Jump to content

tompac

Members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tompac

 1. Nie dziwi mnie to, ale ja jesteś świr który żyje w swoim świecie ;)
 2. W napisy "firmowe" bawił sie nie będę - raczej szpecą jak dodają uroku - luźna interpretacja tematu ;)
 3. Cały pic z kalkami polega na tym, że to egzemplarz przemalowany i nie odtwarzano na nim np. wiekszości napisów eksploatacyjnych, cos tam przy kabinie powinno jeszcze być i w okolicy silnika - i pewnie będzie ;) Niestety to jest największa "bolączka", coś tam jest (zdjęcia tego nie oddają, są różne odcienie) ale do dyspozycji mam tylko olejne metalizery a tam brak fioletowo-niebieskiego przepalenia :(
 4. Coś tam pewnie jeszcze dołożę ale bez szaleństw ;)
 5. Malutkimi kroczkami zbliżam sie do finału Akuły 08: Jako, że część fot poznikała coś z prehistorii:
 6. Kiedyś powiadało się schludny - czyli wszystko cacy ale bez zbędnych fajerwerków.
 7. Mając na względzie, że dysze są oklejone to twierdzenie, że to "konserwa" jest jak najbardziej zasadne - w takim PRL Bitex to była całkiem popularna sprawa ;)
 8. tompac

  ISU-152 różnice?

  Da radę, metalowa lufa leczy temat albo ... Dragonowski ISU-122 miał w pudełku wypraski z jarzmem i lufą do ISU-152 - jak cos posiadam takowa.
 9. No niby na obrazku i schemacie malowania są anteny ale jakby w plastiku brakowało "akcentu" ;) Brałbym w ciemno Się kolega nie przejmuje takimi pierdołami i korzysta z instrukcji - no chyba że ortodoksja nie pozwala ;)
 10. Wersja RBT różni sie od RB tylko użyciem innej stacji rozpoznania - Tangaż stąd to T w oznaczeniu wersji. Wg rysunku we wspomnianej monografii seryjny RBT wygląda tak jak ten z pudełka - dlaczego więc Ukraińcy mieli by "ściemniać" w nazwie? Chociaż po publikacji monografii Suchoja T-4 w ostatnim Lotnictwie NS już nic mnie nie zdziwi - autor nie mógł sie opędzić od chęci nazywania T-4 Su-100 chociaż nigdy ta konstrukcja tak sie nie nazywała ;)
 11. Skąd to info? Przegladam instrukcje i wypraski oraz monografię Altairu MiG-25 Stalowa Błyskawica i wychodzi mi, że to jest taka wersja jak oznaczył producent RBT.
 12. Normalnie, z tym, że nie na betonie a na wyschniętym jeziorze
 13. o kurde ale lokomotywa! zgadzam się z poprzednikami za dużo "syfu" .
 14. Akurat to zdjęcie nie do końca jest miarodajne, płatowiec jest niedoswietlony i to zdrowo tak więc kolory na nim sa zdecydowanie ciemniejsze. Co na temat kolorów mówi instrukcja do kalek BEgemota? Ano: Flat Blue/Grey FS 25450 Flat Dark Blue/Grey FS 25237 Flat Medium Blue brak eFeSa :( Osobiście preferuję dorabianie farb samemu do rodziny Su-27, zbieram jak najwięcej zdjęć (aby uśredniać kolory) i zaczyna się zabawa - najlepsze efekty uzyskałem stosując jako niebieską "bazę" farbę Model Master 2715 French Blue (Gloss), żaden inny niebieski nawet nie pozwalał mi się zbliżyć do pierwowzoru - przy czym preferowałem barwy bliższe nowości niż długoletniej eksploatacji.
 15. tompac

  Mig-29

  2133 fulcrum gray 2134 fulcrum gray/green
 16. Może ktos inny miał?
 17. Ale to się zapowiada na minimum 3 zestawy, na obrazku jest po sztuce, rakiet Z-P trza dać przynajmniej po 2, rakiet P-P przynajmniej po 2-4, o bombkach i pylonach nie wspomnę ;)
 18. Jak przy tym modelu wypada zestaw Hobby Boss'a?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.