Jump to content

Drzemi

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Drzemi

 1. Potok Kluczy / Grupa Pokazowa "CHAOS" z pokazów lotniczych w Radomiu w 2005 roku:
 2. Ja się tylko dowiedziałem, że w trakcie transportu się uszkodziła (trochę kilometrów ta replika zrobiła, była składana i rozkładana, może źle zabezpieczona do transportu). Tak się prezentowała jesienią w Lublinie (fot. Kuba Baltyn):
 3. W tym roku pokazano Lublina na wodzie: Niestety podczas transportu skrzydła uległy uszkodzeniu. W kilku innych miejscach też widać drobne problemy z poszyciem.
 4. Ed Force One to to nie jest, ale malowanie i tak ciekawe. Boeing 737-300, którym obecnie latają Guns N' Roses: Zbliżenia na przód i ogon:
 5. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Takie malowanie powstało otatnio w WZL-2:
 6. Mam pytanie dotyczące samolotu z poniższego zdjęcia: Samolot znajduje się w muzeum na lotniskowcu USS Intrepid w Nowym Jorku, podobnie jak "pseudo-wietnamski" MiG-21, którego pokazywałem w sąsiednim wątku. W różnych miejscach są różne informacje dotyczące wersji samolotu - Lim-5 lub MiG-17. Monografia Aerofaxu mówi, że w Polsce był Lim-5M pasujący numerem do tego, co jest w muzeum (n/b 327 s/n 1F-0327), który został przebudowany do wariantu Lim-6bis. Może jest tu ktoś, kto wie coś więcej o tym samolocie? Nie wygląda on na Lima-6, więc może to być zupełnie inna maszyna, niekoniecznie p
 7. Drzemi

  MiG-21

  Ciekawostka z USA: Samolot trafił w 1966 roku do 41.PLM w Malborku. Podczas swojej służby w Polsce był też na stanie 11.PLM we Wrocławiu, 62.PLM na Krzesinach oraz 10.PLM w Łasku, gdzie zakończył swoją służbę i w 1992 roku został sprzedany do USA. Na USS Intrepid początkowo wystawiany w oryginalnym malowaniu, został przemalowany na wzór krzesińskich tygrysich MiGów-21, a obecnie w barwy lotnictwa północno-wietnamskiego.
 8. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Dzięki za sprostowanie.
 9. Drzemi

  Lim-2/MiG-15

  Jako ciekawostka, na poniższym zdjęciu samolot wyprodukowany w Czechosłowacji jako Avia CS-102, przebudowany w Polsce do wariantu SBLim-2Art (latał podobno w Siemirowicach i Mierzęcicach), sprzedany w latach 90-tych do USA, przebudowany na dwuster, doprowadzony do stanu lotnego i niestety przemalowany:
 10. W sobotę w 23.BLT był dzień otwarty, na którym Artur Kielak zaprezentował się w swoim Sbachu w nowym, ciekawym malowaniu - szary kamuflaż i wizerunek Witolda Urbanowicza na stateczniku:
 11. Bardzo rzadko się trafia taka okazja na porównanie rozmiarów MiGa-29 i Airbusa A320, jak ostatnio w Gdańsku:
 12. W zeszłym roku zamawiałem z tej strony kalki do Concorde. Napisałem maila z wyborem sposobu płatności PayPalem, dostałem wszystkie dane do wpłaty, zapłaciłem, kilka tygodni czekałem, próbowałem się skontaktować mailem i telefonicznie i nie przyniosło to żadnych rezultatów. Złożyłem reklamację przez PayPal i dostałem zwrot pieniędzy, a czy PayPal się jakimś cudem skontaktował, czy nie, to nie wiem.
 13. Cześć, Chciałem się podzielić czymś, co myślę, że może zainteresować użytkowników forum. Stowarzyszenie Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku (www.mdlot.pl) zabrało się jakiś czas temu za zrobienie repliki wodnosamolotu Lublin R.XIII G w skali 1:1, egzemplarz n/b 714. Postęp prac można było zobaczyć podczas pikniku Lotniczy Puck, który odbył się w miniony weekend. Udało mi się dowiedzieć, że za 1 - 1,5 miesiąca replika może będzie już skończona i może odbędzie się wodowanie i uruchomienie silnika. Na chwilę obecną replika prezentuje się tak:
 14. Drzemi

  EMB 175 RETRO - LOT

  Tak się prezentuje w powietrzu: Dla zainteresowanych, tu się będzie z czasem więcej zdjęć pojawiać: : http://lotnictwo.net.pl/gallery/foto-search-results-in-reg-SP-LIE&in_category=15.html
 15. Drzemi

  TS-11 Iskra

  Prywatna Iskra o rejestracji SP-YIR zmieniła właściciela - obecnie użytkownikiem jest Fundacja Legendy Lotnictwa. Samolot otrzymał malowanie czwartego prototypu TS-11 oraz nową rejestrację - SP-YLL. A prezentuje się tak: Bonus - Artur Kielak koszący nad Iskrą. ;)
 16. Ładnie wyszło, pomysł bardzo fajny.
 17. Nówka farba, z Bydgoszczy wrócił przedwczoraj. ;)
 18. Moja pomyłka z belką, tak z przyzwyczajenia jakoś mówię (piszę). ;) Jedno wygląda jak sprane z kolorów, a drugie jak ochlapane. Na szczęście na niektórych Iskrach praktycznie tych łat nie widać i jest ok.
 19. Na tej belce na przykład widać "nową jednopolową, jednokolorową szachownicę low-vis"...
 20. W ramach uzupełnienia się dorzucę. BCI mają w tym samym miejscu szachownice też na spodzie skrzydeł. Szare Iskry też już dostały szachownice na wierzch, do tego na niektórych belkach są widoczne plamy po zamalowaniu szachownic, bo się odcień farby trochę nie zgadzał. :(
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.