, byłem dziś nawet w muzlocie poszukać przykładu i nawet wisi ograbiony z wnętrzności bidok. Żal oglądać te samoloty...
 20. nurekogorek

  MiG-21

  Mam prośbę w imieniu Muzeum Historii Fotografii, poszukuję dokumentacji dotyczącej gondolki z aparatem S-13 do Miga-21 a także kamer AFA-36 i AFA 39. Muzeum posiada je w swoich zbiorach, ale kompletnie nic nie potrafi powiedzieć na ich temat i nie wie za bardzo gdzie szukać. Obiecałem że zobaczę co się da zrobić. Na innym forum był link do dokumentacji, ale jest nieaktywny. :-( Dzięki z góry za pomoc.
 21. Oba lototypy były obustronnie. napisy po obu stronach stronach. Na LEWEJ burcie "MISJA ZAKOŃCZONA" na prawej "ŻEGNAJ BOHATERZE".
 22. Jak to u nas... Nikomu to niepotrzebne przecież, bo po co... Zakończenie służby samolotu po ponad 50 latach to przecież żadna okazja. Zamiast ładować kasę w okazjonalne malowanko samolotu lepiej zrobić jakąś imprezkę albo bankiecik dla lotniczych elyt. Powiem Ci tylko tyle, że piloci latający na nich chcieli i to bardzo oraz włożyli w tą imprezę mnóstwo serca i wysiłku... Jeszcze jedno z ostatniego lotu poza lotnisko: Żeby nie robić tasiemca, jak komuś mało, to zapraszam na www.air.art.pl
 23. Tak dokumentacyjnie: Brak szachownic na górze: Najlepiej zachowany interior AN-2 jaki widziałem (a kilka widziałem). A teraz będzie aeroklub i po wnętrzu...
 24. Na szczęście nie, choć z kadłubów kwadraty poznikały zniknęły.
 25. Chyba taka tendencja NATOwska. Uwierz, że przy tej imprezie to nienajwiększe jaja. Antek z hangaru (4720) ma wnętrze w wersji kolekcjonerskiej - kompletne w stanie jakby wczoraj wyjechał z fabryki. Szkoda go dawać w ręce morderców w aeroklubach. Powinien pójść pod dach do jakiegoś muzeum... Gdyby ktoś chciał zrobić ten egz. to być moze będę miał dostęp do orginalnych projektów tych nalepek. Szkoda, że nie wyszło oklejenie 0852. Jako ciekawostkę załączam zdjęcie z ostatniego zadania An-2. które przyszło mu wypełnić w służbie biało-czerwonej, czyli Antoni w roli podniebnej modelki:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.