Jump to content

Mates

Members
 • Content Count

  378
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mates last won the day on August 5

Mates had the most liked content!

Community Reputation

52 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jaki efekt w ogóle chcesz uzyskać? Najpierw przede wszystkim zacznij od jakiejś bazy - tego na co chcesz kłaść kolory kamuflażu. Czy to ma być tyko preshading po liniach podziału, czy może czarna baza z późniejszym marmurkiem i później kombinuj. Farb olejnych używam dopiero jak mam położone kalki i zaczynam brudzić model.
 2. Solo, zawsze możesz nabyć Academy, tam jest zdaje się Cartograf i potem opchnąć dalej.
 3. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Jakoś tam idzie powoli wszystko do przodu. Bawiłem się ostatnio głównie z kokpitem. Za dużo detali tam nie ma, ale dodałem jakieś duperele za fotelem z hipsu i jakieś niby kable, coby nie było tak tam pusto. Kalki Cartografa na tablicę siadały elegancko. Aby dopasować fotel Kasl hobby trzeba wewnątrz wanny kokpitu wyciąć co nieco, ale udało się to zrobić bez większych problemów. Wszystko pasuje doskonale. W ogóle nie ma żadnych problemów ze spasowaniem na tym etapie budowy. Fotel oczywiście póki co nie jest gotowy. Tylko na razie pierwszy kolor położony - Tamiya rubber black. Kokpit się błyszczy bo po delikatnym zapuszczeniu linii nie położyłem jeszcze matu. Niektóre wystające elementy potraktowane suchym pędzlem kolorem neutral grey. Fotki tym razem zrobiłem na szarym tle. Ciąg dalszy nastąpi.
 4. Nie wiem. Gdyby np. stół był wiekowy i nie wytrzymał obciążenia, to raczej modele by mogły ucierpieć. A wtedy byłby problem.
 5. Kogoś tam nieźle poniosło z tym modelem umieszczonym na ogniwie gąsienicy. Dziwię się, że organizatorzy nie zwrócili na to uwagi.
 6. Produkt został sprzedany. Można zamknąć wątek.
 7. Na sprzedaż mam nieużywany już przeze mnie kompresor AS-186 (tak mi się wydaje, że to ten model). Zaczynałem od niego swoją przygodę z kompresorami i szeroko pojętą aerografią. Pragnę zauważyć, że kompresor NIE JEST w pełni sprawny. Najbardziej istotny fakt polega na tym, że w zbiorniku na skutek korozji zrobiła się mała dziura, przez co powietrze ucieka i nie da się pracować. Przed tą awarią był jeszcze jeden problem - mianowicie bardzo długo czasu zajmował proces ładowania powietrzem. Nie wiem z czego to wynikało, nie miałem też czasu się w to bawić. Raz powietrze było ładowane od razu, a kiedy indziej zajmowało nieco czasu. Cały filtr odwadniacza z regulatorem ciśnienia jest sprawny i działa w 100%. W tej chwili używam innego kompresora, więc ten idzie na sprzedaż bo raz, że zajmuje mi tylko miejsce a dwa, może ktoś będzie potrzebował jakichś części zamiennych. Cena 50 złotych. Wysyłka jest darmowa - mam możliwość wysyłki kurierem UPS za darmo. Na foto stan kompresora, na drugim zdjęciu widoczna dziura w zbiorniku. W tej chwili jest okurzony, oczywiście po ewentualnym zakupie będzie wyczyszczony.
 8. Mates

  Zakupy... Cz.4

  Dłuższy czas się już czaiłem na ten zestaw. Pierwsza moja styczność z modelem ICM.
 9. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Mam ten fotel, czeka na swoją kolej do malowania. Szkoda, że od Kasl Hobby do F-35 Menga dodatki kończą się na fotelu, bo cała reszta do Kitty Hawka. Podobnie z dodatkami Black Dog, o czym zresztą pisałem wcześniej.
 10. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Małymi krokami do przodu. Brakuje czasu, ale coś innego zaprząta głowę. Pomalowałem na biało komorę uzbrojenia i wnęki podwozia. Wewnętrzną część dolnej połówki kadłuba też psiknąłem w kilku miejscach białym, coby nie było później zdziwienia, że będzie coś niedomalowane. Od ostatniej aktualizacji przybyło tylko kilka przewodów z drutu w komorach bombowych i delikatne okablowanie we wnękach podwozia. W dalszej części trzeb będzie te przewody pomalować. Mam nadzieję, że niebawem.
 11. Zwykłe F-8 Hasegawy mam na stosie. Ale coś mnie ostatnio ten zestaw Eduarda natknął znów. O maskach pamiętam, jak będę coś potrzebował to wiem, dokąd uderzać.
 12. Zestaw w tej chwili ciężko dostępne. Jeśli ktoś ma na stanie i chciałby się pozbyć w rozsądnej cenie, to proszę o informację.
 13. https://www.youtube.com/watch?v=pLudr6xLiBg Andy tymczasem poskładał P-38 Tamki. Nie moja sfera zainteresowań ten model, ale wygląda smakowicie.
 14. Meng wydal chyba zdaje się też swego czasu wersje dla australijskich sił powietrznych, ale chyba słabo osiągalny. Trafiles Solo gdzieśinfo czym ten holenderski w kartonie, o ile w ogóle, się różni w środku od wersji zwykłej? To jakis new tool, czy jak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.