Jump to content

Mates

Members
 • Posts

  740
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Mates last won the day on May 4

Mates had the most liked content!

Reputation

207 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli chodzi o kamuflaż SEA, to Phantomy podobają mi się jak żadne inne. Twój Phantom wygląda rewelacyjnie!
 2. Na sprzedaż pozostałości po zestawie Eduarda NATO Fighter. Sątam kalkomanie Cartografa z oznaczeniami samolotu dla czterech sił powietrznych (brakuje turka), arkusz napisó eksploatacyjnych oraz żywica i resztki blaszek. Całość jest dedykowana pod zestawy Starfighterów Hasegawy. Żywiczny fotel jest krzywo wycięty z kostki wlewowej, ale pasuje do wanny kokpitu bez żadnego problemu. Sprzedaję jako komplet. Centa 30 złotych, wysyłka kurierem UPS po mojej stronie. Jeśli jednak ktoś chciałby inną formę dostawy, to do kosztu towaru należy doliczyć koszty przesyłki danego operatora.
 3. W tej skali, jak idzie o wersję C, jednak zabrałbym GWH. Ten Academy, który podałeś, to starszy wypust. Gdybyś robił wersję E, to mógłbym Tobie polecić Academy o numerze katalogowym 12550 albo 12568. Te same, nowe wypraski, zero kłopotów ze spasowaniem (budowałem dwa zestawy). Minusem w całym zestawie są dysze, warto wymienić na Airesa, ale trzeba ingerować w plastik.
 4. W Plastmodelu można zamawiać Phantoma Tamki w 1/48. 360 pln w cenie regularnej (+ ewentualne 5% rabatu jeśli ktoś się kwalifikuje). Całkiem sensowna kwota, spodziewałem się ponad 400.
 5. Też zwróciłem uwagę na te nowe oznaczenia. Ja się nie znam, ale może na taki a nie inny stan rzeczy miała wpływ jakaś aktualizacja silnika forum albo coś?
 6. Ja tam nie będę płakał po KH.
 7. Wywal ten retarder. Ja w ogóle nie używam retardera i jakoś nie żałuję. Nie zauważyłem też negatywnego efektu w trakcie malowania. Inna sprawa, że farby rozcieńczam na oko.
 8. Hmmm...z ostatniego, dzisiejszego, posta nie widać zdjęć.
 9. A jeszcze zdaje się, że Answer zapowiedzianą ma Casę. Będzie można zrobić dwa nasze samoloty transportowe, bo jest jeszcze Hercules Zvezdy.
 10. Pytanie a propo butanolu. Który konkretnie kupić? Bo tam po internecie pokazuje się 1-Butanol, 2-Butanol...
 11. @Staryfajter1954, w moim przypadku to raczej jednorazowy projekt.
 12. F-104G Starfighter, Eduard NATO Fighter, 1/48
 13. Kolejny śledź na forum. Szybki projekt bez większej spinki. Wśród kilku rozgrzebanych modeli znalazłem odrobinę czasu na ten zestaw. Zawartość pudła jest doskonale znana i można właściwie powiedzieć, że chwalona i cały czas bardzo konkurencyjna wobec nowego wypustu Kinetica. Wypraski Hasegawy z dodatkami Eduarda do wersji limitowanej, blachy, żywiczny fotel itp. Budowa absolutnie bezproblemowa, mankamenty uzupełniałem cienkim polistyrenem albo kawałkami wypraski wyciągniętymi nad ogniem. Poskutkowało to tym, że po położeniu podkładu nie znalazłem żadnych kłopotliwych miejsc. Poza zawartośćią pudełka w postaci dodatków Eduarda dodałem tylko rurkę pitota od Mastera. Wybrałem malowanie tureckie. Nie używałem farb podanych w instrukcji tylko mieszałem wszystko na oko. Na tapetę poszły wszystkie odcienie zielonego i brązu jakie miałem w warsztacie. Podobnie ze spodem. Także jest to nieco moja luźna interpretacja. Całość malowana Gunze i Tamiya, jakieś drobne detale Vallejo z pędzla, ale to głównie w kokpicie. Wash i brudzenie wykonane farbami olejnymi dla artystów. I tutaj chciałbym powiedzieć, że nie pobrudziłem tego modelu tak jak chciałem. Stało się tak z bardzo prostego powodu - po położeniu washa i lakieru matowego dostrzegłem z kilku miejscach (głównie okolice przejścia kadłub - skrzydło na górze i w okolicach wnęki głównego podwozia) jakieś mikropęknięcia. Właściwie zastanawiam się z czego one wynikają. Bo w trakcie warsztatu nic na siłę nie dociskałem, model nie miał żadnych przygód w trakcie pracy. Może wypraski już zmęczone?
 14. Podoba mi się i przyglądam się z zaciekawieniem. Mój turek już jest coraz bliżej horyzontu, więc niedługo będzie kolejny śledź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.