Jump to content

PioBan

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PioBan

 1. Wejdź sobie w "UPCOMING". Trzecia opcja od lewej na niebieskim pasku.
 2. Kanadyjska, ale z polskimi korzeniami.
 3. Zapewne dlatego, że Hussar to firma kanadyjska.
 4. Panowie, a czy zwróciliście uwagę, że ta widoczna ramka nie jest na środku tylko mniej więcej w jednej trzeciej szerokości kabiny? Zrobiłem na szybko taki mały i może niezbyt dokładny szkic, ale widać na nim to o czym piszę. Moim zdaniem autor ma całkowitą rację sugerując dwie ramki.
 5. PioBan

  T-34/76 ICM 1:35

  To malowanie pochodzi z lat 50-tych, czyli z czasów kiedy 1. Brygada już dawno nie istniała. Zdjęcie tak oznakowanego wozu jest w drugim tomie "T-34 Mityczna broń" R. Michulca na stronie 319. Co do "Mickey Mausów" to w tej samej książce są zdjęcia trzech takich pojazdów w tym jednego z wieżą tłoczoną, ale też z okresu mocno powojennego. W czasie wojny nasze jednostki raczej nie miały takich na stanie.
 6. Proszę nie wprowadzać zamieszania. Pomijając taki drobiazg, że Wikipedia nie jest zbyt wiarygodnym źródłem wiedzy, to nawet tam a konkretnie w tym drugim linku jest mowa o używaniu w naszej eskadrze wersji III, V (B-24D) i VI (B-24J). Najpełniejsza i najbardziej aktualna wiedza na temat naszych Liberatorów jest zawarta we wspomnianych powyżej numerach MiniRepliki.
 7. He, he. Czasy Towarzysza Edwarda się przypominają Podaj mi na PW swojego maila to coś zaradzimy, tzn. pomożemy.
 8. Numerów rejestracyjnych wcale nie brak. Na Twoim zdjęciu wydać fragment tablicy po lewej stronie zderzaka, a na zdjęciu z postu powyżej taka sama tablica jest z tyłu pojazdu też po lewej stronie pod światłami stopu. Same numery są słabo widoczne bo były czerwone na białym tle, czyli mniej kontrastowe niż czarne na białym jak np. w naszym Berdku, widocznym z prawej strony zdjęcia. Pozdrawiam Piotrek
 9. Ściślej rzecz biorąc będą dwa zestawy do konwersji. Ten drugi będzie do rodziny M96 a ponieważ tu nie trzeba nowej wieży więc zapewne cena będzie trochę niższa. Co do kalek dobrze mniemasz, oznaczenia nie będą się dublować. Przy okazji muszę zmartwić Dyzia. Siedemdwójkowy zestaw "misjonarzy" nie znajdzie się w najbliższej partii przeznaczonej do druku. Przegrał z dużymi Shermanami z Pacyfiku.
 10. Z tymi koleinami bym nie przesadzał. Były w naszej armii co najmniej dwa wozy z armatą D-5T i co ciekawe oznaczenia do jednego z nich są pod literką C w zestawie kalek pokazanym na poprzedniej stronie. Wracając jeszcze na chwilę do wieży kompozytowej, wbrew temu co napisał Adams M1A1, ona była w całości odlewana. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z poprzedniej strony i porównać fakturę tyłu wieży z bokami kadłuba. Pozdrawiam Piotrek
 11. Projekt zestawu w 1/72 jest gotowy. Teraz trzeba tylko wznosić modły do Gajowego z Wąsami żeby chciał go skierować do druku w najbliższym możliwym terminie. Jak się uda to zapewne będą w okolicach wakacji.
 12. Jak również zdjęcia U-B01093 i UB 01103 oraz paru innych ale niestety z nieczytelnymi numerami, zrobione tuż po dostarczeniu do Iraku. Sas tylko nie pisz, że to trzecie wejście smoka bo się Bruce Lee obrazi.
 13. Witam, To ja jeszcze raz z uzupełnieniem. Zdjęcia wszystkich pojazdów wymienionych w moim poprzednim poście można znaleźć w książce Andrzeja Kamińskiego "Baśka, Wanda i inne". Papaj i Świstak są na stronie 280, na następnej jest Viper, a na 297 Oliwia (Żbik). A do powyższego podsumowania dodałbym jeszcze: 5. powstają kalki do wszystkich wozów zidentyfikowanych z numeru i nazwy. Pozdrawiam Piotrek
 14. Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum. A ja pozwolę sobie trochę ten stan badań uzupełnić: Papaj (Żbik) ma numer UB 01035 a Świstak (Żbik) U-B 01036, ponadto na zdjęciach występują Viper (Żbik) i jeszcze jedna Oliwia (Żbik) . Pozdrawiam Piotrek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.