Jump to content

Drzemi

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdańsk
 1. Potok Kluczy / Grupa Pokazowa "CHAOS" z pokazów lotniczych w Radomiu w 2005 roku:
 2. Ja się tylko dowiedziałem, że w trakcie transportu się uszkodziła (trochę kilometrów ta replika zrobiła, była składana i rozkładana, może źle zabezpieczona do transportu). Tak się prezentowała jesienią w Lublinie (fot. Kuba Baltyn):
 3. W tym roku pokazano Lublina na wodzie: Niestety podczas transportu skrzydła uległy uszkodzeniu. W kilku innych miejscach też widać drobne problemy z poszyciem.
 4. Ed Force One to to nie jest, ale malowanie i tak ciekawe. Boeing 737-300, którym obecnie latają Guns N' Roses: Zbliżenia na przód i ogon:
 5. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Takie malowanie powstało otatnio w WZL-2:
 6. Mam pytanie dotyczące samolotu z poniższego zdjęcia: Samolot znajduje się w muzeum na lotniskowcu USS Intrepid w Nowym Jorku, podobnie jak "pseudo-wietnamski" MiG-21, którego pokazywałem w sąsiednim wątku. W różnych miejscach są różne informacje dotyczące wersji samolotu - Lim-5 lub MiG-17. Monografia Aerofaxu mówi, że w Polsce był Lim-5M pasujący numerem do tego, co jest w muzeum (n/b 327 s/n 1F-0327), który został przebudowany do wariantu Lim-6bis. Może jest tu ktoś, kto wie coś więcej o tym samolocie? Nie wygląda on na Lima-6, więc może to być zupełnie inna maszyna, niekoniecznie p
 7. Drzemi

  MiG-21

  Ciekawostka z USA: Samolot trafił w 1966 roku do 41.PLM w Malborku. Podczas swojej służby w Polsce był też na stanie 11.PLM we Wrocławiu, 62.PLM na Krzesinach oraz 10.PLM w Łasku, gdzie zakończył swoją służbę i w 1992 roku został sprzedany do USA. Na USS Intrepid początkowo wystawiany w oryginalnym malowaniu, został przemalowany na wzór krzesińskich tygrysich MiGów-21, a obecnie w barwy lotnictwa północno-wietnamskiego.
 8. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Dzięki za sprostowanie.
 9. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Jako ciekawostka, na poniższym zdjęciu samolot wyprodukowany w Czechosłowacji jako Avia CS-102, przebudowany w Polsce do wariantu SBLim-2Art (latał podobno w Siemirowicach i Mierzęcicach), sprzedany w latach 90-tych do USA, przebudowany na dwuster, doprowadzony do stanu lotnego i niestety przemalowany:
 10. W sobotę w 23.BLT był dzień otwarty, na którym Artur Kielak zaprezentował się w swoim Sbachu w nowym, ciekawym malowaniu - szary kamuflaż i wizerunek Witolda Urbanowicza na stateczniku:
 11. Bardzo rzadko się trafia taka okazja na porównanie rozmiarów MiGa-29 i Airbusa A320, jak ostatnio w Gdańsku:
 12. W zeszłym roku zamawiałem z tej strony kalki do Concorde. Napisałem maila z wyborem sposobu płatności PayPalem, dostałem wszystkie dane do wpłaty, zapłaciłem, kilka tygodni czekałem, próbowałem się skontaktować mailem i telefonicznie i nie przyniosło to żadnych rezultatów. Złożyłem reklamację przez PayPal i dostałem zwrot pieniędzy, a czy PayPal się jakimś cudem skontaktował, czy nie, to nie wiem.
 13. Cześć, Chciałem się podzielić czymś, co myślę, że może zainteresować użytkowników forum. Stowarzyszenie Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku (www.mdlot.pl) zabrało się jakiś czas temu za zrobienie repliki wodnosamolotu Lublin R.XIII G w skali 1:1, egzemplarz n/b 714. Postęp prac można było zobaczyć podczas pikniku Lotniczy Puck, który odbył się w miniony weekend. Udało mi się dowiedzieć, że za 1 - 1,5 miesiąca replika może będzie już skończona i może odbędzie się wodowanie i uruchomienie silnika. Na chwilę obecną replika prezentuje się tak:
 14. Drzemi

  EMB 175 RETRO - LOT

  Tak się prezentuje w powietrzu: Dla zainteresowanych, tu się będzie z czasem więcej zdjęć pojawiać: : http://lotnictwo.net.pl/gallery/foto-search-results-in-reg-SP-LIE&in_category=15.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.